Oczyszczanie skóry

Oczyszczanie jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Mleczka, żele myjące i pianki zapewniają jedynie powierzchowne usunięcie zanieczyszczeń. Potrzebujesz zabiegu, który Twoją skórę oczyści dogłębnie i poradzi sobie z zaskórniakami.

W naszym gabinecie stosujemy połączenie oczyszczania manualnego, które usuwa głęboko położone zaskórniki i zanieczyszczenia z zabiegiem peelingu kawitacyjnego oraz maski indywidualnie dobranej do potrzeb skóry pacjenta. Kawitacja poprawia mikrokrążenie, oczyszcza skórę z martwego naskórka i usuwa zalegające w skórze sebum. Dodatkową zaletą oczyszczania twarzy przy pomocy kawitacji ultradźwiękowej jest pobudzenie naturalnych zdolności regeneracyjnych skóry – zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, związków odpowiedzialnych w głównej mierze za młody, świeży wygląd skóry. Taka metoda oczyszczania uruchamia ponadto procesy regeneracyjne, ułatwiając tym samym wnikanie substancji nawilżających oraz odżywiających w głębokie warstwy skóry.

Ostatnia fazę zabiegu polega na złagodzeniu podrażnień i przywróceniu równowagi hydrolipidowej naskórka. W tym celu stosujemy preparaty renomowanej amerykańskiej firmy SkinCeuticals. Zawarte w nich składniki stymulują produkcję kwasu hialuronowego utrzymującego wilgotność w skórze. Poprzez swoje silne właściwości zapobiegają utlenianiu
i uszkodzeniu błon komórkowych. Hamują także działanie proteinaz rozkładających włókna kolagenowe skóry.

Zabieg oczyszczania manualnego, połączony z terapią kawitacyjną jest polecany w szczególności osobom:
    • ze skórą tłustą i łojotokową,
    • z widocznymi grudkami, zaskórnikami i rozszerzonymi porami,
    • z prosakami,
    • z ziemistą, widocznie poszarzałą cerą (np. na skutek palenia papierosów).

W przypadku cer suchych, normalnych i wrażliwych zabieg powinien być przeprowadzony minimum 2 razy w roku, a przy cerach tłustych i trądzikowych zaleca się wykonanie zabiegu częściej.

Efekty zabiegu

Po zabiegu Twoja skóra będzie gładka, delikatna i pozbawiona grudek. Dzięki udrożnieniu porów, zacznie lepiej oddychać i skuteczniej przyswajać kosmetyki pielęgnacyjne.

Czas: 90 min
Twarz , szyja, dekolt cena: 190 zł