Pedicure i manicure

Fotolia_73514797_Subscription_Monthly_M Piękne dłonie oraz starannie wypielęgnowane stopy to dość istotne elementy urody. Oprócz podstawowych zabiegów higienicznych, warto raz na jakiś czas zdecydować się na profesjonalny pedicure oraz manicure. W naszej klinice wszystkie zabiegi pielęgnacyjne dłoni i stóp wykonujemy przy użyciu najwyższej jakości specjalistycznych preparatów kosmetycznych marki Gehwol oraz sterylnych narzędzi – z wymiennymi końcówkami (poddawanymi jałowej sterylizacji) oraz profesjonalnymi frezami ścierającymi. Czystość i higiena to dla nas priorytet, dlatego podczas zabiegów stosujemy różnego rodzaju akcesoria jednorazowe (rękawiczki, ręczniki, w razie potrzeby maski) oraz wysokiej jakości środki do dezynfekcji skóry.

Pedicure

Zabiegi pielęgnacyjne na stopy wykonujemy przy pomocy frezarek renomowanych firm, które są wyposażone w sterylne, wymienne końcówki, pozwalające na sprawną oraz przede wszystkim bezpieczną pracę. W ten sposób szybko i bezboleśnie usuwamy nadmiar zrogowaciałego naskórka, modzele i nagniotki. Modelujemy oraz polerujemy płytkę paznokciową, a także wykonujemy profesjonalne peelingi oraz masaże.

Pedicure proponujemy w wersji tradycyjnej, hybrydowej, a także w wersji SPA. Klasyczny pedicure kosmetyczny polega na usunięciu zrogowaciałej warstwy skóry, obcięciu paznokci i usunięciu skórek. Zabieg wykańczamy silnie odżywczym kremem. Pedicure w wersji SPA dodatkowo zawiera wykonanie peelingu oraz relaksacyjnego masażu stóp. Do zabiegów pielęgnacyjnych używamy wyłącznie najwyższej jakości specjalistycznych preparatów marki Gehwol, które skutecznie odżywiają skórę stóp.

Pedicure hybrydowy to zabieg pielęgnacyjny, który obejmuje usunięcie zgrubiałej skóry
z podeszwy stóp, przygotowaniu naskórka wokół paznokci oraz płytki paznokciowej. Na paznokcie nakładany jest lakier hybrydowy, utwardzany następnie w świetle UV. W trakcie pedicure hybrydowego SPA wykonujemy również peeling i masaż stóp.

Manicure

Manicure klasyczny to zabieg pielęgnacyjny dłoni i paznokci, który polega przede wszystkim na skróceniu płytki paznokciowej, zmiękczeniu naskórka, a także na pomalowaniu paznokci odżywką. W tym celu nie stosujemy metalowych narzędzi -zastępują je pilniki szklane i papierowe, a także specjalne drewniane patyczki i żele zmiękczające).

Poza manicure klasycznym, proponujemy także manicure winylowy oraz hybrydowy. Manicure winylowy to nowość, zdobywająca rosnącą popularność ze względu na wyjątkową trwałość. Lakier jest bezpieczny dla płytki paznokcia i utrzymuje się aż do siedmiu dni. Manicure hybrydowy wiąże się z aplikacją specjalnego lakieru, utwardzonego w lampie UV. Tego rodzaju manicure wygląda niezwykle naturalnie, a co najważniejsze, jest bardzo wytrzymały (nawet do dwóch tygodni). Jest idealnym rozwiązaniem na urlop, a także ważną uroczystość, zwłaszcza, że można go wykonać na kilka dni przed planowanym wydarzeniem.