Laserowe zamykanie naczyń

Miejscowe zaczerwienienia skóry i widoczne zmiany naczyniowe to problem nie tylko kosmetyczny, ale świadczący również o zaburzeniach krążenia. Osoba ze skłonnością do pękających naczynek powinna bardziej uważać na gwałtowne zmiany temperatur, opalanie się czy picie alkoholu. Zabieg laseroterapii pozwala na skuteczne zamykanie naczynek. W Poznaniu wykonujemy go w Centrum Medycyny Estetycznej PROESTETICA.

Nowoczesna technologia
W Centrum Medycyny Estetycznej PROESTETICA w Poznaniu pacjenci mogą korzystać z światowej klasy technologii firmy Lumenis, amerykańskiego lidera w laseroterapii. Dzięki temu zapewniamy naszym Pacjentom wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegów. Urządzenie posiada atest amerykańskiej organizacji FDA (American& Drug Administration), które świadczy o spełnianiu najwyższych kryteriów.

Wykorzystując urządzenie możemy leczyć nawet najgłębiej usytuowane i rozległe teleangiektazje (naczynia uszkodzone), o grubości 4 mm.

Na czym polega zabieg zamykania naczynek?
Energia świetlna lasera wnika w głąb uszkodzonych żył. W procesie fototermolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wychwytuje światło lasera. Energia przekształca się w ciepło. Pod jego wpływem woda z krwi w uszkodzonej żyle odparowuje, ścianki naczynia rozpadają się i zostają wchłonięte przez organizm. Pajączek znika w okamgnieniu, efekty widoczne są od razu. Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest kwalifikacja lekarska.

zamyk_naczyn

zamykanie naczynek - mężczyzna

WSKAZANIA
  • rumień
  • poszerzone naczynka na twarzy i nogach

   

PRZECIWSKAZANIA
  • ciąża
  • nowotwór
  • przyjmowanie leków oraz ziół światłouczulających (w tym retinoidów)
  • świeża opalenizna (od ostatniego opalania należy odczekać min 4 tygodnie)
  • stosowanie preparatów samoopalajacych
  • skłonność do bliznowacenia skóry
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

   

Czas trwania zabiegu:
Przed każdym zabiegiem lekarz przeprowadza konsultacje, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. W zależności od rodzaju zmian naczyniowych oraz ich wielkości, czas zabiegu waha się od 10 do 30 minut.

Postepowanie po zabiegu:
Po zabiegu skóra jest podrażniona, dlatego należy traktować ją bardzo delikatnie i unikać czynników, które mogłyby dodatkowo ją uwrażliwić takich jak: mróz, słońce, solarium, sauna. Wskazane jest natomiast stosowanie preparatów silnie nawilżających i chroniących ją przed słońcem. Zalecane jest SPF 50.

Zobacz również: Naczynka – jak sobie z nimi poradzić