Ginekologia estetyczna

top

Ginekologia estetyczna jest całkowicie nową dziedziną, w której celem terapii jest odtworzenie utraconej lub leczenie niewystarczającej funkcji kobiecych narządów płciowych, a także korekta ich estetyki. Na pierwszym planie przede wszystkim jest chęć poprawy jakości życia codziennego i intymnego oraz poprawa samooceny.

Narządy intymne, jak każda inna część ciała, ulegają procesowi starzenia. Zmieniają swój wygląd i właściwości biologiczne. Przebyte ciąże i porody oraz ewentualne zabiegi chirurgiczne dodatkowo nasilają zmiany występujące wraz z wiekiem. Szczególnie ważnym czynnikiem tych zmian jest spadek estrogenu występujący w okresie menopauzy. Prowadzi on m. innymi do zaniku podściółki tłuszczowej, zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu narządów. W efekcie zmniejsza to doznania i satysfakcję ze współżycia. Stan ten istotnie wpływa na obniżenie jakości życia.

Rodzi to wzrastające zapotrzebowania na przywracanie wyglądu oraz funkcjonalności narządów intymnych w sytuacjach, gdy wiąże się to z dysfunkcją, obniżoną samooceną lub jest przeszkodą w osiągnięciu satysfakcji.

Zabiegom z zakresu ginekologii estetycznej poddawane są też osoby, których narządy intymne z przyczyn genetycznych lub na skutek przebytych urazów stanowią źródło bólu i dyskomfortu lub zaburzają osiągnięcie satysfakcji seksualnej.

Do zabiegów ginekologii estetycznej wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt laserowy, specjalistyczne nici liftingujące oraz preparaty pozwalające w sposób bezinwazyjny przywracać właściwą funkcję i wygląd okolic intymnych.

Panel zabiegów ginekologii estetycznej przeprowadzanej w naszej klinice składa się z minimalnie inwazyjnych procedur chirurgicznych oraz zabiegów laserowych, wykorzystujących zdobycze najnowszej techniki:

Laserowe odmładzanie i obkurczanie pochwy
U kobiet, u których rozluźnienie tkanek pochwy jest niewielkie, możliwe jest zastosowanie nieinwazyjnej techniki laserowej rewitalizacji pochwy. Zmniejszenie światła pochwy przy użyciu lasera polega na stymulowaniu do odbudowy kolagenu w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej. Po zakończeniu okresu gojenia – około miesiąca, odbudowane tkanki są elastyczniejsze, a sama pochwa jest węższa i młodsza. Perineoplastykę stosujemy najczęściej w celu odmłodzenia, ujędrnienia stref intymnych.

Laserowa rewitalizacja/odmładzanie krocza- erineoplastyka
Krocze to obszar znajdujący się między wejściem do pochwy, a odbytem. Zabieg perineoplastyki stosujemy najczęściej w celu odmłodzenia i ujędrnienia stref intymnych. Starzenie się okolicy intymnej może stanowić u kobiet duży dyskomfort w kontaktach seksualanych, być powodem skrępowania, zmniejszenia satysfakcji seksualnej oraz spadku komfortu I jakości życia. Zabieg perineoplastyki stosujemy również w niektórych przypadkach uszkodzenia krocza po przebytych porodach lub urazach oraz w celu usunięcia blizn pooperacyjnych.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu
Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni dna macicy, które nie kurczą się prawidłowo i nie zaciskają cewki moczowej. Spowodowane może być również rozciągnięciem pochwy, czego efektem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. W efekcie dochodzi do bezwiednego wyciekania moczu. Nie leczone nietrzymanie moczu prowadzi do znacznego ograniczenia komfortu życia oraz występowania powikłań takich jak: zapalenie układu moczowego, zapalenie dróg rodnych oraz wyprysków skóry krocza.

Jedną z możliwości terapeutycznych jest laseroterapia. Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Światło lasera wzmacnia ścianę pochwy, powięź wewnątrzmiedniczną oraz obszar ujścia cewki moczowej. Efektem jest stymulacja włókien kolagenowych śluzówki pochwy, obkurczenia tkanki, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie. Zabieg jest bezbolesny.

Wybielanie skóry warg sromowych i okolicy odbytu
Okolica intymna (m.in. wargi sromowe) jest miejscem, w którym może występować nadmierne nagromadzenie melaniny. Ciemniejszy kolor tej okolicy to najczęściej cecha dziedziczna. Okolica ta jest również podatna na powstawanie przebarwień. Procedura zabiegowa polega na naświetleniu okolicy zabiegowej wiązką laserową. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu powierzchniowym, wykorzystującym krem znieczulający oraz nawiew mroźnego powietrza.

Lifting pochwy i krocza z użyciem nici
Lifting pochwy umożliwia odmłodzenie i ujędrnienie okolic intymnych bez konieczności inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. W liftingu pochwy zastosowanie mają nici liftingujące – Vaginal Narrower. Vaginal Narrower to zabieg innowacyjny, mało inwazyjny i niezwykle skuteczny. Nici stosowane w zabiegu Vaginal Narrower zmniejszają wejście do pochwy, powodując przy tym odnowę estetyczną organów kobiecych, jak również zwiększenie satysfakcji seksualnej dla obojga partnerów.

Labioplastyka – Korekcja warg sromowych mniejszych – dyskomfort związany z przerośniętymi wargami mniejszymi, zakażenia, obrzęk, ból a także nieśmiałość i wstyd to tylko nieliczne z powodów , aby zniwelować ten problem. Zabieg może odbyć się na dwa sposoby – wycięcie laserem lub nożem chirurgicznym. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Uzyskany efekt to pełen komfort życia.

Labioplastyka – Korekcja warg sromowych większych – wskazaniem do zabiegu  może być związany z wiekiem ubytek tkanki tłuszczowej oraz utrata elastyczności. Powodować to może dyskomfort. Aby rozwiązać ten problem i poprawić samopoczucie pacjentki wypełnia się wargi sromowe kwasem hialuronowym. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Modelowanie (wypełnianie) warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, powodującego ich powiększenie (uwypuklenie). Kwas hialuronowy dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, przyczyniając się do „odmłodzenia” obszarów poddanych terapii.

W naszej klince zabiegi wykonuje dr Zdzisław Dubnicki, który jest jednym z najbardziej doświadczonych lekarzy z dziedziny ginekologii estetycznej w kraju.

Dr Zdzisław Dubnicki specjalizuje się w zabiegach z zakresu dermatochirurgii, medycyny przeciwstarzeniowej i naprawczej, a także ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej przy użyciu technologii laserowej oraz nici Vaginal Narrower. Jest kierownikiem Poradni Med. Estetycznej i Ginekologii w Centrum Medycznym Medyk w Częstochowie,  specjalistą d.s. ginekologii estetycznej w Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii plastycznej Polmedic, Klinice Bieńkowscy oraz Estell-Med w Warszawie. Uznany konsultant w dziedzinie laeroterapii i ginekologii estetycznej. Ma za sobą szereg przeprowadzonych warsztatów krajowych i zagranicznych. Autor pracy PTL pt.: „ Nietrzymanie moczu u kobiet – „wstydliwa” choroba społeczna. Epidemiologia, wpływ na jakość życia.”

Cennik ginekologia estetyczna

Laserowe odmładzanie i obkurczanie pochwy 1900 PLN
Laserowe odmładzanie okolic intymnych 880 PLN
Laserowe leczenie nietrzymania moczu 1900 PLN
Lifting pochwy i krocza z użyciem nici Vaginal Narrower 2600 PLN
Korekcja warg sromowych mniejszych 3900 PLN
Korekcja warg sromowych większych Neauvia Organic Intense Rose od 1600 PLN
Wybielanie skóry warg sromowych i okolicy odbytu 800 PLN