Przyczyny

Bez względu na formę porodu – cesarskie cięcie czy poród drogami natury, w obu przypadkach młoda mama boryka się z problemem nieestetycznej blizny na brzuchu lub blizny na skutek nacięcia krocza. W tym drugim przypadku często dochodzi do nieprawidłowego procesu gojenia rany krocza, a szpecąca, niedokładna blizna stanowi nie tylko problem estetyczny, ale i funkcjonalny.

Leczenie

Laserowa korekcja blizny po cesarskim cięciu oraz po nacięciu/pęknięciu krocza to mało inwazyjna metoda z wykorzystaniem najnowszej generacji lasera pikosekundowego PICOCARE 450. Zabieg polega na kontrolowanym mikrouszkodzeniu tkanek blizny za pomocą światła lasera, wskutek czego dochodzi do zainicjowania procesu produkcji włókien kolagenowych i przebudowy tkanki. Zabieg jest w pełni bezpieczny i niemal bezbolesny. Niezwykłe zdolności w walce z bliznami po cesarskim cięciu i nacięciu krocza wykazuje także laser frakcyjnego CO2.

Ponadto, dobre efekty uzyskamy włączając do terapii unikalną na skalę światową technologię radiofrekwencji Loktal Megapulse HF Fraxx. Zabieg frakcyjnej radiofrekwencji polega na wytwarzaniu w skórze właściwej niewielkich, kontrolowanych uszkodzeń. Wiązka energii dochodzi do komórek skóry właściwej i tkanki podskórnej pobudzając stare włókna kolagenowe do ponownego ich obkurczanie oraz syntezę nowych włókien. W efekcie skóra jest dużo bardziej napięta i ujędrniona, wszelkie nierówności wygładzone, a blizny płytsze i rozjaśnione.