Przyczyny

Blizny po trądziku, czyli blizny zanikowe, są efektem nieprawidłowo leczonych wyprysków, niewłaściwej higieny dotyczącej skóry z trądzikiem, a także głęboko umiejscowionej infekcji bakteryjnej.

Leczenie

Blizny potrądzikowe są częstą przyczyną kompleksów i problemów z samooceną. Można się ich jednak pozbyć za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. W Klinice Proestetica stosujemy tyko bezpieczne i sprawdzone terapie.

Wśród technologii laserowych, laserem gwarantującym wysoką skuteczność w leczeniu blizn potrądzikowych jest najnowszej generacji na rynku laser pikosekundowy PICOCARE 450 oraz laser frakcyjny CO2, który ze względu na wyposażenie w najnowszą technologię Ultrapuls, dającą znakomite efekty terapii, cieszy się wśród naszych pacjentów ogromnym powodzeniem. W kategorii zabiegów na blizny trądzikoowe z wykorzystaniem najnowszych technologii warto wymienić radiofrekwencję mikroigłową Gentlo, która daje silny efekt przebudowy skóry. Jest stosowana zarówno do leczenia blizn, jak i liftingu i ujedrnienia skory.

Z niewielkimi zmianami potrądzikowymi bardzo dobrze poradzą sobie peelingi medyczne - nieinwazyjne zabiegi stosowane w celu usunięcia wierzchniej warstwy martwego naskórka. Wykonywane są za pomocą różnych substancji chemicznych, które aplikowane na skórę powodują jej złuszczanie, redukują nadmierne rogowacenie, wygładzają płytkie blizny oraz mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny.

Inną metodą wskazaną w walce z bliznami potrądzikowymi jest terapia retinolowa. Retinoidy są szeroko stosowane w zewnętrznym leczeniu trądziku, nadmiernej suchości i rogowacenia skóry. Dobrze przenikają przez warstwę rogową naskórka i chronią skórę przed nadmierną utratą wody.
W warstwach skóry właściwej zwiększają wytwarzanie kolagenu i elastyny, poprawiają wygląd i ogólną kondycję skóry.