Przyczyny

Nieestetyczne, krępujące przebarwienia u niektórych osób występują także w okolicach intymnych (wargi sromowe, krocze, odbyt). Niejednokrotnie stanowią źródło kompleksów, mogące wpływać na jakość współżycia lub przerodzić się w blokadę uniemożliwiającą swobodę w kontaktach seksualnych.

Przyczyny występowania przebarwień w okolicach intymnych są różnorodne. Niektóre z nich są dziedziczone, inne pojawiają się po przebytych chorobach lub w związku z zachwianiem gospodarki hormonalnej (np. w okresie menopauzy). Zmianę zabarwienia warg sromowych lub odbytu często obserwuje się również po przebytych porodach. Często jednak wywołuje je nadmierne naświetlanie w solarium.

W PROESTETICA Klinika dr Prager wykonujemy następujące zabiegi w tym zakresie:

• wybielanie warg sromowych
• wybielanie odbytu
• wybielanie krocza

Zabieg wybielania miejsc intymnych pozytywnie wpływa na samopoczucie, zadowolenie ze swojego ciała i może również dobrze wpłynąć na satysfakcję z życia seksualnego.

Leczenie

Do wybielanie okolic intymnych stosujemy nowoczesny laser frakcyjny CO2. Zabieg polega na naświetleniu obszaru zabiegowego wiązką lasera. Światło lasera jest pochłaniane przez melaninę występującą w nadmiarze w przebarwionych miejscach. Wytworzona energia cieplna niszczy komórki zawierające barwnik, czego efektem jest rozjaśnienie obszaru zabiegowego. Oprócz ujednolicenia kolorytu skóry krocza, odbytu czy warg sromowych efektem zabiegu jest pobudzenie komórek do samoregeneracji, ujędrnienie i odmłodzenie okolic intymnych.

Odmładzanie i rozjaśnianie okolic intymnych za pomocą lasera CO2 przywraca radość i komfort z życia intymnego pacjentów. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i daje trwałe efekty. Nie wymaga rekonwalescencji, zalecane jest jedynie wstrzymanie się od kontaktów seksualnych przez kilka dni po zabiegu. Po naświetleniu skóra może być podrażniona, należy zatem dbać o jej nawilżanie kremem..