Przyczyny

Każda z tradycyjnych metod usuwania owłosienia (golenie maszynką czy wosk) nie tylko wiąże się z odrastaniem włosów, ale również z ryzykiem wrastania włosów, powstawaniem przebarwień, reakcją alergiczną a nawet bliznami. Epilacja laserowa jest skuteczna, trwała i bezpieczna.

Leczenie

W PROESTETICA Klinika dr Prager zabiegi likwidacji nadmiernego owłosienia wykonujemy laserem diodowym LightSheer DESIRE. To nowoczesna technologia, dzięki której możliwa jest bezbolesna, bezinwazyjna depilacja.

Depilacja laserowa LightSheer DESIRE to nowoczesna, skuteczna metoda trwałego usuwania owłosienia z różnych partii ciała. To proces, w którym wykorzystuje się intensywny strumień skoncentrowanego światła, które pochłaniane jest przez melaninę, barwnik, który znajduje się w cebulkach włosów. Impuls zamieniany jest w energię cieplną, a ta uszkadza macierz włosa, czyli komórki odżywcze. Oznacza to, że depilacja laserem niszczy aktywną sferę wzrostu włosa – zapobiega nie tylko jego regeneracji, ale też odrastaniu. W przeciwieństwie do innych metod depilacji, usuwanie włosów za pomocą lasera wyklucza takie efekty uboczne jak blizny, przebarwienia czy wrastanie włosów.