Przyczyny

Nos to ta część naszej twarzy, z której dość często nie jesteśmy w pełni zadowoleni. Niesymetryczność, niewielkie garby, opadający czubek nosa czy zbyt wąski nos to niejednokrotnie powody licznych kompleksów. Nie zawsze jednak są to aż tak poważne wady, które wymagałyby operacji plastycznej. Ponadto, operacja plastyczna nosa wiąże się z dość dużą ingerencją chirurga, odbywa się w znieczuleniu ogólnym, a po operacji pacjent nie wraca od razu do normalnego funkcjonowania - rekonwalescencja może trwać od 2 do nawet 8 tygodni. Nie dziwi zatem fakt, że nie każdy chce się poddać takiej operacji, mimo że chirurgiczna korekta nosa to jedna z najczęściej wykonywanych operacji obok operacji uszu.

Dla tych wszystkich osób, które chcą:

• pozbyć się garbu z nosa,
• szybko, bezboleśnie i bezinwazyjnie zmienić kształt nosa,
• zmienić kształt czubka nosa,
• optycznie powiększyć wąski nos,
• widzieć efekty niemalże od razu po zabiegu,
• osiągnąć długotrwałe efekty,

w sukurs przychodzi alternatywna do operacji plastycznej metoda – korekcja nosa kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest bezpiecznym i znanym od dawna wypełniaczem. Zabiegi wykonywane przy jego pomocy mają właściwie same zalety i cieszą się zasłużoną renomą.

Leczenie

Korekta nosa kwasem hialuronowym polega na nadaniu odpowiedniego kształtu nosa, wyrzeźbieniu nowego kształtu poprzez wstrzyknięcie za pomocą cienkiej igły odpowiedniej ilości preparatu. Efekt finalny zależy od oczekiwań pacjenta oraz możliwości wykonania upragnionej przez pacjenta korekty właśnie za pomocą kwasu hialuronowego. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który dokładnie omówi, jaki efekt będzie możliwy do uzyskania i czy spełni on oczekiwania pacjenta.

W przeciwieństwie do skomplikowanego zabiegu jakim jest operacja plastyczna nosa, korekta nosa kwasem hialuronowym jest zabiegiem niemal bezbolesnym i krótkim. Trwa zwykle około 30 minut. Pacjent może od razu wrócić do codziennej aktywności. Mogą pojawić się delikatne zasinienia, ale zwykle łatwo ukryć je pod makijażem. Co najważniejsze efektami można cieszyć się właściwie od razu.