Przyczyny

Pod skórą każdego z nas występuje tkanka podskórna oraz tzw. podściółka tłuszczowa, która nadaje efekt pełnych policzków. Niestety wraz z wiekiem obserwujemy zanikanie podściółki tłuszczowej, a tym samym uratę właściwego owalu twarzy, nasze policzki opadają, skóra traci swoją objętość i jędrność.

Leczenie

Do leczenia opadających policzków w PROESTETICA Klinika dr Prager wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia technologii oraz medycyny estetycznej.

Nici liftingujące Spring Thread to nowoczesna metoda liftingu polegająca na wprowadzeniu pod skórę nici, których zadaniem jest naciągnięcie zwiotczałej tkanki na policzkach. Dzięki temu twarz odzyskuje młodzieńczy wygląd - policzki są wypełnione i uniesione. Ten mało inwazyjny zabieg pozwala na osiągnięcie dobrych, długotrwałych efektów. Do uniesienia opadających policzków stosujemy także lifting wolumetryczny, mający na celu odbudowę ich objętości. Zabieg polega na podaniu w głębsze warstwy skóry, przy pomocy kaniuli, kwasu hialuronowego lub hydroxyapatytu wapnia. Podanie kwasu hialuronowego daje efekt uniesienia i wypełnienia policzków, poprawiając jednocześnie nawilżenie skóry i jej stopniową regenerację. Z kolei zastosowanie hydroxyapatytu wapnia w preparacie Radiesse daje ten sam efekt, ale dodatkowo preparat ten silnie wpływa na produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny, tworząc w ten sposób w miejscach jego podania efekt liftingu. Do wykonania liftingu wolumetrycznego można zastosować także kwas L-polimlekowy, który stanowi główny składnik preparatu stymulującego produkcję kolagenu - Sculptra. Zabieg przywraca policzkom objętość i młodzieńczy kształt.

Z kolei zastosowanie innowacyjnej technologii bezoperacyjnego liftingu HIFU Ultraformer III pozwala uzyskać długotrwały efekt ujędrnienia i podniesienia policzków. To innowacyjne urządzenie, które wykorzystuje zogniskowaną falę ultradźwiękową do podgrzewania skóry.
W wyniku selektywnego podgrzania tkanki obkurczają się, a oprócz tego w skórze powstają mikrouszkodzenia, które stymulują wytwarzanie nowego kolagenu. Innym zabiegiem HI-TECH doskonale radzącym sobie z problemem opadających policzków jest zabieg radiofrekwencji Venus Legacy, który pobudza włókna kolagenowe i stymuluje produkcję nowych, poprawiając napięcie
i sprężystość skóry.