Przyczyny

Bywa, że uszy to ta część naszej twarzy, z której nie jesteśmy w pełni zadowoleni. Niesymetryczność uszu lub ich odstawanie to niejednokrotnie powody licznych kompleksów. Szczególnie dzieci narażone są na krytyczne uwagi rówieśników, co zaburza ich poczucie wartości.
Według badań około 5% populacji ma mniej lub bardziej odstajace uszy. Wyglad małżowin usznych ma podłoże genetyczne i rozwija sie juz w trakcie zycia płodowego. Wynika z nieprawidłowo wykształconej na tym etapie części małżowiny usznej, tzw. chrząstki grobelki. Pełne ukształtowanie małżowiny ma miejsce około 7 roku życia. Dopiero po tym czasie możemy mówić o problemie odstajacych uszu oraz rozważać przeprowadzenie zabiegu.

Niestety, domowe metody uporania się z tym ptoblemem najczęściej nie działają i noszenie opasek na uszy nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Jedynym skutecznym leczeniem odstających uszu jest zabieg chirurgiczny, czyli tzw. otoplastyka. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii estetycznej na świecie. Najlepszym okresem na wykonanie korekcji odstajacych uszu są lata dzieciństwa i bardzo wczesnej młodości od 7. do 19. roku życia. Otoplasyykę można przeprowadzić również u dorosłych, jednak trudniejsze modelowanie chrząstki w tym wieku jest trudniejsze, dlatego należy liczyć sie z ryzykiem zwapnień oraz nieco większymi efektami ubocznymi.

U osób, które z kolei nie są zadowolone z wielkości małżowiny usznej lub jej części, można przeprowadzić zabieg korekcyjny, polegajacy na jej zmniejszeniu.

Leczenie

Wszystkie osoby, które chcą:

• pozbyć się odstawania uszu lub ucha
• skorygować wielkość małżowiny usznej lub płatka ucha,
• widzieć efekty niemalże od razu po zabiegu,
• osiągnąć długotrwały efekt,

zapraszamy na konsultację ze specjalistą, który wykonuje zabiegi chirurgii estetycznej. Konsultacja jest konieczna do kwalifikacji do zabiegu.