Przyczyny
Podwójny podbródek to często spotykany defekt estetyczny – może występować u osób w każdym wieku, zarówno u mężczyźni, jak i kobiet. Często jest efektem nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale nie tylko. Drugi podbródek u szczupłej osoby to wcale nie rzadkość. W takim wypadku powodem może być wiotczejąca, opadająca skóra lub uwarunkowania genetyczne.
Leczenie
Na szczęście współczesna medycyna estetyczna doskonale radzi sobie i z tym problemem. PROESTETICA Klinika dr Prager posiada najszerszy wybór skutecznych terapii redukujących problem drugiego podbródka. Wyboru metody dokonuje lekarz specjalista w oparciu o stopień zaawansowania defektu oraz przyczyny jego powstania.
W większości przypadków z problemem drugiego podbródka doskonale radzi sobie innowacyjna technologia skoncentrowanych fal ultradźwiękowych - HIFU Ultraformer III. Na skutek działania ultradźwięków następuje przebudowa tkanek, wzrost produkcji kolagenu, widoczne zmniejszenie wiotkości skóry i długotrwały efekt liftingu.
Fantastyczne rezultaty osiągniemy także stosując multipolarną radiofrekwencję Venus Legacy - wyraźne zmniejszenie objętości podbródka, wymodelowania i wyszczuplenia owalu, a także wzrost jędrności i zagęszczenia skóry. Innym zabiegiem działającym w oparciu o falę radiową jest New Midas ICE RF. W tym przypadku działanie fali radiowej wzmacnia podczerwień, która pozwala na większe podgrzanie tkanki, co sprawia, że fala radiowa wnika jeszcze głębiej, a to z kolei przekłada się na jeszcze większe efekty zabiegowe.
Nadmiar tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka możemy także usunąć kawitacją ultradźwiękową – CAVI LIPO lub wykonując lipolizę iniekcyjną, podczas której, pod skórę, za pomocą mikronakłuć podawane są substancje skutecznie rozpuszczające komórki tłuszczowe.
Warto także zastosować terapię peptydową Prostrolane opartą o preparaty bazujące na mieszaninie nieusieciowanego kwasu hialuronowego z gamą peptydów, czyli białek mających wywołać konkretne działanie w miejscu podania. Preparaty peptydowe skutecznie walczą z utratą elastyczności, jędrności i gęstości skóry oraz miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową pobudzając proces naturalnej lipolizy.