Przyczyny

Przyczyny starzenia się okolic intymnych są tożsame do przyczyn starzenia się naszej skóry.

• spadek poziomu kolagenu i elastyny,
• zaburzenia hormonalne,
• menopauza,
• niehigieniczny styl życia,
• niezdrowa dieta,
• nadużywanie alkoholu,
• brak aktywności fizycznej.

Istnieją również inne czynniki, które przyspieszają proces starzenia zachodzący w obrębie konkretnych tkanek i komórek – np. starzenie pochwy przyspiesza rezygnacja z życia seksualnego i duża liczba naturalnych porodów, będących dużym obciążeniem dla organizmu kobiety i jej narządów rodnych.

Leczenie

Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje wiele nieinwazyjnych lub mało inwazyjnych metod odmłodzenia i regeneracji organów pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym. W Klinice Proestetica wykorzystujemy najnowsze osiągniecia medycyny estetycznej i technologii oferując przełomowe zabiegi z myślą o szczęściu i zdrowiu intymnym kobiet.

Jedną z najskuteczniejszych terapii odmładzających okolice intymne jest Radiofrekwencja QuadriPolarna EVA. Wykorzystuje ona synergiczne działanie dwóch innowacyjnych i opatentowanych technologii: Dynamicznej Radiofrekwencji Waginalnej oraz Bezpiecznego Systemu Radiofrekwencji. To najnowszej generacji metoda stosowana w ginekologii estetycznej na świecie.

W walce o młody wygląd okolic intymnych dobre efekty uzyskamy również działając laserem frakcyjnym CO2. Terapia laserem polega na kontrolowanym procesie uszkodzenia naskórka wiązką lasera, w skutek czego następuje wzmożona produkcja włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność, gęstość i młody wygląd. Laser doskonale radzi sobie także z redukcją drobnych zmian powierzchniowych, wyrównując koloryt okolic intymnych.

Równie skuteczna będzie unikalna technologia radiofrekwencji Loktal Megapulse HF Fraxx. Jest o zabieg odmładzający okolice intymne i rewitalizujący błonę śluzową. Pod wpływem impulsów RF dochodzi do kontrolowanych uszkodzeń tkanek, przyspieszając tym samym regenerację skóry właściwej poprzez stymulację fibroblastów do syntezy włókien kolagenowych i elastyny. Starannie dobrany poziom energii RF umożliwia precyzyjne dotarcie do określonych warstw skóry, bez negatywnego wpływu na otaczające zdrowe tkanki.

W terapii odmładzającej okolice intymne nie może zabraknąć innowacyjnych Vaginal Narrower do zastosowania w ginekologii plastycznej w celu rekonstrukcji przedsionka pochwy oraz liftingu tkanek krocza. Zabieg Vaginal Narrower daje natychmiastowy efekt - zwiększa komfort i funkcjonowanie pochwy oraz krocza, odmładza okolice intymnych.