Przyczyny

Usuwanie tatuażu to zabieg, który staje się niemal tak popularny, jak jego wykonanie. Z niektórych tatuaży po prostu wyrastamy, inne zwyczajnie nam się nudzą, a jeszcze inne po prostu zostały źle wykonane. Niezależnie od powodu, na szczęście nie brakuje profesjonalnych metod, które pomogą nam usunąć niechciany tatuaż.

Leczenie

W PROESTETICA Klinika dr Prager do walki z niechcianym tatuażem włączamy naszego agenta specjalnego – najnowszej generacji laser pikosekundowy Picocare 450.

Laser Picocare 450 charakteryzuje się ultrakrótką wiązką impulsu wynoszącą 450 pikosekund. Czas generowanych impulsów należy do najkrótszych na rynku. Picocare 450 osiada 4 długości fal (1064nm, 532nm, 595nm oraz 660nm), które służą do skutecznego usuwania łagodnych zmian pigmentowych skóry oraz niechcianych tatuaży, także kolorowych. Dzięki przełomowej technologii ilość zabiegów wskazana do uzyskania satysfakcjonujących efektów jest mniejsza niż w dotychczasowych terapiach laserowych.

Laserowe usuwanie tatuażu polega na zniszczeniu barwnika pod skórą za pomocą wiązki światła. W trakcie zabiegu laser rozbija go na drobne fragmenty, które następnie są wchłaniane przez komórki organizmu. Energia emitowanego świata koncentruje się na zabarwionych miejscach, nie naruszając przy tym tkanek niepokrytych tatuażem.