Przyczyny

Pełne, jędrne i kształtne usta to bez wątpienia atrybut kobiecości i zmysłowości. Niestety wraz z upływającym czasem, podobnie jak i skóra twarzy, tracą one swoją objętość, naturalne nawilżenie, sprężystość i elastyczność. Ich kąciki zaczynają opadać, pojawia się asymetria.

Niezadowolenie z wyglądu ust ma źródło nie tylko w naturalnym procesie starzenia się, ale także natury każdej i każdego z nas. Nie dla wszystkich natura okazała się łaskawa i nie wszystkich obdarzyła hojnie ponętnymi, kształtnymi ustami. Zbyt wąska górna warga, słabo zarysowany kontur ust, nieregularny kształt czerwieni wargowej to najczęstsze przyczyny niezadowolenia ze swoich ust.

Leczenie

W PROESTETICA Klinika dr Prager wykonujemy zabieg wypełniania i modelowania ust kwasem hialuronowym. To bezpieczny i skuteczny sposób na poprawę kształtu ust, ich nawilżenie oraz nadanie ponętnej objętości. Wypełnienie kwasem hialuronowym dodatkowo redukuje istniejące zmarszczki wokół warg oraz unosi opadające kąciki ust. W przypadku asymetrii ust, można skorygować kształt czerwieni wargowej, poprawić kontur i nadać ustom naturalny wygląd.

Należy pamiętać, że tak samo jak w przypadku redukcji zmarszczek kwasem hialuronowym, tak i przy modelowaniu ust, zabieg należy systematycznie powtarzać. Wprowadzony z zewnątrz kwas hialuronowy, mimo że długo utrzymuje się w miejscu podania (od 6-do 12 miesięcy) z czasem rozkłada się ulegając stopniowej biodegradacji. Dlatego, chcąc utrzymać oczekiwane efekty estetyczne, należy zabieg powtórzyć.