Przyczyny

Zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności skóry to nie jedyne oznaki starzenia się skóry. Wraz z wiekiem na naszej skórze mogą zacząć pojawiać się różnego rodzaju zmiany i znamiona skórne. Mogą mieć one charakter komórkowy, barwnikowy, naczyniowy lub wirusowy. W zdecydowanej większości przypadków zmiany mają łagodny charakter i kwalifikują się do laserowego usunięcia. Podczas konsultacji dermatologicznej lekarz ocenia rodzaj zmiany i zaleca odpowiednią metodę - usunięcie zmiany laserem lub tradycyjny zabieg chirurgiczny.

Leczenie

W PROESTETICA Klinika dr Prager usuwanie znamion i zmian skórnych odbywa się przy zastosowaniu lasera frakcyjnego CO2. Unikatowość technologii lasera CO2 polega na bardzo krótkim czasie impulsu laserowego w ultrakrótkich odstępach. Dzięki temu nie narażamy tkanek na przegrzanie, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie dyskomfortu pacjenta podczas zabiegu.

Działanie lasera CO2 polega na odparowaniem tkanek, poprzez przemianę wody znajdującej się w przestrzeniach międzykomórkowych w parę wodną, w wyniku czego następuje termiczne zniszczenie komórek skóry. Zaletą zabiegu wykonywanego laserem frakcyjnym CO2 jest bezkontaktowa metoda usuwania zmian skórnych oraz natychmiastowa koagulacja naczyń krwionośnych, co eliminuje ryzyko krwawienia.

Dzięki precyzji lasera CO2 i faktu, że nie uszkadza on otaczających tkanek, okres rekonwalescencji skrócony jest do minimum. Terapia laserem CO2 nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności.

W przypadku gdy lekarz specjalista wykluczy możliwość laserowego usunięcie zmiany skórnej, wówczas proponujemy tradycyjną metodę chirurgiczną - wycięcie zmiany za pomocą skalpela lub poprzez elektrokoagulację (wykorzystanie prądu elektrycznego). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W czasie zabiegu pobierane są wycinki w celu wykonania badania histopatologicznego.

Zabieg kończy założenie szwów i opatrunku. Szwy zdejmowane są po upływie ok. 5-14 dni wg zaleceń lekarza.