Sprawdzona metoda usuwania pieprzyków, brodawek i zmian skórnych.

Zabieg

Znamiona i zmiany skórne można usunąć laserowo lub tradycyjną metodą chirurgiczną. W przypadku gdy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego, znamię lub inną zmianę na skórze usuwamy chirurgicznie.

Jak działa

Jak działa

Zabieg chirurgiczny wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on bezbolesny dla pacjentów. Zaaplikowanie preparatu o właściwościach znieczulających nie tylko podwyższa komfort zabiegu, czyniąc go bezbolesnym, ale dodatkowo dochodzi do obkurczenia naczyń krwionośnych, co w dużej mierze zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych krwawień w trakcie zabiegu. Zmiany skórne są wycinane przy pomocy skalpela bądź elektrokoagulacji (wykorzystania prądu elektrycznego). W trakcie zabiegu pobierane są wycinki ze zmian chorobowo zmienionych i oddawane do laboratorium w celu przeprowadzenia badania histopatologicznego.

Po wycięciu zmian zakłada się szwy wraz z opatrunkiem. W trakcie kilku pierwszych dni po zabiegu zaleca się unikanie kontaktu opatrunku z wodą. Szwy zdejmowane są z reguły po upływie od 5 do 14 dni, w zależności od rodzaju zabiegu i stopnia nasilenia zmian. Blizna w początkowej fazie może być widoczna, ale wraz z upływem czasu będzie się rozjaśniać i stopniowo zanikać.

Po zabiegu usunięcia znamion, brodawk czy innych zmian skórnych metodą elektrokoagulacji, może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie a także ból. Mogą również pojawić się na powierzchni skóry strupki, które goją się w ciągu kilku dni. Po zabiegu należy unikać kąpieli w basenie, a także ekspozycji na działanie promieniowania słonecznego.

Wskazania

Wskazania

  • włókniaki miękkie
  • prosaki
  • naczyniaki rubinowe
  • brodawki wirusowe twarzy, stóp, rąk (kurzajki) i inne
  • znamiona barwnikowe (pieprzyki)
  • kępki żółte powiek
  • ogniska rogowacenia słonecznego, rogowacenia białe-leukoplakia
  • przeciwskazania do wykonania zabiegu laserowego

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Zabiegi chirurgiczny pozwala pozbyć się niechcianych znamion, brodawek czy innych zmian skórnych w trakcie jednej wizyty. Zabieg jest krótki i bezbolesny, zmiany znikają praktycznie nie pozostawiając po sobie śladów. Blizna w przypadku wycięcia zmiany skalpelem wraz z upływem czasu będzie się rozjaśniać i stopniowo zanikać.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Zalecenia

Zalecenia przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań. Podczas konsultacji lekarskiej zmiana zostanie dokładnie obejrzana, a pacjent zakwalifikowany do zabiegu. Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania, wyznaczony zostaje termin wykonania zabiegu.

Zalecenia po zabiegu

W trakcie kilku pierwszych dni po zabiegu chirurgicznym należy unikać kontaktu opatrunku z wodą. W przypadku wykonania zabiegu metodą elektrokoagulacji przez klika dni po zabiegu należy unikać kąpieli w basenie oraz ekspozycji na działanie promieni słonecznych.

Film

Przeciwskazania

Cennik

Cennik

Chirurgiczne usuwanie znamion i zmian skórnych
1 zabieg
Zabieg
od 450 zł
 
Badanie histopatologiczne zmiany
70 zł