Redukcja przebarwień o różnym pochodzeniu. Dodatkowym efektem kuracji jest działanie odmładzające.

Zabieg

Terapia Cosmelanem lub jego silniejszą wersją Dermamelanem jest jedną z najlepszych metodą usuwania przebarwień na rynku. Cosmelan usuwa nawet intensywne plamy i przebarwienia niezależnie od ich pochodzenia. Ta forma terapii depigmentacyjnej wyróżnia się wyjątkowo wysoką skutecznością, dzięki niej w 98% znikają nawet te zadawnione przebarwienia, odporne na inne formy terapii.

Mechanizm Cosmelanu oparty jest na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, podstawowego enzymu biorącego udział w procesie tworzenia melaniny. Zawiera też czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy). Kuracja z zastosowaniem Cosmelanu umożliwia skuteczne pozbycie się wszelkiego rodzaju plam pigmentacyjnych, a także pozwala na przywrócenie skórze gładkości i naturalnego blasku.

Jak działa

Jak działa

Terapia Cosmelanem składa się z dwóch etapów. W pierwszym, lekarz przygotowuje skórę na przyjęcie preparatu oraz nakłada maskę. Po upewnieniu się, że nie występują żadne skutki uboczne, lekarz określa dokładny czas utrzymania preparatu i umawia pacjenta na dwie bezpłatne konsultacje kontrolne. Następnie pacjent udaje się do domu, gdzie po określonym czasie zmywa maskę. Drugi etap trwający około 3 tygodni polega na pielęgnacji domowej preparatem Cosmelanem 2 otrzymanym w gabinecie lekarskim.

Zabieg jest bezpieczny i nie grozi żadnymi powikłaniami. Jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry i może być wykonywany o każdej porze roku.

Wskazania

Wskazania

 • przebarwienia o podłożu hormonalnym (melasma)
 • znamiona barwnikowe
 • przebarwienia posłoneczne i potrądzikowe
 • wyrównanie kolorytu skóry
 • powierzchowne zmarszczki
 • rozszerzone pory

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Kuracja z zastosowaniem Cosmelanu umożliwia przede wszystkim skuteczne pozbycie się wszelkiego rodzaju plam pigmentacyjnych. Dodatkowym efektem terapii Cosmelanem jest działanie odmładzające, liftingujące. Zabieg skutecznie obkurcza pory, reguluje wydzielanie łoju, poprawia struktura skóry oraz jej napięcie, nawilża i odżywia.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jak długo utrzymuje się efekt?

Poprawa stanu skóry widoczna jest już po pierwszym tygodniu od rozpoczęcia kuracji. U osób z ciemną skórą plamy znikają najczęściej już po 8-10 dniach, natomiast u osób o jasnej karnacji między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. W większości przypadków efekty będą trwałe, ale należy pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem, by zmiany nie powróciły.

Zalecenia

Zalecenia przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Zalecenia po zabiegu

Ważne jest zachowanie ciągłości terapii. W razie przerwania leczenia plamy mogą pojawić się ponowie. Po zakończeniu kuracji należy pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów. Prawidłowo stosowane filtry pomogą w ochronie skóry przed pojawieniem się plam w przyszłości.

Film

Przeciwskazania

Przeciwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • depilacja laserowa (należy odczekać przynajmniej 14 dni po zabiegu)
 • trądzik w fazie aktywnej
 • aktywne stany zapalne skóry
 • peelingi chemiczne (zalecana przerwa w stosowaniu)
 • świeża opalenizna

Cennik

Cennik

Cosmelan/Dermamelan
1 zabieg
Cosmelan (zabieg + zestaw kremów + wizyta kontrolna)
1800-2200 zł
 
Dermamelan (zabieg + zestaw kremów + wizyta kontrolna)
2200 – 2500 zł