Cosmelan – Usuwanie przebarwień

Plamy i przebarwienia mają różne pochodzenie: od nadmiernej ekspozycji na słońcu, poprzez działanie hormonów (ciąża, menopauza, zapalenie przydatków, doustna terapia hormonalna), stosowanie niektórych leków (przeciwdepresyjnych, kardiologicznych, przeciwbólowych, antybiotyków), aż po środki konserwujące znajdujące się w kosmetykach.

Przebarwienia stanowią częste zaburzenia naturalnego koloru skóry i są spowodowane głównie niewłaściwym rozmieszczeniem w skórze naturalnego barwnika (melaniny), który jest syntetyzowany w melanocytach (komórkach znajdujących się w warstwie podstawnej naskórka). Najłatwiej pozbyć się plam usytuowanych na wierzchniej części skóry – można je usunąć za pomocą zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Najwięcej kłopotu sprawiają przebarwienia na poziomie skóry właściwej.

Cosmelan
Terapia Cosmelanem (lub jego silniejszą wersją, Dermamelanem) jest zdecydowanie najlepszą metodą usuwania przebarwień wśród dostępnych obecnie na rynku. Jej skuteczność doceniona została poprzez wyróżnienie prestiżową nagrodą „Perła Dermatolgii” w 2007 i 2008 roku, przyznawana przez lekarzy dermatologów.

Cosmelan usuwa nawet intensywne plamy i przebarwienia niezależnie od pochodzenia. Ta forma terapii depigmentacyjnej wyróżnia się wyjątkowo wysoką skutecznością – dzięki niej w 98% znikają nawet te zadawnione przebarwienia, odporne na inne formy terapii.

Mechanizm Cosmelanu oparty jest na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, podstawowego enzymu biorącego udział w procesie tworzenia melaniny. Zawiera też czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy). Kuracja z zastosowaniem Cosmelanu umożliwia skuteczne pozbycie się wszelkiego rodzaju plam pigmentacyjnych, a także pozwala na przywrócenie skórze gładkości i naturalnego blasku.

Opis zabiegu
Terapia Cosmelanem składa się z dwóch etapów. W pierwszym, podczas zabiegu lekarskiego lekarz przygotowuje skórę na przyjęcie preparatu oraz nakłada maskę. Po upewnieniu się , że nie występują żadne skutki uboczne, lekarz określa dokładny czas utrzymania preparatu i umawia pacjenta na dwie bezpłatne konsultacje kontrolne. Następnie pacjent udaje się do domu, gdzie po określonym czasie zmywa maskę. Drugi etap trwający około 3 tygodni polega na pielęgnacji domowej preparatem Cosmelanem 2 otrzymanym w gabinecie lekarskim.

Leczenie przebiega z różną prędkością w zależności od typu skóry. Pierwsze efekty zazwyczaj widoczne są po 7-10 dniach. Pełen rezultat uzyskuje się po miesiącu.

Zabieg jest bezpieczny i nie grozi żadnymi powikłaniami. Jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry i może być wykonywany o każdej porze roku.

Efekty
Dodatkowym efektem terapii Cosmelanem oprócz usunięcia przebarwień jest także działanie odmładzające. W rezultacie uzyskuje się również wyraźne zwężenie porów i poprawę jakości skóry. Cosmelan redukuje przebarwienia, posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, a także skutecznie przeciwdziała hiperpigmentacji.

Zalecenia po zabiegu
Ważne jest zachowanie ciągłości terapii. W razie przerwania leczenia plamy mogą pojawić się ponowie. Po zakończeniu kuracji należy pamiętać o stosowaniu odpowiednich filtrów.

PRZECIWSKAZANIA
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • depilacja laserowa (należy odczekać przynajmniej 14 dni po zabiegu),
  • trądzik w fazie aktywnej,
  • aktywne stany zapalne skóry,
  • peelingi chemiczne (zalecana przerwa w stosowaniu),
  • ekspozycja na słońce

   

after01

usunięcie przebarwień (terapia Cosmelanem)