Depilacja laserowa LightSheer Desire
Trwała, szybka i bezbolesna likwidacja owłosienia.
Zabieg
Depilacja laserowa, znana także jako fotoepilacja, to nowoczesna, skuteczna metoda trwałego usuwania zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Cechuje ją wygoda, bezpieczeństwo oraz komfort.
Depilacja to proces, w którym wykorzystuje się intensywny strumień skoncentrowanego światła. Jest ono pochłaniane przez melaninę, barwnik, który znajduje się w cebulkach włosów. Impuls zamieniany jest na ciepło, a ono uszkadza macierz włosa, czyli komórki odżywcze. Oznacza to, że depilacja laserem niszczy aktywną sferę wzrostu włosa – zapobiega nie tylko jego regeneracji, ale też odrastaniu. Warto zauważyć, że zabieg depilacji laserowej nie mają wpływu na funkcjonowanie organizmu – to metoda całkowicie bezpieczna. W przeciwieństwie do innych metod depilacji, usuwanie włosów za pomocą lasera wyklucza takie efekty uboczne jak blizny, przebarwienia czy wrastanie włosów.
Jak działa
Jak działa
Medyczny laser LightSheer DESIRE to nowoczesna technologia, dzięki której możliwe jest bezbolesne, bezinwazyjne usuwanie niechcianego owłosienia. Oddziałuje jedynie na barwnik włosa, nie ingerując w ogólne funkcjonowanie organizmu. Rączka lasera została zaopatrzona w opatentowany system, który nie tylko chroni, ale też chłodzi skórę podczas zabiegu. Dzięki temu pacjenci niemal go nie czują – to najwyższy poziom komfortu. Temperatura specjalnie zaprojektowanej końcówki wynosi około 4°C, co sprawia, że LightSheer DESIRE gwarantuje znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami.
Ilość zabiegów depilacji laserowej uzależniona jest od rodzaju karnacji, rodzaju włosa oraz od tego, jaki obszar poddajemy zabiegowi. Z reguły należy wykonać 4 zabiegi. Włosy ciemne łatwiej poddają się depilacji, ponieważ mają większą zawartość melaniny. Odwrotnie przy włosach jasnych – ze względu na słabe wybarwienie nie pochłaniają one takiej ilości energii, przez co efekt działania lasera jest słabszy. W przypadku karnacji sytuacja jest odwrotna: im jaśniejsza skóra, tym lepiej. Stanowi ona bowiem lepsze tło dla ciemniejszych włosów.
Wskazania
Wskazania
- chęć posiadania gładkiej skóry
- niechciane owłosienie
- niechciany, nieestetyczny wąsik
- wrastające włoski
Efekt zabiegu
Efekt zabiegu
Jedwabiście gładka skóra, trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z nóg, bikini oraz pach. Laserowa depilacja poza skuteczną likwidacją owłosienia jednocześnie odmładza skórę, ujędrnia i wygładza.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Jak długo utrzymuje się efekt?
Efektu laserowego usuwania owłosienia możemy się spodziewać już po pierwszym zabiegu, gdyż podczas każdego z nich usuwamy ok. 30% włosów. Prawidłowo wykonana depilacja laserowa daje trwałą skuteczność i włosy nie powinny już odrastać. Jednak czasem zdarza się, że kilka włosków odrośnie, ponieważ nie uda się całkowicie zniszczyć ich cebulek włosowych. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, należy wykonać zabieg przypominający raz na rok lub dwa.
Zalecenia
Zalecenia przed zabiegiem
- Nie wolno wyrywać włosów na 4 tygodnie przed zabiegiem (depilacja woskiem lub pęsetą) ani stosować kremów depilujących na minimum 1 tydzień przed zabiegiem. W razie ich stosowania, należy zaprzestać stosowania tych metod na co najmniej miesiąc przed planowanym terminem zabiegu.
- Nie jest konieczne pojawienie się na zabiegu z wyraźnym odrostem włosów. Jedynie pierwszy zabieg, w czasie którego oceniany jest typ owłosienia, powinien być wykonywany na kilkudniowym odroście. Przed kolejnymi spotkaniami można się golić, jednak należy to robić dzień lub dwa wcześniej, by uniknąć ewentualnych podrażnień.
- Przed wykonaniem zabiegu należy zadbać o to, by skóra była czysta, niepodrażniona. Nie powinna być sucha, dlatego warto stosować wcześniej kremy nawilżające lub natłuszczające. W dzień zabiegu nie powinno się stosować na nią żadnych kremów, maści, antyperspirantów czy perfum.
- Nie opalać się min. na 5 tygodni przed planowanym zabiegiem.
- Przed zabiegami oraz w trakcie serii zabiegów depilacji laserowej nie wolno zażywać leków uczulających na słońce.
Zalecenia po zabiegu
W czasie kilku pierwszych dni należy:
- myć skórę delikatnymi środkami (tonikiem, mleczkiem bezalkoholowym) lub samą wodą,
- ograniczyć stosowanie antyperspirantów oraz dezodorantów na depilowanym obrębie skóry,
- unikać gorących kąpieli oraz tarcia skóry.
W okresie kolejnych 2-3 tygodni:
- nie należy stosować preparatów o działaniu złuszczającym,
- nie wolno opalać się,
- nie należy stosować leków światłouczulających, kosmetyków i leków złuszczających,
- nie powinno się korzystać z saun oraz basenów.
- przez 6 tygodni po zabiegu nie można także wyrywać włosów – dopuszczalna jest jedynie depilacja za pomocą maszynki do golenia.
Czasowy obrzęk lub zaczerwienie to naturalne objawy występujące po zabiegu. Ustępują one po upływie kilku godzin.
Film
Przeciwskazania
Przeciwskazania
- ciąża oraz karmienie piersią
- opalenizna (naturalna, solarium, samoopalacze oraz kremy brązujące)
- zażywanie leków, które zawierają środki światłouczulające
- peeling, depilacja woskiem
- infekcje bakteryjne lub wirusowe
- choroby nowotworowe
- choroby skóry: bielactwo, łuszczyca, choroby pęcherzowe
- padaczka
- skłonność do bliznowców, podatność na przebarwienia skóry