Depilacja laserowa

Depilacja laserowa najnowszym laserem diodowym
LightSheer DESIRE – nr 1 na świecie

Stosowany w naszej klinice laser medyczny LightSheer DESIRE jest najnowszym produktem  renomowanego producenta laserów medycznych: amerykańskiej firmy Lumenis. Obecnie nie ma skuteczniejszej metody pozbycia się niechcianego owłosienia – potwierdził to Kongres Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco, który uznał LightSheer Diode Laser System za najbardziej efektywne urządzenie do depilacji laserowej. W 2015 roku  LightSheer  DESIRE zdobył także Złoty Laur Kosmetologii jako najlepszy, najskuteczniejszy laser depilacyjny.  Przekłada się to na całkowite bezpieczeństwo oraz mniejszą ilość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia zadowalającego efektu.

lightsheer-desire

Czym jest depilacja?

Depilacja laserowa, znana także jako fotoepilacja, to nowoczesna, skuteczna metoda trwałego usuwania zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Cechuje ją wygoda, bezpieczeństwo oraz komfort. Depilacja to proces, w którym wykorzystuje się intensywny strumień skoncentrowanego światła. Jest ono pochłaniane przez melaninę, barwnik, który znajduje się w cebulkach włosów. Impuls zamieniany jest na ciepło, a ono uszkadza macierz włosa, czyli komórki odżywcze. Oznacza to, że depilacja laserem niszczy aktywną sferę wzrostu włosa – zapobiega nie tylko jego regeneracji, ale też odrastaniu. Warto zauważyć, że zabieg depilacji laserowej nie mają wpływu na funkcjonowanie organizmu – to metoda całkowicie bezpieczna. W przeciwieństwie do innych metod depilacji, usuwanie włosów za pomocą lasera wyklucza takie efekty uboczne jak blizny, przebarwienia czy wrastanie włosów.

Bezpieczeństwo

LightSheer DESIRE to nowoczesna technologia, dzięki której możliwe jest bezbolesne, bezinwazyjne usuwanie niechcianego owłosienia. Oddziałuje jedynie na barwnik włosa, nie ingerując w ogólne funkcjonowanie całego organizmu. Rączka lasera została zaopatrzona w opatentowany system, który nie tylko chroni, ale też chłodzi skórę podczas zabiegu. Dzięki temu pacjenci niemal go nie czują – to najwyższy poziom komfortu. Temperatura specjalnie zaprojektowanej końcówki wynosi około 4 °C, co sprawia, że LightSheer DESIRE gwarantuje znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami. Urządzenie zostało wielokrotnie przebadane, a jego jakość i nieszkodliwość zatwierdzają certyfikaty, m.in. europejski certyfikat ISO 9001 oraz certyfikat restrykcyjnego, amerykańskiego FDA (Urzędu d.s. Żywności i Leków).

W naszej klinice zabiegi depilacji wykonywane są przez doświadczonych kosmetologów, jednak nad całością procesu czuwa lekarz. To on przeprowadza konsultację przed zabiegiem, dobiera odpowiednie parametry i zapewnia pacjentowi wysoki poziom bezpieczeństwa.

Ilość koniecznych zabiegów

Ilość zabiegów depilacji laserowej uzależniona jest od rodzaju karnacji, rodzaju włosa oraz od tego, jaki obszar poddajemy zabiegowi. Z reguły należy wykonać 4 zabiegi. Włosy ciemne łatwiej poddają się depilacji, ponieważ mają większą zawartość melaniny. Odwrotnie przy włosach jasnych – ze względu na słabe wybarwienie nie pochłaniają one takiej ilości energii, przez co efekt działania lasera jest słabszy. W przypadku karnacji sytuacja jest odwrotna: im jaśniejsza skóra, tym lepiej. Stanowi ona bowiem lepsze tło dla ciemniejszych włosów.

Czy po jednym zabiegu depilacji widać już efekt?

Tak. Efekt laserowego usuwania owłosienia możemy się spodziewać już po pierwszym zabiegu, gdyż podczas  każdego z nich usuwamy ok 30 % włosów.

Czy efekt depilacji laserowej utrzymuje się na zawsze?

Prawidłowo wykonana depilacja, daje trwałą skuteczność i włosy nie powinny już odrastać. Jednak czasem zdarza się, że kilka włosków odrośnie, poniewać nie uda się całkowicie zniszczyć ich cebulek włosowych. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, należy wykonać zabieg przypominający raz na rok lub dwa.

ZADZWOŃ POD NUMER TEL. 515 152 363 I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

lorem

O czym należy pamiętać

Należy pamiętać, że zabieg depilacji laserowej wykonuje się tylko na skórze nie poddanej działaniu słońca. Przeprowadzanie zabiegu na skórze opalonej niesie bowiem duże ryzyko poparzenia. Dzieje się tak dlatego, że opalona skóra, podobnie jak sam włos, zawiera barwnik, który „ściąga” na siebie energię emitowaną przez laser. Dlatego zabiegi depilacji laserowej należy planować głównie w okresie jesienno-zimowym, aż do wiosny włącznie. W okresie silnego nasłonecznienia wykonujemy zabiegi wyłącznie na strefach ciała, które pozostają zawsze zasłonięte (np. bikini lub pachy).

Nie należy poddawać się zabiegom depilacji laserowej również w przypadku, gdy korzysta się ze sztucznego opalania w solarium lub stosuje kremy samoopalające. Wykluczone jest też przyjmowanie leków zawierających substancje światłouczulające (np.: dziurawiec, nagietek, skrzyp polny). Przed rozpoczęciem serii zabiegów lub w czasie jej trwania należy informować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach.

Zalecenia przed zabiegiem

 • nie wolno wyrywać włosów na 4 tygodnie przed zabiegiem (depilacja woskiem lub pęsetą) ani stosować kremów depilujących na minimum 1 tydzień przed zabiegiem. Metody te powodują uszkodzenie mieszków włosowych, które są istotne w procesie depilacji laserem. W razie ich stosowania, należy zaprzestać stosowania tych metod na co najmniej miesiąc przed planowanym terminem zabiegu.
 • nie jest konieczne pojawienie się na zabiegu z wyraźnym odrostem włosów. Jedynie pierwszy zabieg, w czasie którego oceniany jest typ owłosienia, powinien być wykonywany na kilkudniowym odroście. Przed kolejnymi spotkaniami można się golić, jednak należy to robić dzień lub dwa wcześniej, by uniknąć ewentualnych podrażnień.
 • przed wykonaniem zabiegu należy zadbać o to, by skóra była czysta, niepodrażniona. Nie powinna być sucha, dlatego warto stosować wcześniej kremy nawilżające lub natłuszczające. W dzień zabiegu nie powinno się stosować na nią żadnych kremów, maści, antyperspirantów czy perfum.
 • nie opalać się min na 5 tygodni przed planowanym zabiegiem.
 • przed zabiegami oraz w trakcie serii zabiegów depilacji laserowej nie wolno zażywać leków uczulających na słońce.

Zalecenia po zabiegu:

W czasie kilku pierwszych dni należy:

 • myć skórę delikatnymi środkami (tonikiem, mleczkiem bezalkoholowym) lub samą wodą,
 • ograniczyć stosowanie antyperspirantów oraz dezodorantów na depilowanym obrębie skóry,
 • unikać gorących kąpieli oraz tarcia skóry.

W okresie kolejnych 2-3 tygodni:

 • nie należy stosować preparatów o działaniu złuszczającym,
 • nie wolno opalać się,
 • nie należy stosować leków światłouczulających, kosmetyków i leków złuszczających,
 • nie powinno się korzystać z saun oraz basenów.
 • przez 6 tygodni po zabiegu nie można także wyrywać włosów – dopuszczalna jest jedynie depilacja za pomocą maszynki do golenia.

Czasowy obrzęk lub zaczerwienie to naturalne objawy występujące po zabiegu. Ustępują one po upływie kilku godzin.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • opalenizna (naturalna, solarium, samoopalacze oraz kremy brązujące),
 • zażywanie leków, które zawierają środki światłouczulające,
 • peeling, depilacja woskiem,
 • infekcje bakteryjne lub wirusowe.
 • choroby nowotworowe,
 • choroby skóry: bielactwo, łuszczyca, choroby pęcherzowe,
 • padaczka,
 • skłonność do bliznowców, podatność na przebarwienia skóry.

ZADZWOŃ POD NUMER TEL. 515 152 363 I ZAREZERWUJ WIZYTĘ

 CENNIK DEPILACJA LASEROWA LIGHTSHEER DESIRE

Obszar 1 zabieg Pakiet 3 zabiegów Po pakiecie -40% na kolejny zabieg
Broda 180 PLN 360 PLN 110 PLN
Podbródek 180 PLN 360 PLN 110 PLN
Podbródek + broda 250 PLN 500 PLN 150 PLN
Górna warga 180 PLN 360 PLN 110 PLN
Policzki 270 PLN 540 PLN 160 PLN
Szyja 300 PLN 600 PLN 180 PLN
Kark 280 PLN 560 PLN 170 PLN
Barki 290 PLN 580 PLN 170 PLN
Plecy 400 – 600 PLN 800 – 1200 PLN 240 – 360 PLN
Klatka piersiowa/tors 350 PLN 700 PLN 210 PLN
Brodawki sutkowe 150 PLN 300 PLN 90 PLN
Biała linia 190 PLN 380 PLN 110 PLN
Brzuch cały 300 – 500 PLN 600 – 1000 PLN 180 – 300 PLN
Pachy 300 PLN 600 PLN 180 PLN
Przedramiona 300 PLN 600 PLN 180 PLN
Ramiona 300 PLN 600 PLN 180 PLN
Dłonie 180 PLN 360 PLN 110 PLN
Bikini głębokie 350 PLN 700 PLN 210 PLN
Bikini klasyczne 250 PLN 500 PLN 150 PLN
Szpara pośladkowa 200 PLN 400 PLN 120 PLN
Bikini głębokie + szpara pośladkowa 380 PLN 760 PLN 230 PLN
Pośladki 300 – 450 PLN 600 – 900 PLN 240 – 270 PLN
Uda 400 – 500 PLN 800 – 1000 PLN 240 – 300 PLN
Kolana 150 PLN 300 PLN 90 PLN
Łydki + kolana 400 PLN 800 PLN 240 PLN
Stopy 300 PLN 600 PLN 180 PLN

Zobacz także:


ue01