Genesis LT

Genesis LT – laserowa rewitalizacja skóry  NOWOŚĆ!

Zabieg Genesis to od czasu opracowania technologii IPL największy przełom w terapii fotoodmładzania. To rewitalizująca terapia odmładzająca i kondycjonująca skórę. Jest propozycją dla osób, które chcą zredukować widoczne oznaki starzenia się skóry takie jak zmarszczki, poszerzone pory czy rumień. To także sposób na walkę z różnymi defektami estetycznymi i problemami dermatologicznymi jak trądzik różowaty czy drobne przebarwienia. Sprawdza się on również u osób młodych, którym zależy na zachowaniu na dłużej piękna i witalności skóry.  PROESTETICA Klinika dr Prager  oferuje zabieg Genesis jako pierwsza i jedyna w Wielkopolsce.

Wszystko dla skóry – korygowanie defektów estetycznych i leczenie.

Możliwości Genesis.

W zabiegu Genesis wykorzystuje się technologię laserową do bezinwazyjnego spłycania drobnych zmarszczek oraz do niwelowania przebarwień, rozszerzonych porów, załamań skóry i redukcji zmian naczyniowych czy trądzikowych.

Badania kliniczne dowiodły, że zabieg laserem Genesis rozgrzewając górne warstwy skóry właściwej, między innymi pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu a poprzez działanie termiczne na hemoglobinę wpływa na zwężenie rozszerzonych ścian naczyń krwionośnych. Termiczne lasera na hemoglobinę (czerwony barwnik krwi) oraz melaninę (barwnik obecne w skórze) pozwala ujednolicić koloryt skóry., zwęzić rozszerzone ściany naczyń krwionośnych, zredukować zaczerwienienia i zmiany pigmentacyjne, a także ogniska podrażnień i stanów zapalnych.

Dodatkowo wiązka lasera, podgrzewając górne warstwy skóry właściwej, inicjuje produkcję nowego kolagenu przez fibroblasty – tj. komórki odpowiedzialne za regenerację skóry. Poprawia to jej napięcie. Wygładza ją i odmładza.

W konsekwencji dochodzi do poprawy wyglądu oraz jakości skóry m.in. spłycenia drobnych zmarszczek, zmniejszenia porów, redukcji rumienia, zamykania drobnych naczynek, a także leczenia trądziku różowatego i usuwania drobnych przebarwień.

Siła lasera, delikatność IPL.

Nasz sprzęt – V-Laser 

Prawdziwie innowacyjne w zabiegu Genesis jest połączenie jednoczesnego oddziaływania laserem na sieć naczyń krwionośnych oraz na skórę właściwą. Poszerza to spektrum działania zabiegu oraz intensyfikuje jego efekty. W naszej klinice pracujemy na V-Laserze. Obecnie jest to jeden z unikatowych laserów typu Long Pulse na rynku. Doskonale zaprojektowany, o świetnych parametrach i szerokich możliwościach. Chłodzenie kontaktowe szkłem szafirowym zapewnia pacjentowi uczucie komfortu.

Komu polecamy zabieg?

WSKAZANIA
  • drobne zmarszczki (okolica oczu, twarz, szyja, dekolt, grzbiety rąk)
  • popękane naczynka i pajączki
  • rozszerzone pory
  • rumień i przebarwienia
  • zmiany trądzikowe
  • blizny potrądzikowe i innego pochodzenia
  • nierówności tekstury skóry
  • wiek 30+ – kuracja przeciwstarzeniowa
  • żylaki kończyn dolnych
  • grzybica paznokci
PRZECIWWSKAZANIA
  • bielactwo (braki pigmentu w skórze)
  • fotodermatozy (choroby skóry powodowane światłem)
  • łuszczyca i choroby pęcherzowe skóry
  • nowotwory
  • aktywne infekcje skórne
  • leki i zioła światłouczulające
  • doustna terapia izotretynoiną (trądzik)
  • świeża opalenizna
  • zranienia
  • ciąża i karmienie piersią

Procedura w pełni komfortowa i bezpieczna.

Przebieg w gabinecie

Zabieg nie wymaga znieczulenia i rekonwalescencji. Trwa 15–30 minut i nie wiąże się z żadnym dyskomfortem. Jest delikatny dla skóry. Może jedynie wywołać jej lekkie zaczerwienienie (utrzymujące się kilka godzin), ale absolutnie nie powoduje zasinień, rumienia, obrzęku czy bólu. Przeprowadza się go na wszystkich typach skóry, nawet na tej opalonej (ale nie świeżo) i o każdej porze roku. Osoba wykonująca zabieg energicznie przesuwa plamkę lasera tuż nad skórą (1–2 cm nad jej powierzchnią, bez dotykania jej końcówką aparatury zabiegowej). W ten sposób – przez relaksację termiczną – pobudza się skórę do samoregeneracji. Czynnościom zabiegowym towarzyszy przyjemne uczucie napływu ciepła, które pacjent może porównać do tego odczuwanego podczas opalania się na słońcu.    

 

 

Zalecenia przed i po

Pacjenci przyjmujący leki i zioła światłouczulające powinni odstawić je na 1 dzień przed wizytą w klinice. A stosujący terapię ustną izotretynoiną (lek na trądzik) – zakończyć ją pół roku wcześniej. Jeśli natomiast naszym problemem jest opryszczka wargowa – zabieg w okolicach twarzy będzie możliwy 2 tygodnie po jej wyleczeniu.  

Tuż przed zabiegiem należy unikać opalania się, mechanicznego depilowania i podrażniania skóry. Natomiast po interwencji dobrze jest sięgnąć po delikatne preparaty myjące i kremy łagodzące możliwe zaczerwienia oraz środki ochronne z filtrem SPF50. Skóry nie należy też pocierać, drapać i drażnić.

Widoczna poprawa jakości i wyglądu skóry na długo.

Efekty – od kiedy i na jak długo? 

Polepszenie kolorytu, tekstury i napięcia skóry następuje już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się gładsza, ujednolicona, bardziej sprężysta i widocznie odmłodzona. Każda następna interwencja (zalecana ilość to 3-4 zabiegi co 2–3 tygodnie) intensyfikuje uzyskane efekty. Swoją pełnię osiągają one po 3–6 miesiącach od zabiegu. Mniej więcej tyle czasu skóra potrzebuje na odbudowę własnych włókien kolagenowych. Rezultaty potrafią cieszyć oko wiele miesięcy – tym dłużej, im lepiej pielęgnujemy skórę w domu.   

 

01

02

03