Nasza skóra jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym organizmie, dlatego nie powinniśmy bagatelizować pojawiających się zmian na skórze i udać się po poradę do dermatologa.

Zabieg

Konsultacja dermatologiczna

Nasza skóra jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym organizmie, dlatego nie powinniśmy bagatelizować sygnałów, które nam wysyła. Jeśli pojawiają się na naszej skórze jakieś zmiany, które nie mijają czy też wręcz zaostrzają się, warto skonsultować problem z dermatologiem.

Wiele chorób dermatologicznych to choroby przewlekłe, z tendencją do nawrotów, dlatego też warto znaleźć zaufanego specjalistę, który poprowadzi leczenie, ale wskaże też odpowiedni program profilaktyki zmniejszający częstotliwość nawrotów.

W przypadku najmłodszych pacjentów szczególnie ważne jest wczesne rozpoznanie chorób dermatologicznych, jak też profesjonalne wsparcie w zakresie pielęgnacji skóry, pozwalające uniknąć niepotrzebnych powikłań mogących nieść długotrwałe skutki.

Wśród najczęstszych chorób dermatologicznych należy wymienić choroby łojotokowe skóry (trądzik młodzieńczy, łojotokowe zapalenie skóry, trądzik wieku dorosłego, trądzik różowaty), choroby alergiczne (m.in. atopowe zapalenie skóry, wyprysk, pokrzywka, skórne reakcje polekowe), łuszczycę pospolitą, bielactwo, łysienie, choroby wirusowe (brodawki wirusowe, opryszczkę pospolitą, mięczak zakaźny, ospę czy półpasiec), choroby bakteryjne (liszajec zakaźny, czyrak, róża, borelioza), zakażenia grzybicze (grzybica skóry gładkiej, włosów czy paznokci), choroby pasożytnicze (świerzb, wszawica), choroby przenoszone drogą płciową czy też rzadsze, ale istotne w leczeniu choroby tkanki łącznej, choroby pęcherzowe.

Jak działa

Przebieg konsultacji

Podczas konsultacji z dermatologiem zbierany jest pogłębiony wywiad lekarski dotyczący problemu pacjenta oraz jego ogólnego stanu zdrowia. Następnie dermatolog przystępuje do badania dermatologicznego, ogląda skórę, stawia diagnozę oraz proponuje najlepszą dla danego pacjenta terapię.

W PROESTETICA Klinika dr Prager czeka na Państwa doświadczony lekarz, dr Ewa Stawicka, specjalista dermatologii i wenerologii.

Wskazania

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Efektem konsultacji jest przede wszystkim wiedza na temat stanu zdrowia Twojej skóry oraz świadomość, czy np. od dawna niepojąca Cię zmiana na skórze jest groźna i konieczne jest jej usunięcie / leczenie czy też nie nie ma się czym martwić. Konsultacja z dobrym specjalistą to nie tylko szansa na zaleczenie objawów, ale przede wszystkim na znalezienie źródła problemu oraz wyeliminowanie przyczyny.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Zalecenia

Film

Przeciwskazania

Cennik

Cennik

Konsultacja dermatologiczna
1 konsultacja
Konsultacja z dermatologiem
250 zł
 
Badanie dermtoskopowe
250 zł
 
Badanie wideodermatoskopowe
300 zł