Labioplastyka. Korekcja warg sromowych
Skuteczna metoda na odzyskanie komfortu i radości z aktywności seksualnej.
Zabieg
Labioplastyka to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, który polega na korekcie warg sromowych, ich kształtu, objętości i jędrności.
Jak działa
Jak działa
Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu są przerośnięte wargi sromowe (korekcja warg sromowych mniejszych) utrudniające kobietom uprawienie sportu oraz czerpanie przyjemności ze współżycia seksualnego oraz związany z wiekiem ubytek tkanki tłuszczowej i utrata elastyczności (korekcja warg sromowych większych).
Labioplastykę warg sromowych mniejszych można przeprowadzić za pomocą cięcia chirurgicznego lub przy użyciu lasera. Metodę dobiera lekarz indywidualnie do wielkości i objętości warg sromowych. Zabieg jest bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym.
Korekcja warg sromowych większych polega na wypełnieniu i wymodelowaniu warg sromowych poprzez wstrzyknięcie preparatu na bazie kwasu hialuronowego, powodującego ich powiększenie i uwypuklenie. Kwas hialuronowy dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, przyczyniając się do odmłodzenia obszarów poddanych terapii. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.
Wskazania
Wskazania
- przerośnięte wargi sromowe
- częste infekcje
- obrzęk
- ubytek tkanki tłuszczowej
- utrata elastyczności
- poczucie wstydu, niepewność
Efekt zabiegu
Efekt zabiegu
Zniwelowanie asymetrii warg sromowych mniejszych i większych, redukcja bólu, swędzenia, pieczenia, otarć i innych urazów wywołanych nieprawidłowym kształtem sromu. Uzyskanie pożądanego rozmiaru warg sromowych, zapobieganie nawracającym infekcjom wywołującym stan zapalny, poprawienie komfortu, szczególnie w przypadku przerostu warg sromowych.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Jak długo utrzymuje się efekt?
Ostateczny końcowy efekt uzyskujemy po około 3 miesiącach od zabiegu, kiedy dojdzie do całkowitego zagojenia się rany. Uzyskany efekt jest trwały.
Zalecenia
Zalecenia przed zabiegiem
Zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem wraz z serią badań (grupa krwi, morfologia, badanie moczu, krzepnięcie, EKG powyżej 40 roku życia, antygen HBS, HCV, HIV, elektrolity, poziom cukru). Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie wolno przyjmować aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), witaminy E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych.
Zalecenia po zabiegu
W okresie rekonwalescencji zaleca się wzmożoną higienę intymną, brak aktywności seksualnej, a także zaprzestanie kąpieli w wannie, korzystania z basenu i jacuzzi. Do aktywności seksualnej można powrócić po upływie 6 tygodni.
Film
Przeciwskazania
Przeciwskazania
- choroba ginekologiczna o podłożu nowotworowym
- skazy naczyniowe
- zaburzenia krzepliwości krwi
- nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
- nieuregulowana cukrzyca
- infekcja ropna skóry i śluzówek
- ciąża
- karmienie piersią