Laser pikosekundowy – usuwanie zmarszczek, blizn i tatuaży

Laser pikosekundowy został uznany przez ekspertów medycyny estetycznej milowym krokiem w jej rozwoju. Zapewnia nieosiągalne do tej pory przez inne technologie laserowe rezultaty zabiegów, przy jednoczesnym większym komforcie pacjenta i i dużo wyższym profilu  bezpieczeństwa.

W Klinice PROESTETICA zabiegi wykonujemy na najnowszej generacji laserze pikosekundowym PICOCARE 450, posiadającym unikalną technologię najkrótszego impulsu  laserowego, wynoszącego 450 pikosekund. Podnosi to znacznie efektywność zabiegu do poziomu niespotykanego wcześniej przy użyciu innych technologii. Ta potężna moc szczytowa  pozwala jednocześnie na bezpieczne zabiegi z minimalnym ryzykiem uszkodzeń termicznych właśnie dzięki znacznemu skróceniu się do minimum czasu naświetlania skóry . Dlatego Picocare 450 cechuje je ogromna skuteczność, przy jednoczesnym skróceniu do absolutnego minimum okresu rekonwalescencji. Zabiegi trwają krócej i są bardziej komfortowe dla pacjenta.

Przy użyciu lasera pikosekundowego możemy  zaoferować bardziej efektywne zabiegi z zakresu odmładzania twarzy, redukcji blizn i rozstępów. Laser gwarantuje  wysoką skuteczność w leczeniu blizn potrądzikowych oraz odmładzających zabiegów poprawiających gęstość i strukturę skóry. Dzięki zastosowaniu aż czterech długości fal PICOCARE 450 daje możliwość efektywnego leczenia przebarwień zarówno posłonecznych, pozapalnych, jak i zmian hormonalnych typu melasma. W porónaniu do laserów typu Q-switch, laser pikosekundowy cechuje też większa skuteczność w usuwaniu tatuaży czarnych i wielokolorowych, a rezultaty zabiegów są osiągane znacznie krótszym czasie.  

Zabiegi laserem Picocare są skuteczniejsze,  bardziej bezpieczne, a rezultaty osiąga się w znacznie krótszym czasie.

Wskazania:

 • blizny i blizny potrądzikowych
 • głebokie odmłodzenie skóry
 • zmarszczki
 • łagodne zmiany barwnikowe – melasma
 • rozstępy
 • tatuaże czarne i kolorowe
 • makijaż permanentny

Przeciwwskazania:

 • infekcje skóry w obszarze zabiegowym
 • świeża opalenizna (do 2 tygodni po ostatnim opalaniu)
 • przyjmowanie leków światłouczulajacych
 • nadwrażliwość na światło
foto
 

ZOBACZ CENNIK

Jak działa laser pikosekundowy

Dzięki zastosowaniu aż czterech długości fal (1064, 532, 595, 660 nm) laser Picocare 450 łączy w sobie wszystkie dotychczasowe osiągniecia laseroterapii w medycynie estetycznej. Na skutek ultrakrótkiego impulsu laserowego mierzonego w pikosekundach znacznie skraca się do minimum czas naświetlania skóry i zwiększa się moc oddziaływania na skórę , podnosząc efektywność zabiegu do poziomu niespotykanego wcześniej przy użyciu innych technologii. Gdy pikosekundowa wiązka światła dociera do skóry i zostanie pochłonięta przez barwnik (zawarty w tatuażu lub zmianie pigmentacyjnej), zmienia się w energie kinetyczną. Powstające w tym procesie wysokie ciśnienie prowadzi do „mikrowybuchu” barwnika. Zostaje on rozbity na mikroskopijne cząsteczki, wchłaniane i wydalane przez organizm do 3-4 tygodni po zabiegu.


 

Bezpieczeństwo

Skrócenie impulsu laserowego skutkuje brakiem efektu termicznego i sprawia, że metoda ta jest najmniej inwazyjna.

Skrócenie kontaktu światła laserowego ze skórą skraca jednocześnie do minimum czas przegrzania skóry, dzięki czemu zabiegi laserem piko sekundowym Picocare 450 nie nie pozostawiają blizn pozabiegowych i czynią tą metodę w pełni bezpieczną.

 

Obszary zastosowania lasera Picocare 450

Tatuaże czarne i  kolorowe: czerwony,żółty,  niebieski, zielony

Zastosowanie pikosekundowej wiązki laserowej przy usuwaniu tatuaży daje szybsze efekty i mniejszą liczby potrzebnych zabiegów. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku tatuaży, których barwnik wprowadzony jest głęboko. Klasyczny laser nanosekundowy typu Q-switch potrzebuje wówczas większej liczby zabiegów do jego usunięcia, ponieważ działa mniejszą energią ze względu na dłuższy impuls. Co ważne, laser Picocare 450 nie wywołuje efektu termicznego w sąsiadujących tkankach, co skutkuje brakiem ryzyka poparzenia skóry i zapewnia wysokie bezpieczeństwo zabiegu. Zastosowana w laserze Picocare 450 technologia pozwala skrócić czas terapii niemal o połowę oraz daje możliwość  usuwanie do niedawna problematycznych tatuaży kolorowych.  Ilość koniecznych wizyt w celu usunięcia tatuażu można ustalić dopiero po wstępnym wywiadzie medycznym i jest zależna między innymi od głębokości tatuażu, jego wieku, ilości i rodzaju zastosowanych barwników. Zwykle dla osiągnięcia oczekiwanego przez Pacjenta efektu wystarcza od trzech do sześciu sesji powtarzanych co 4 tygodnie.

 

01


 

Blizny zanikowe – potrądzikowe, pourazowe, po ospie, inne.

Dzięki frakcyjnej końcówce HEXA MLA, laserem Picocare 450 przeprowadzamy zabiegi redukcji blizn zanikowych. Jej zastosowanie wywołuje zjawisko kawitacji (tzw. LIOB- Laser Induced Optical Breakdown) prowadzące do powstania mikrouszkodzeń w dolnych warstwach naskórka przy  jednoczesnym zachowaniu powierzchni skóry w stanie całkowicie nienaruszonym. Dochodzi do silnego pobudzenia i uruchomieniu procesów naprawczych, pod wpływem których dokonuje się głęboka przebudowa skóry i powstają nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Efekt widoczny jest już po jednym zabiegu, ale optymalny rezultat uzyskuje się po serii kilku zabiegów przeprowadzanych co 2-4 tygodnie. Zabiegi nie wymagają znieczulenia.

02

Rewitalizacja i odmłodzenie skóry

Podobnie jak w przypadku blizn i rozstępów, działając frakcyjną końcówką HEXA MLA uzyskujemy regenerację i rewitalizację skóry. W efekcie staje się ona gładsza, zmarszczki i pory wypłycają się. Wyrównuje się tekstura i koloryt skóry. Dzięki produkcji nowego kolagenu i włókien elastycznych uzyskujemy zagęszczenie i ujędrnienie skóry, która wyraźnie młodnieje. Najczęściej wykonuje się kilka sesji zabiegowych w odstępie 2-4 tygodni. Zabiegi nie wymagają znieczulenia.

Łagodne zmiany barwnikowe

Laser Picocare 450 znakomicie sprawdza się w usuwaniu melasy,  plam hormonalnych, przebarwień posłonecznych i piegów, plam starczych oraz innych pigmentowych zmian łagodnych. Z reguły wykonuje się od jednego do kilku zabiegów co 2 tygodnie. Nie wymagają znieczulenia. Podczas nich odczuwa się jedynie delikatne pieczenie.

03

Rozstępy

Rozstępy swoją budową zbliżone są do blizn zanikowych dlatego ich usuwanie laserem Picocare 450 przebiega w podobny sposób jak blizn. Wykonuje się kilka sesji zabiegowych w odstępie 2-4 tygodni.

Możliwe działania uboczne

CZĘSTE RZADKIE
 • niewielki obrzęk w dniu zabiegu
 • zaczerwienienie do kilku dni po zabiegu
 • drobne wybroczyny, ustępujące zwykle po 1-5 dniach
 • w przypadku usuwania przebarwień ich nasilone wybarwienie, aż do całkowitego wchłonięcia w ciągu 1-2 tyg po zabiegu
 • długo utrzymujące się strupki w miejscu leczenia
 • rumień do kilku tygodni po zabiegu
 • wysiew kaszkowatych lub tradzikopodobnych grudek

Zalecenia pozabiegowe

 • stosowanie kremów łagodzących bezpośrednio po i do kilku dni po zabiegu,
 • chrona UV do 4 tygodni po zabiegach,
 • stosowanie doustnego acykloviru w przypadku pacjentów ze skłonnością do opryszczki

 

Cennik Laser pikosekundowy Picocare 450

Poprawa gęstości, odświeżenie skóry, rozjaśnianie skóry, usuwanie przebarwień, redukcja porów skóry Cena zabiegu Pakiet 3 zabiegów
Twarz 1200 PLN 3000 PLN
Szyja 900 PLN 2400 PLN
Dekolt 900 PLN 2400 PLN
Szyja + dekolt 1600 PLN 4200 PLN
Twarz, szyja, dekolt 2500 PLN 6600 PLN
Pikosekundowa technologia frakcyjna głębokiej redukcji blizn i blizn potrądzikowych, głębokie odmłodzenie skóry, redukcja przebarwień Cena zabiegu Pakiet 3 zabiegów
Twarz 1500 PLN 3600 PLN
Policzki 900 PLN 2400 PLN
Pojedyncze blizny cena indywidualna
Redukcja rozstępów Cena zabiegu
Rozstępy 10×10 cm 600 PLN
Brzuch 1000 – 1500 PLN
Wewnętrzna strona ud 1000 PLN
Inny obszar Cena indywidualna
Laserowe usuwanie przebarwień Cena zabiegu
Pojedyncze przebarwienie od 250 PLN
Dłonie 800 PLN
Melasma 600 – 800 PLN
Laserowe usuwanie tatuażu (kolor czarny) Cena zabiegu
Bardzo mały – do 10 cm2 250 PLN
Mały – do 25 cm2 (5×5 cm) 250 – 450 PLN
Średni – 25-100 cm2 500 – 900 PLN
Średni większy – 110-200 cm2 1000 – 1400 PLN
Duży – 210-400 cm2 (20×20 cm) 1500 – 1800 PLN
Bardzo duży – powyżej 400 cm2 Cena indywidualna
Laserowe usuwanie tatuażu (kolor kolorowy) Cena zabiegu
Bardzo mały – do 10 cm2 300 PLN
Mały – do 25 cm2 (5×5 cm) 300 – 500 PLN
Średni – 25-100 cm2 600 – 1000 PLN
Średni większy – 110-200 cm2 1100 – 1500 PLN
Duży – 210-400 cm2 (20×20 cm) 1600 – 2000 PLN
Bardzo duży – powyżej 400 cm2 Cena indywidualna
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego Cena zabiegu
Brwi 500 – 600 PLN
Usta 600 PLN

Umów się na zabieg Tel. 515 152 363 363