Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyny CO2 NeoSkin jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanym w medycynie estetycznej do intensywnej regeneracji skóry w celu odmłodzenia, likwidacji zmarszczek, usuwania blizn potrądzikowych i pourazowych, redukcji rozstępów i rozszerzonych porów oraz większości przebarwień. Urządzenie to jest wykorzystywane do trwałej i skutecznej regeneracji skóry, a także do intensywnej stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych.

Zasada działania lasera frakcyjnego CO2

co01
W ramach zabiegu za pomocą lasera frakcyjnego naświetla się twarz lub wybrany fragment ciała. W konsekwencji dochodzi do punktowych uszkodzeń, które obejmują powierzchnię naskórka, aż do skóry właściwej. Wiązka lasera rozszczepiona (frakcjonowana) na wiele mikrowiązek naświetla tylko wybrany obszar, nie wpływając na pozostałe fragmenty skóry. To właśnie nietknięte za pomocą urządzenia, zdrowe tkanki przyspieszają odnowę stref zniszczonych, co skutkuje stopniowym usuwaniem blizn czy zmarszczek. Promieniowanie powoduje odparowanie i koagulację tkanek w obrębie stref mikrotermalnych, a także zwiększenie produkcji kolagenu. Ma on istotny wpływ na szybkie gojenie się uszkodzeń skóry.

Usuwanie blizn i zmarszczek – czym?

W naszej klinice medycyny estetycznej w Poznaniu do usuwania zmarszczek, przebarwień i innych niekorzystnych zmian skórnych używamy najnowocześniejszego lasera frakcyjnego CO2 NeoSkin. Bazuje on na amerykańskiej technologii, łącząc inteligentną emisję frakcyjną z wytwarzaniem wiązki o najmniejszej średnicy wśród laserów frakcyjnych dostępnych na rynku(MTZ=70um). Pozwala to na osiągnięcie bardzo dobrych efektów terapeutycznych przy bardzo krótkim okresie rekonwalescencji. Nasze urządzenie jest bezpieczne dla wszystkich typów skóry. Parametry wiązki światła laserowego są dobierane przez lekarza w ten sposób, aby możliwie jak najskuteczniej pobudzić głębokie warstwy skóry do regeneracji, przy stosunkowo niedużych uszkodzeniach.

Zabieg

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Jest prawie bezbolesny. Bezpośrednio po zastosowaniu lasera widoczne jest zaczerwienienie i obrzęk, a sama skóra wydaje się bardzo naciągnięta. Jeśli moc lasera frakcyjnego CO2 oraz liczba punktów objętych jego wiązką była duża, to powrót do zdrowia potrwa nieco dłużej niż w przypadku zastosowania słabszych parametrów. Efekty redukcji rozstępów czy usuwania blizn będą jednak także bardziej widoczne.

Zabiegi mogą być przeprowadzane na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach i na każdym innym obszarze dotkniętym zmarszczkami, bliznami czy rozstępami, które chcemy usunąć. Aby poddać działaniu urządzenia całą, wybraną powierzchnię skóry, zwykle powtarza się zabieg kilka razy. W naszej klinice medycyny estetycznej w Poznaniu częstotliwość oraz przybliżona liczba spotkań ustalana jest na początku leczenia, a sposób działania uzależniony jest między innymi od kondycji skóry oraz przyczyny wykonywania zabiegu (chęć usunięcia blizn pooperacyjnych, redukcji przebarwień itp).

Efekty działania lasera

Pierwsze efekty na obszarze poddawanym zabiegowi laserem frakcyjnym CO2 są widoczne po kilku dniach w postaci wygładzenia i ujędrnienia. Przebudowa kolagenu jest jednak procesem, który trwa przez następne 3-6 miesięcy, a uzyskane efekty utrzymują się około 2 lat. Po tym okresie wskazane jest powtórzenie zabiegu, ponieważ skóra podlega naturalnemu procesowi starzenia.

Jeśli celem było usuwanie blizn, zmarszczek lub rozstępów, oczekiwane zmiany w wyglądzie można zaobserwować po około 5-6 tygodniach od zastosowania lasera. Ponieważ jednak przez kolejne pół roku po zabiegu kolagen nadal się przetwarza, w tym czasie skóra staje się jeszcze bardziej jędrna i gładka. W przypadku usuwania blizn i redukcji rozstępów rezultat jest trwały.

Wskazania do zabiegów laserem frakcyjnym CO2
  • zmarszczki i zwiotczenie skóry (także skóra powieki górnej i dolnej!),
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny pourazowe,
  • rozstępy,
  • rozszerzone pory,
  • przebarwienia.

   

Przeciwwskazania do zabiegu
  • ciąża, karmienie piersią,
  • tendencja do bliznowacenia (keloidy),
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (np. aspiryna),
  • peeling chemiczny lub mechaniczny (do 3 tyg przed),
  • retinoidy (do 6 mies. przed),
  • choroba nowotworowa/radioterapia, cukrzyca, bielactwo, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca,
  • silna opryszczka,
  • infekcje i stany zapalne skóry,
  • inne zabiegi laserowe przeprowadzone w okresie krótszym niż 4 tyg.

   

Zobacz także: