Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyny CO2 Mixel jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanym w medycynie estetycznej do intensywnej regeneracji skóry w celu odmłodzenia, likwidacji zmarszczek, blizn potrądzikowych i pourazowych, redukcji rozstępów i poszerzonych porów oraz większości przebarwień. Urządzenie to jest wykorzystywane do trwałej i skutecznej regeneracji skóry, a także do intensywnej stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych.

Zasada działania lasera frakcyjnego CO2co01
Technika zabiegu tymi laserami została uznana przez FDA za „złoty standard” w zabiegach resurfacingu twarzy. Leczenie za ich pomocą polega na wytwarzaniu mikroskopijnych uszkodzeń sięgających skóry właściwej. Wiązka lasera rozszczepiona (frakcjonowana) na wiele mikro-wiązek naświetla wybrany obszar skóry. Dzięki temu, działaniu promieni poddane są jedynie mikrostrefy, a pozostałe obszary zostają nienaruszone. To właśnie one przyspieszają odnowę stref zniszczonych. Promieniowanie powoduje odparowanie i koagulację tkanek w obrębie stref mikrotermalnych. Energia cieplna aktywuje procesy gojenia i tworzenia nowego kolagenu. Sprawna i szybka odbudowa włókien kolagenowych jest możliwa przede wszystkim dzięki temu, że każde punktowe uszkodzenie skóry jest otoczone w pełni zdrową tkanką.

Czym?
W naszej klinice używamy najnowocześniejszego lasera frakcyjnego CO2 Mixel. Zapewnia on amerykańską jakość źródła światła, łącząc inteligentną emisję frakcyjną z wytwarzaniem wiązki o najmniejszej średnicy wśród laserów frakcyjnych dostępnych na rynku(MTZ=70um). Pozwala to na osiągnięcie bardzo dobrych efektów terapeutycznych przy bardzo krótkim okresie rekonwalescencji. Nasz laser jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry. Parametry wiązki światła laserowego są dobierane przez lekarza w ten sposób, aby możliwie jak najskuteczniej pobudzić głębokie warstwy skóry do regeneracji, przy stosunkowo niedużych uszkodzeniach.

Zabieg

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Jest prawie bezbolesny. Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie i obrzęk, a sama skóra wydaje się bardzo naciągnięta. Proces gojenia po zabiegu różni się w zależności od zastosowanych parametrów. Im większa moc i czas trwania impulsu, im większa ilość otworków na cm2, tym silniejsze działanie i dłuższy okres rekonwalescencji, ale tym lepszy efekt końcowy. Zabiegi przy wykorzystaniu lasera frakcyjnego CO2 mogą być przeprowadzane praktycznie na wszystkich częściach ciała (twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach i na każdym innym obszarze dotkniętym zmarszczkami, bliznami czy rozstępami).

Efekty
Pierwsze efekty przeprowadzonego zabiegu są widoczne po kilku dniach w postaci wygładzenia i ujędrnienia skóry. Przebudowa kolagenu trwa w ciągu kilku następnych miesięcy (3-6 miesięcy), a uzyskane efekty utrzymują się około 2 lat. Ponieważ skóra podlega naturalnemu procesowi starzenia, po tym okresie czasu wskazane jest powtórzenie zabiegu.
Redukcja blizn i rozstępów widoczna jest po kilku tygodniach od zabiegu (po około 5-6 tyg). W ciągu kolejnych kilku miesięcy będzie dochodzić do dalszego ich wygładzenia ze względu na przebiegający proces przebudowy kolagenu. W przypadku rozstępów i blizn redukcja jest trwała.

Wskazania do zabiegów laserem frakcyjnym CO2
  • zmarszczki i zwiotczenie skóry (także skóra powieki górnej i dolnej!),
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny pourazowe,
  • rozstępy,
  • rozszerzone pory,
  • przebarwienia.

   

Przeciwwskazania do zabiegu
  • ciąża, karmienie piersią,
  • tendencja do bliznowacenia (keloidy),
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (np. aspiryna),
  • peeling chemiczny lub mechaniczny (do 3 tyg przed),
  • retinoidy (do 6 mies. przed),
  • choroba nowotworowa/radioterapia, cukrzyca, bielactwo, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca,
  • silna opryszczka,
  • infekcje i stany zapalne skóry,
  • inne zabiegi laserowe przeprowadzone w okresie krótszym niż 4 tyg.

   

Zobacz także: