Najnowocześniejsza technologia pikosekundowa w walce z przebarwieniami.

Zabieg

Przebarwienia to niedoskonałości skóry, które powstają na skutek nadmiernej produkcji brązowego barwnika skóry – melaniny. Większość zmian skórnych nie wpływa korzystnie na nasz wygląd oraz samopoczucie, dlatego tak wielu pacjentów decyduje się na ich usunięcie. Najnowsze światowe technologie laserowe pozwalają nam na skuteczne usuwanie przebarwień różnego pochodzenia, niezależnie od ich barwy i głębokości w skórze.

Laseroterapia uważana jest za najskuteczniejszą metodę usuwania przebarwień. Światło emitowane przez laser precyzyjnie trafia w zmianę przebarwieniową, nie powodując przy tym większych uszkodzeń na pozostałej powierzchni skóry. Emitowana energia rozbija barwnik w skórze na małe cząsteczki, które następnie usuwane są z organizmu w procesie naturalnego oczyszczania.

Laserowe usuwanie przebarwień to metoda nie tylko efektywna i szybka, ale bezpieczna i komfortowa dla pacjenta. Korzystając z najnowocześniejszych technologii wszelkie nieprzyjemne dolegliwości podczas wykonywania zabiegu zostały zmniejszone do minimum. Ponadto, po zabiegu pacjent szybko wraca do codziennej aktywności.

Jak działa

Jak działa

PICOCARE 450 to najnowszej generacji laser pikosekundowy o unikalnej technologii, przynoszący niespotykane dotąd efekty zabiegowe. Ultrakrótka wiązka impulsu wynosząca 450 pikosekund należy do najkrótszych na rynku. Przy wysokiej mocy i krótkim czasie impulsu laser pozwala na skuteczne usunięcie pigmentu przy minimalnych uszkodzeniach tkanek sąsiednich. Dzięki skróceniu do minimum czasu naświetlania skóry, ryzyko uszkodzeń termicznych jest zredukowane niemal do zera, co w znacznym stopniu podnosi komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Zabiegi z wykorzystaniem lasera pikosekundowego dają nieograniczone możliwości w leczeniu różnych defektów skóry, w tym usuwania zmian barwnikowych, przebarwień posłonecznych, plam starczych czy piegów.

Wskazania

Wskazania

 • blizny i blizny potrądzikowych
 • głebokie odmłodzenie skóry
 • zmarszczki
 • łagodne zmiany barwnikowe – melasma
 • rozstępy
 • tatuaże czarne i kolorowe
 • makijaż permanentny

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Terapia laserem pikosekundowym daje doskonałe efekty leczenia przebarwień zarówno posłonecznych, pozapalnych, jak i zmian hormonalnych typu melasma. W porónaniu do laserów typu Q-switch, laser pikosekundowy cechuje też większa skuteczność w usuwaniu tatuaży czarnych i wielokolorowych, a rezultaty zabiegów są osiągane znacznie krótszym czasie. Skóra po zabiegu odzyskuje jednolity koloryt, odzyskuje świeżość, gęstość i elastyczność.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekty zabiegu są trwałe, jednak w przypadku osób posiadających tendencję do przebarwień lub rozszerzonych ujść gruczołów łojowych, należy pamiętać o zabiegach przypominających oraz unikaniu promieni słonecznych.

Zalecenia

Zalecenia przed zabiegiem

Minimum miesiąc przed planowaną terapią bezwzględnie należy unikać ekspozycji na słońce, zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UVB i UVA stosując wysokie filtry przeciwsłoneczne o mocy minimum 50. Na 14 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z zabiegów złuszczających, oraz odstawić leki/preparaty (po konsultacji z lekarzem) światłouczulające.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu wskazane jest stosowanie kremów łagodzących bezpośrednio po i do kilku dni po zabiegu oraz kremów z filtrem chroniących skórę przed promieniowaniem UV do 4 tygodni po zabiegu. W przypadku pacjentów ze skłonnością do opryszczki zaleca się stosowanie doustnego acykloviru.

Film

Przeciwskazania

Przeciwskazania

 • infekcje skóry w obszarze zabiegowym
 • świeża opalenizna (do 2 tygodni po ostatnim opalaniu)
 • przyjmowanie leków światłouczulajacych
 • nadwrażliwość na światło

Cennik

Cennik

Laserowe usuwanie przebarwień
1 zabieg
Laser pikosekundowy Picocare 450:
 
czoło
od 400 zł
 
nos
300 zł
 
policzki
od 400 zł
 
twarz
od 800 zł
 
dekolt
od 400 zł
 
dłonie
od 400 zł
 
plecy
od 500 zł
 
inny obszar
cena indywidualna
 
Cosmelan/Dermamelan (zabieg + zestaw kremów + wizyta kontrolna)
1600-1800 zł
 
Fotoodmładzanie Quantum Lumenis:
 
twarz
500 zł
 
szyja
300 zł
 
dekolt
400 zł
 
szyja + dekolt
550 zł
 
twarz + dekolt
750 zł
 
twarz + dekolt + szyja
900 zł
 
dłonie
350 zł