Skuteczna metoda usuwania pieprzyków, brodawek i zmian skórnych.

Zabieg

Usuwanie znamion i pieprzyków, mające na celu pozbycie się niechcianych zmian jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, jakie świadczy nasza klinika medycyny estetycznej. Zabieg ten wykonuje się zarówno ze względów zdrowotnych, jak i estetycznych. Laserowe usuwanie znamion i zmian skórnych jest metodą szybką, nieinwazyjną i bezbolesną. Z tego powodu laser CO2 należy do ulubionego narzędzia lekarzy i pacjentów. W wyjątkowych sytuacjach, gdy istnieją przeciwwskazania do zastosowania lasera, zmiany usuwa się chirurgicznie.

Jak działa

Usuwanie znamion i pieprzyków – od czego zacząć

Zmiany skórne mogą być bardzo niebezpieczne, dlatego tak ważne jest, aby kontrolować ich kształt, wielkość oraz kolor. Wszelkie niepokojące przebarwienia powinny być konsultowane z lekarzem. Przed przeprowadzeniem zabiegu umawiamy się z pacjentem na konsultację, podczas której znamiona poddajemy badaniu dermatoskopowemu. Zadaniem lekarza jest określenie czy dany pieprzyk ma predyspozycje do tego, aby z biegiem czasu stać się zmianą złośliwą. Wizyta kontrolna ma na celu także wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, a jeśli ich nie ma – wyznaczony zostaje termin zabiegu.

Rodzaje pieprzyków i ich cechy charakterystyczne

Znamiona barwnikowe (pieprzyki) mogą być wrodzone lub nabyte wraz z wiekiem. Są one efektem przerostu melanocytów oraz komórek pigmentowych skóry. Wśród nich możemy wyróżnić:

1. Łagodne, które charakteryzuje symetryczny kształt i regularna budowa. Ten rodzaj znamion nabywa się głównie w dzieciństwie i są one efektem wystawiania skóry na działanie promieni UV.

2. Atypowe. Tym, co odróżnia je od znamion łagodnych jest asymetryczny kształt, a co za tym idzie, istnieje większe ryzyko, że przekształcą się one w zmianę złośliwą. Należy chronić je przed działaniem promieni słonecznych.

Wszystkie rodzaje znamion należy regularnie obserwować, tylko w ten sposób można zaobserwować niepokojące objawy (zmiana zabarwienia, naciekanie na skórę, powiększająca się powierzchnia zmiany barwnikowej), po wykryciu których należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Na czym polega laserowe usuwanie znamion

W naszej klinice używamy najnowocześniejszego lasera CO2 z UltraPulsem. Wyjątkowość tego urządzenia polega na niezwykle krótkim czasie impulsu laserowego w ultrakrótkich odstępach. Zapobiega to przegrzaniu tkanek oraz zdecydowanie zmniejsza odczuwanie bólu w czasie zabiegu. W wielu przypadkach pozwala na przeprowadzenie zabiegu bez znieczulenia. W trakcie zabiegu stosujemy ewakuator oparów z wielostopniowym systemem filtracji, który zapewnia pacjentowi i wykonującemu zabieg wysoki stopień bezpieczeństwa.

Działanie lasera CO2 wiąże się z odparowaniem tkanek poprzez przemianę wody znajdującej się w przestrzeniach międzykomórkowych w parę wodną, co skutkuje termicznym zniszczeniem komórek skóry. Zaletą lasera jest bezkontaktowa praca gwarantująca całkowitą czystość pola operacyjnego oraz redukcje ryzyka krwawienia, dzięki natychmiastowej koagulacji naczyń krwionośnych.

Laserowe usuwanie znamion i zmian skórnych jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym i zazwyczaj trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut (czas trwania zabiegu jest uzależniony w głównej mierze od ilości oraz głębokości zmian, które chcemy usunąć). Miejsce poddane terapii zostaje odkażone, a następnie znieczulone specjalnym kremem. Laser wykazuje bardzo precyzyjne działanie, powodując odparowanie zmiany skórnej i zamknięcie naczyń krwionośnych, minimalizując tym samym ryzyko powstania niepożądanych krwawień.

Wskazania

Wskazania

 • włókniaki miękkie
 • prosaki
 • naczyniaki rubinowe
 • brodawki wirusowe twarzy, stóp, rąk (kurzajki) i inne
 • znamiona barwnikowe (pieprzyki)
 • kępki żółte powiek
 • ogniska rogowacenia słonecznego, rogowacenia białe-leukoplakia

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Zabiegi z użyciem lasera CO2 pozwala na szybkie pozbycie się niechcianych znamion skórnych, wyeliminowanie przebarwień czy brodawek. Zabieg jest krótki i bezbolesny, a zmiany znikają nie pozostawiając po sobie śladów w postaci blizn.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jak długo utrzymuje się efekt?

Usunięta zmiana nie odrasta. Jednak odsłonięta skóra każdego dnia narażona jest na działanie promieniowania ultrafioletowego, dlatego należy ją odpowiednio chronić. Wskazane jest stosowanie preparatów ochronnych z dużym filtrem oraz unikanie nadmiernego wystawiania jej na słońce.

Pod wpływem niekorzystnych czynników z czasem mogą pojawiać się na skórze nowe znamiona i pieprzyki, dlatego warto poddawać ją regularnej kontroli u specjalisty, który wykona ponowne badanie dermatoskopem i oceni czy znamiona stanowią zagrożenie i czy nie należy ich usunąć.

Zalecenia

Zalecenia przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań. Podczas konsultacji lekarskiej zmiana zostanie dokładnie obejrzana, a pacjent zakwalifikowany do zabiegu. Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania, wyznaczony zostaje termin wykonania zabiegu.

Zalecenia po zabiegu

 • bezwzględnie dbać o czystość i higienę leczonego obszaru
 • w miejscach po usuniętych zmianach nie stosować żadnych kosmetyków lub leków niezalecanych przez lekarza wykonującego zabieg
 • unikać długotrwałego moczenia miejsc pooperacyjnych
 • nie opalać (słonce, solarium) zagojonych miejsc przez okres 2-6 miesięcy

Film

Przeciwskazania

Przeciwskazania

 • aktywne infekcje w obrębie leczonej zmiany skórnej (bakteryjne bądź wirusowe, np. opryszczka)
 • tendencje do powstawania blizn przyrosłych lub keloidów
 • stany przedrakowe i choroby nowotworowe skóry
 • stosowanie leków światłouczulających
 • bielactwo oraz łuszczyca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • nieunormowana cukrzyca
 • świeżo opalona skóra

Cennik

Cennik

Laserowe usuwanie znamion i zmian skórnych
1 zabieg
Laser CO2 z UltraPulsem
od 350 zł
 
Laserowe usuwanie zmian szyjki macicy
od 1000 zł
 
Usuwanie nadżerki
1500-2000 zł
 
Usuwanie zmian skórnych okolic intymnych
300-1500 zł
 
Usuwanie kłykcin kończystych
300-1500 zł
 
Cennik nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy, ostateczny koszt zabiegu jest ustalany w trakcie konsultacji. Cennik jest orientacyjny – koszt jest ustalany na podstawie badania. Rejestracja pod nr: +48 515 152 363