Laserowe zamykanie naczynek V-laser
Laserowe usuwanie naczyniaków, teleangiektazji (pajączków) i innych zmian naczyniowych.
Zabieg
Miejscowe zaczerwienienia skóry i widoczne zmiany naczyniowe to problem nie tylko kosmetyczny, ale świadczący również o zaburzeniach krążenia. Osoba ze skłonnością do pękających naczynek powinna bardziej uważać na gwałtowne zmiany temperatur, opalanie się czy picie alkoholu. Zabieg laseroterapii pozwala na skuteczne zamykanie naczynek.
Jak działa
Jak działa
V-Laser to innowacyjne, najwyższej klasy urządzeniem umożliwiające przeprowadzanie skutecznych terapii laserowych. Laser ten leczy zmiany położone na różnej głębokości oraz o różnej barwie, czerwonej i niebieskiej. Zastosowano w nim dwie długości fal – 532 nm oraz 1064 nm. Wiązki lasera oddziałują zarówno na hemoglobinę, jak i melaninę, dlatego V-Laser sprawdza się zarówno przy zmianach naczyniowych, jak i pigmentowych (trądzik różowaty, naczyniaki płaskie czy plamy soczewicowate).
Energia świetlna lasera wnika w głąb uszkodzonych żył. W procesie fototermolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wychwytuje światło lasera. Energia przekształca się w ciepło. Pod jego wpływem woda z krwi w uszkodzonej żyle odparowuje, ścianki naczynia rozpadają się i zostają wchłonięte przez organizm. Pajączek znika w oka mgnieniu, efekty widoczne są od razu.
Wskazania
Wskazania
- rumień
- teleangiektazje
- poszerzone naczynka na twarzy i nogach
- trądzik różowaty i pospolity
- przebarwienia i plamy pigmentacyjne
- naczyniaki krwionośne, starcze i gwiaździste
Efekt zabiegu
Efekt zabiegu
Po zabiegu dochodzi do zamknięcia poszerzonych naczynek, redukcji rumienia czy trądziku różowatego, usunięcia naczyniaków oraz eliminacji lub zmniejszenia przebarwień. V-Laser wpływa korzystnie na ogólną kondycję skóry – rewitalizuje ją i napina. Skóra staje się gładka, odmłodzona, bez widocznych zmian naczyniowych oraz pigmentacyjnych.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Jak długo utrzymuje się efekt?
Do całkowitego wchłonięcia naczyń nie dochodzi natychmiastowo po zabiegu, jest to proces. Należy odczekać około 8-12 tygodni, a w przypadku naczynek żylnych na twarzy – około 2 tygodni. Po upływie tego czasu większość naczynek znika całkowicie, a pozostałe stają się znacznie jaśniejsza.
Zalecenia
Zalecenia przed zabiegiem
Nie opalać co najmniej 30 dni przez zabiegiem, nie używać kremów z retinolem, witaminą C i kwasami na 14 dni przed zabiegiem oraz nie przyjmować witaminy A. 14 dni przed zabiegiem odstawić zioła światłouczulające (pokrzywa, dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny, czystek) oraz nie wykonywać zabiegów złuszczających w miejscu zabiegowym.
Zalecenia po zabiegu
Po zabiegu skóra jest podrażniona, dlatego należy traktować ją bardzo delikatnie i unikać czynników, które mogłyby dodatkowo ją uwrażliwić: mróz, słońce, solarium, sauna. Wskazane jest stosowanie preparatów silnie nawilżających i chroniących ją przed słońcem. Zalecane są kremy z wysokim filtrem SPF 50.
Film
Przeciwskazania
Przeciwskazania
- ciąża i karmienie piersią
- nowotwór
- przyjmowanie leków oraz ziół światłouczulających (w tym retinoidów)
- świeża opalenizna (od ostatniego opalania należy odczekać min 4 tygodnie)
- stosowanie preparatów samoopalających
- skłonność do bliznowacenia skóry
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- atopowe zapalenie skóry
- nadciśnienie, choroby serca, choroby naczyń krwionośnych
- antybiotykoterapia na 1 miesiąc przed zabiegiem