Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia to najogólniej złogi melaniny występujące w naskórku i/lub skórze właściwej. Generalnie nie wymagają leczenia farmakologicznego, stanowią jednak duży defekt kosmetyczny. Z tego powodu poddawane są różnego rodzaju terapiom odbarwiającym, z których zabieg laserowy należy do najbardziej skutecznych.

Zbieg jest wykonywany za pomocą IPL Quantum, jednym z najnowocześniejszych na rynku urządzeń amerykańskiej firmy Lumenis. Wysyła on światło o określonej długości, które zostaje zaabsorbowane przez barwnik w komórkach skóry. W wyniku selektywnej fototermolizy zostają podgrzane komórki barwnikowe, co doprowadza do ich zniszczenia bez uszkodzenia otaczających ich tkanek. Takie kontrolowane oparzenie pobudza procesy naprawcze. Naświetlane przebarwienia ciemnieją w ciągu kilku godzin po zabiegu ( nawet do koloru ciemnego brązu). Od następnego dnia następuje proces łagodnego złuszczania się skóry, który trwa zazwyczaj około 2 tygodni. Po tym czasie skóra nabiera ładniejszego, bardziej jednolitego koloru, jest bardziej promienna i odświeżona.

W przypadku przebarwień o bardzo dużej intensywności, położonych głęboko zabieg można powtórzyć po upływie 4 tygodni.

Przeciwwskazania:
– uszkodzenie skóry
– Świeża opalenizna (od ostatniego opalania powinno upłynąć min 4 tygodnie), używanie kremów samoopalajacych
– stosowanie leków światłouczulajacych: izitretinoiny, steroidów (Curac, Isotek, Acnenormin), retinoidów (Roaccutan, Accutan) oraz antybiotyków
– stosowanie ziół światłouczulajacych (skrzyp, dziurawiec, nagietek)
– infekcje bakteryjne i wirusowe
– nowotwór
– ciąża

Zobacz też inne metody usuwania przebarwień:
COSMELAN
LASER FRAKCYJNY

after06