Lifting wolumetryczny – odmłodzenie profilu twarzy

Zmarszczki nie są jedynym objawem starzenia. Duże znaczenie ma również kontur twarzy, który zmienia się z upływem lat. Twarz „opada” sprawiając, że w efekcie wyglądamy starzej.

Kiedy stosujemy lifting wolumetryczny
Badania z zakresu medycyny estetycznej wykazały, że z wiekiem dochodzi do powolnego zaniku tkanek podskórnych niektórych partii twarzy, w szczególności okolic skroni i kości policzkowych. Przyczyną tego zjawiska jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, ale także ubytki w tkance łącznej oraz kostnej. Skutkuje to opadaniem policzków poniżej linii żuchwy i powstawaniem zmarszczek nosowo-wargowych. Gdy zanika podtrzymujący ją stelaż, twarz „zwiesza się” , co w efekcie powoduje, że wygląda starzej.

Jak przeciwdziałamy
W celu uniesienia profilu twarzy stosujemy zabieg wolumetryczny, mający na celu odbudowę jej objętości. Tej bezoperacyjnej metody nie można stosować we wszystkich przypadkach, jednak tam gdzie można ją przeprowadzić daje bardzo dobre rezultaty, jest dużo bezpieczniejsza i znacznie tańsza. W połączeniu z korekcją zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego o mniejszej gęstości oraz toksyny botulinowej metoda ta stanowi nowoczesną alternatywę dla operacyjnego zabiegu liftingu twarzy.

W tej kategorii proponujemy zabiegi:

  • KOREKCJA ZAPADNIĘTYCH SKRONI – zapadanie się tej okolicy twarzy powstaje na skutek zwiotczenia mięśni oraz zaniku tkanki podskórnej; podanie preparatu wolumetrycznego na nowo wypełnia ubytki
  • MODELOWANIE POLICZKÓW – powiększenie policzków powoduje, że wizualnie twarz wygląda na młodszą; pozwala to też na przesunięcie środka ciężkości twarzy w górę, co optycznie nas odmładza
  • MODELOWANIE POLICZKÓW – powiększenie policzków powoduje, że wizualnie twarz wygląda na młodszą; pozwala to też na przesunięcie środka ciężkości twarzy w górę, co optycznie nas odmładza

Czym?
Zabieg polega na podaniu różnymi technikami preparatów kwasu hialuronowego odznaczającego się dużą gęstością (Restylane Sub Q lub Voluma) lub hydroxyapatytu wapnia Radiesse. Podanie kwasu hialuronowego daje efekt wypełnienia danego obszaru bezpośrednio po zabiegu, poprawiając jednocześnie nawilżenie skóry i jej stopniową regenerację. Zastosowanie Radiesse daje również efekt wypełnienia, ale oprócz tego preparat ten silnie wpływa na produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny, tworząc w ten sposób w miejscach jego podania efekt liftngu.

Oprócz kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia, do wykonania liftingu wolumetrycznego można zastosować kwas polimlekowy oraz nici liftingujące. Wszystkie preparaty podawane są w głębsze warstwy skóry przy pomocy kaniuli. Zabiegi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i są niemal bezbolesne.

Z myślą o jak najwyższym poziomie zadowolenia pacjenta -lekarz każdorazowo indywidulanie dobiera metodę zabiegu, po zapoznaniu się z kondycją skóry, jej grubością i  potrzebami w uzgodnieniu z pacjentem. 

Efekt
W rezultacie uzyskuje się nie tylko poprawę owalu twarzy i uniesienie profilu, ale również likwidację lub spłycenie wielu zmarszczek. Po zabiegu twarz ma młodszy kształt, bruzdy nosowo-wargowe są spłycone, linia żuchwy jest poprawiona a policzki są ładnie ukształtowane. Efekt zabiegu utrzymuje się około roku.

Zobacz też: