Lifting twarzy i ciała

Lifting New Midas ICE RF +IR

W miarę upływu czasu wygląd twarzy i szyi zmienia się. Owal twarzy jest zaburzony, dochodzi do opadania policzków i powstawania bruzd i zmarszczek. Również na skórze całego ciała zaobserwować można zwiotczenia. Niechirurgiczny lifting twarzy i ciała wykonujemy za pomocą nowoczesnej platformy medycznej New Midas ICE RF. Zastosowane w niej przełomowe rozwiązania pozwalają na uzyskanie znakomitych rezultatów, zachowując maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo pacjenta. To innowacyjne urządzenie pozwala zatrzymać upływający czas, zagęścić strukturę skóry a także silnie ją zrewitalizować.

lifting01

Co to jest lifting ICE RF+IR?

Zabieg liftingu metodą ICE RF+IR to jedna z najnowocześniejszych, niechirurgicznych metod służących utrzymaniu młodego wyglądu. Przeprowadzany jest przy pomocy platformy medycznej New Midas. Wyjątkowość tego sprzętu polega na połączeniu dwóch technologii: fal radiowych (RF) i podczerwieni (IR) stosowanych do tej pory w różnych urządzeniach. Fale radiowe to pole elektromagnetyczne o dużej częstotliwości, które poprzez wniknięcie w głąb skóry przyczynia się do pobudzenia fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję nowych włókien kolagenowych. Połączenie w jednym urządzeniu New Midas oraz wzmocnienie dodatkowo trzecim elementem jakim jest silne schładzanie skóry do -5st C (technologia ICE) dało znakomity efekt synergii. To rewolucyjne rozwiązanie przekłada się na wysoką moc urządzenia, zapewniając zwiększoną skuteczność zabiegu.

Działanie

Działanie ICE RF+IR (podczerwień i fale radiowe) przebiega w trzech fazach po każdej aplikacji:

1. Faza intensywnego mikrouszkodzenia termicznego (48-72 godz). Podczas tej fazy następuje wstępny skurcz włókien kolagenowych, który w sposób natychmiastowy powoduje widoczny efekt liftingu obszaru poddanego zabiegowi. Na skutek promieniowania rozpoczyna się niewidoczny dla oka łagodny stan zapalny.

2. Faza neokolagenezy (3- 4 tygodni). Pod wpływem wzbudzonego stanu zapalnego oraz działającego na nie ciepła fibroblasty tworzą nowe włókna kolagenowe, przywracając tym samym skórze utraconą jędrność, gładkość, sprężystość i elastyczność.

3. Faza ponownego ukształtowania włókien (3-6 miesięcy). Następuje w niej stopniowe zanikanie komórek zapalnych oraz całkowite ukształtowanie się i utrwalenie nowych włókien kolagenowych przy jednoczesnym wzroście siły napięcia. Pojawiają się też nowe włókna elastyny, co prowadzi do efektu naprężenia skóry i zmniejszenia widoczności zmarszczek.

lifting02

Zalety zabiegu

 • zabieg nieinwazyjny, bez niszczenia tkanek, brak krwawienia, siniaków czy blizn,
 • dzięki bardzo silnemu systemowi chłodzenia zabieg zupełnie bezbolesny, a nawet przyjemny dla pacjenta,
 • możliwość łączenia z innymi metodami odmładzającymi,
 • duża satysfakcja pacjenta ze względu na szybkie efekty.
WSKAZANIA
  • twarz, szyja i dekolt – zmarszczki, opadające policzki, zaburzony owal twarzy, rozszerzone pory, lifting skóry,odbudowa włókien kolagenowych,
  • ramiona – likwidacja obwisłej skóry wewnętrznej strony ramion,
  • piersi – podciągnięcie skóry piersi zwiotczałej na wskutek upływu lat, odchudzania lub po okresie karmienia,
  • brzuch doskonały efekt obkurczenia nadmiaru skóry, szczególnie u pań po okresie ciąży i u osób po odchudzaniu, redukcja nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej,
  • pośladki wyraźne ujędrnienie i podniesienie,
  • nogi zwiotczenie skóry, szczególnie wewnętrznej strony ud i obszaru nad kolanami.
PRZECIWSKAZANIA
  • zmiany troficzne skóry,
  • miażdżyca tętnic,
  • obrzęki, gorączka, stany podgorączkowe,
  • epilepsja,
  • choroby nowotworowe,
  • zaburzenia krwawienia,
  • choroby zakrzepowe,
  • złote nici (do 2 lat po zabiegu),
  • retinoidy, kremy z retinolem, peeling ( 1 mies.), botox i kwas hialuronowy (1 mies. od zabiegu).

   

Zabiegi

Dla osób między 25 a 35 r. ż. zaleca się 1 zabieg na twarz w celach profilaktyki. Serię zabiegów na ciało można zastosować również u młodszych pań po okresie ciąży. Dla osób po 35 r. ż. proponuje się serię 3- 5 zabiegów na twarz i/lub ciało.

Zabiegi przeprowadza w odstępach dwutygodniowych. Nie ma konieczności rekonwalescencji – bezpośrednio po zabiegu można powrócić do swoich zajęć. Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale absolutnie nie wyłącza to z życia społecznego czy zawodowego.

Proces odbudowy nowego kolagenu jest długofalowy i następuje stopniowo. Już po okresie 2 tygodni można zaobserwować pierwsze wyraźne zmiany, które narastają w miarę upływu czasu, stając się coraz bardziej widoczne. Każdy kolejny zabieg potęguje rezultat poprzedniego. Całkowity efekt osiąga się między 3 a 6 miesiącem od ostatniego zabiegu i utrzymuje się od 2 do 5 lat.

Zabieg podtrzymujący efekt (nieobowiązkowy) to jedno spotkanie co 6 miesięcy od ostatniego cyklu uderzeniowego. Na odstęp pomiędzy serią zabiegów a ewentualnym zabiegiem podtrzymującym zależy od genetycznej zdolności skóry pacjenta do tworzenia nowych włókien kolagenowych i wieku osoby poddanej zabiegowi. Jest to związane z fizjologicznym zmniejszeniem się kolagenu w miarę upływu lat.

after21