Lipoliza iniekcyjna
Usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki metodą chemicznego rozpuszczania złogów tłuszczowych.
Zabieg
Lipoliza iniekcyjna jest nowoczesnym i nieoperacyjnym zabiegiem medycyny estetycznej stosowanym do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ta innowacyjna metoda pozwala nie tylko miejscowo wyszczuplić podbródek, ale także precyzyjnie wymodelować kontur twarzy. Zabieg lipolizy iniekcyjnej daje możliwość skutecznej likwidacji nagromadzonego tłuszczu, który nie zmniejszają się pomimo stosowania odpowiedniej diety.
Lipoliza iniekcyjna najlepiej sprawdza się na stosunkowo niewielkich obszarach ciała, takich jak podbródek.
Jak działa
Jak działa
Lipoliza iniekcyjna jest terapią miejscową, w trakcie której starannie dobrane składniki rozbijające tkankę tłuszczową są wstrzykiwane pod skórę. Sam zabieg jest bezbolesny, jednak po jego ukończeniu może pojawić się ból, zaczerwienienie oraz pieczenie. Objawy te mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu dni, po czym samoistnie ustępują
Przed zabiegiem lekarz zaznacza na ciele pacjenta obszary, które mają zostać poddane wymodelowaniu. Preparat rozbijający tkankę tłuszczową jest podawany na głębokość ok. 1,5 cm pod skórę. Składniki aktywne zawarte w aplikowanym produkcie powodują rozpad komórek tłuszczowych (adypocytów), a uwolnione z nich tłuszcze przedostają się do krwi i następnie do wątroby, gdzie ulegają procesowi rozłożenia i wydalenia z organizmu. Czas trwania zabiegu wynosi od ok. 10 do 20 minut.
Jednym z preparatów wykorzystywanych do lipolizy iniekcyjnej jest Prostrolane – nowoczesny lipolityk (preparat miejscowo wyszczuplający), w skład którego wchodzi nieusieciowany kwas hialuronowy z gamą peptydów, czyli białek mających wywołać konkretne działanie w miejscu podania. Preparat wzbogacony jest o technologię przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – mała dawka skoncentrowanego preparatu będzie przez około 2 tygodnie po zabiegu działać aktywnie w skórze, powodując powolne uwalnianie.
Wykorzystanie peptydów do stworzenia preparatów regeneracyjnych oraz wyszczuplających stało się przełomem w medycynie estetycznej. Nasz organizm jest zbudowany z białek, peptydy podawane za pomocą iniekcji działają analogicznie do naturalnych.
Wskazania
Wskazania
- podwójny podbródek
- fałdy tłuszczu na brzuchu, udach oraz pośladkach
- fałdy na plecach
- tzw. oponka na brzuchu
- boczki
- tłuszcz wokół pach oraz na kolanach
- nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach tricepsów
- potrzeba wysmuklenia oraz wymodelowania sylwetki
- chęć poprawy konturów twarzy
Efekt zabiegu
Efekt zabiegu
Lipoliza daje doskonałe efekty wysmuklenia twarzy i redukcji „drugiego” podbródka. . Redukuje tkankę tłuszczową z tych okolic, w których, mimo zdrowej diety i aktywności fizycznej, gromadzą się komórki tłuszczowe.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Jak długo utrzymuje się efekt?
Pierwsze efekty lipolizy iniekcyjnej można zauważyć po 3-4 tyg. po zabiegu, ale pełny rezultat staje się widoczny w przeciągu kilku-kilkunastu tygodni. Proces ten może wydawać się powolny, jednak terapia sprzyja utracie tłuszczu, a także ujędrnieniu skóry ciała. Efekty mogą być trwałe, pod warunkiem, że pacjent nie zacznie przybierać na wadze.
W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, zazwyczaj wystarczająca jest seria 2 zabiegów. Optymalny efekt redukcji tłuszczu na ogół uzyskuje się po wykonaniu 3-4 zabiegów.
Zalecenia
Film
Przeciwskazania
Przeciwskazania
- ciąża i karmienie piersią
- problemy związane z krzepliwością krwi
- ostre i przewlekłe infekcje
- schorzenia o podłożu autoimmunologicznym
- choroby nowotworowe
- cukrzyca
- ciężkie schorzenia wątroby, nerek oraz tarczycy
- znaczna nadwaga (BMI>29)
- stany zapalne skóry
- alergie na składniki zawarte w preparatach
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew