Mezoterapia igłowa Poznań
Regeneracja, poprawa wyglądu skóry, a także sposób jej odmładzania.
Zabieg
Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, stosowany w celu zniwelowania pierwszych oznak starzenia, odżywienia skóry oraz przywrócenia jej blasku i młodzieńczego wyglądu, zarówno w obrębie twarzy, jaki innych części ciała. Jest to możliwe dzięki odpowiednio dopasowanym składnikom aktywnym podawanym pod skórę, dostosowanym indywidualnie do problemów każdego pacjenta. W zależności od potrzeb, przy wykonywaniu mezoterapii można stosować takie substancje jak m.in.: kwas hialuronowy, aminokwasy, preparaty o działaniu przeciwstarzeniowym, poliwitaminy, mikroelementy, mieszanki z kwasem hialuronowym.
Mezoterapia igłowa stosowana w obrębie twarzy, przyczynia się do zwiększenia poziomu elastyczności skóry oraz likwidowania obrzęków i cieni pod oczami, co pozwala na przywrócenie świeżego, pełnego blasku spojrzenia i młodzieńczego wyglądu. Może być także stosowana jako metoda wspomagająca leczenie przedwczesnego łysienia. Wpływa na szybszy porost włosów oraz poprawę ich jakości. Dodatkowo, mezoterapię stosuje się również jako zabieg antycellulitowy oraz wyszczuplający, a także metodę pozwalającą na usunięcie rozstępów, ponieważ umiejętne nakłuwanie i odpowiednio dobrane składniki, prowadzą do rozpadu komórek tłuszczowych, ujędrnienia skóry oraz spłycenia blizn.
Jak działa
Jak działa
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu cienką igłą pod skórę (na głębokość ok. 2-3 mm) starannie dobranych substancji leczniczych. Przed zabiegiem skóra pacjenta jest znieczulana specjalnym kremem.
Po przeprowadzonym zabiegu wykonuje się delikatny masaż naskórka, dzięki któremu podane pod skórę składniki aktywne zostają równomiernie rozprowadzone. Niekiedy, po mezoterapii, na skórze mogą pojawić się drobne zaczerwienienia i zasinienia, objawy te jednak ustępują w ciągu kilku dni.
Wysoka wartość mezoterapii polega na tym, że substancje aktywne zawarte w preparatach leczniczych trafiają bezpośrednio w miejsce działania, z pominięciem bariery naskórka. Oznacza to, że uzyskujemy maksymalną możliwą intensywność działania substancji odżywczych, witamin i aminokwasów. Stymulują one komórki skóry właściwej, a jednocześnie sam proces nakłuwania skóry powoduje natychmiastowe i wzmożone uruchomienie procesów regeneracyjnych, co objawia się wzmożoną aktywnością fibroblastów produkujących włókna kolagenowe.
Systematycznie powtarzana mezoterapia jest jak eliksir młodości. Pozwala powstrzymać procesy starzenia i zachować na długo gładką, jędrną i elastyczną skórę. Zabieg sprawdza się także w regeneracji skóry dotkniętej problemem przebarwień, blizn potrądzikowych, jak również rozstępów na wczesnym etapie ich powstawania.
Wskazania
Wskazania
- starzejąca się skóra, która utraciła jędrność, elastyczność i naturalny blask
- odwodnienie skóry
- blizny potrądzikowe
- cellulit oraz rozstępy
- nadmiar tkanki tłuszczowej
- wypadające włosy i postępujące łysienie
Efekt zabiegu
Efekt zabiegu
Mezoterapia igłowa najlepsze rezultaty przynosi u osób ze skórą cienką, wiotką oraz dojrzałą, która stopniowo traci jędrność i elastyczność. Dzięki tej metodzie można w łatwy i skuteczny sposób poprawić kondycję naskórka, jednak warto pamiętać, że jej efekty są w dużej mierze uzależnione od początkowego stanu skóry oraz od rodzaju wykonywanego zabiegu. W celu osiągnięcia jak najbardziej zadowalających efektów, należy go wykonywać w serii liczącej kilka zabiegów, mimo tego, że w niektórych przypadkach rezultaty można zauważyć już po pierwszym z nich. Szczególnie w obrębie twarzy skóra zyskuje miękkość i gładkość, a także zdrowy blask. Po kolejnych zabiegach znikają przebarwienia i płytkie zmarszczki, a cera odzyskuje nawilżenie i gęstość.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Jak długo utrzymuje się efekt?
W zależności od części ciała poddawanej mezoterapii igłowej, z reguły należy wykonać całą serię zabiegów w odpowiednich odstępach. Jednak w naszej klinice dobieramy preparaty niezwykle starannie, co pozwala na zauważalny efekt już po pierwszym zabiegu. Dla osiągnięcia jeszcze bardziej satysfakcjonującego rezultatu, warto poddać się zabiegom w ilości indywidualnie wyznaczonej przez lekarza prowadzącego.
Z reguły, w obrębie twarzy, dekoltu i głowy zaleca się wykonanie 1-3 zabiegów w odstępach dwutygodniowych, natomiast inne części ciała wymagają serii liczącej 2-4 zabiegów, powtarzanych mniej więcej co trzy tygodnie.
Systematycznie powtarzana mezoterapia jest jak eliksir młodości. Pozwala powstrzymać procesy starzenia i zachować na długo gładką, jędrną i elastyczną skórę.
Zalecenia
Zalecenia po zabiegu
Przez 14 dni od zabiegu nie stosuj masaży na okolicy poddanej mezoterapii, przez okres 3 dni nie używaj szorstkich ręczników, przez 14 dni od zabiegu nie korzystaj z sauny i solarium. W dniu zabiegu unikaj alkoholu, nie stosuj swoich kremów pielęgnacyjnych do twarzy. W przypadku wystąpienia niewielkich siniaków w miejscach iniekcji możesz użyć kremu zawierającego arnikę. Pij dużo wody, minimum 2 l wody dziennie.
Film
Przeciwskazania
Przeciwskazania
- alergie i uczulenie na składniki preparatów
- bakteryjne, miejscowe choroby oraz stany zapalne skóry
- cukrzyca
- choroby nowotworowe
- schorzenia o podłożu autoimmunologicznym
- stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (między innymi aspiryny)
- skłonność naskórka do powstawania bliznowców
- okres ciąży oraz karmienia piersią