Odbudowa utraconej z wiekiem objętości skroni i policzków, korygowanie oznak starzenia się twarzy.

Zabieg

Badania z zakresu medycyny estetycznej wykazały, że z wiekiem dochodzi do powolnego zaniku tkanek podskórnych niektórych partii twarzy, w szczególności okolic skroni i kości policzkowych. Przyczyną tego zjawiska jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, ale także ubytki w tkance łącznej oraz kostnej. Skutkuje to opadaniem policzków poniżej linii żuchwy i powstawaniem zmarszczek nosowo-wargowych. Gdy zanika podtrzymujący ją stelaż, twarz opada, co w efekcie powoduje, że wygląda starzej.

Jak działa

Jak działa

W celu uniesienia profilu twarzy stosujemy zabieg wolumetryczny, mający na celu odbudowę jej objętości. Tej bezoperacyjnej metody nie można stosować we wszystkich przypadkach, jednak tam gdzie można ją przeprowadzić daje bardzo dobre rezultaty, jest dużo bezpieczniejsza i znacznie tańsza.

Zabieg polega na podaniu różnymi technikami preparatów kwasu hialuronowego odznaczającego się dużą gęstością lub hydroxyapatytu wapnia. Podanie kwasu hialuronowego daje efekt wypełnienia danego obszaru bezpośrednio po zabiegu, poprawiając jednocześnie nawilżenie skóry i jej stopniową regenerację. Zastosowanie hydroxyapatytu daje również efekt wypełnienia, ale oprócz tego preparat ten silnie wpływa na produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny, tworząc w ten sposób w miejscach jego podania efekt liftngu.

Oprócz kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia, do wykonania liftingu wolumetrycznego można zastosować kwas polimlekowy oraz nici liftingujące. Wszystkie preparaty podawane są w głębsze warstwy skóry przy pomocy kaniuli. Zabiegi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i są niemal bezbolesne.

Z myślą o jak najwyższym poziomie zadowolenia pacjenta, lekarz każdorazowo, indywidualnie dobiera metodę zabiegu, po zapoznaniu się z kondycją skóry, jej grubością i potrzebami.

Wskazania

Wskazania

  • zapadnięte skronie
  • opadające policzki
  • utrata owalu twarzy
  • tzw. chomiki
  • obwisła, wiotka skórra

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Po zabiegu twarz odzyskuje promienny, świeży wygląd, skorygowany owal twarzy pięknie zarysowuje linie żuchwy, a policzki odzyskują pełny, młodzieńczy wygląd. Efektem zabiegu jest ponadto spłycenie bruzd nosowo-wargowych, wygładzenie drobnych zmarszczek, ujędrnienie i nawilżenie skóry.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt zabiegu utrzymuje się około roku.

Zalecenia

Film

Przeciwskazania

Cennik

Cennik

Modelowanie twarzy, wolumetria
1 zabieg
Kwas hialuronowy
od 1200 zł
 
Lipofilling
od 4500 zł
 
Sculptra
1600 zł
 
Hydroksyapatyt wapnia
od 1400 zł
 
Nici Liftingujące Spring Thread
od 5500 zł