Modelowanie i powiększanie ust

Niezadowolenie z kształtu lub proporcji ust nie musi być już przyczyną kompleksów. Medycyna estetyczna pozwala w ciągu kilku chwil poprawić i wymodelować wargi, z zastosowaniem całkowicie bezpiecznego wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Ważnym atutem tego zabiegu jest niski stopień inwazyjności oraz efekty przemijające. Wraz z upływem czasu preparat systematycznie rozkłada się w organizmie, a efekty słabną. Aby je podtrzymać należy powtórzyć zabieg po upływie kilku, kilkunastu miesięcy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, który wykonujemy w Klinice Medycyny Estetycznej PROESTETICA w Poznaniu.

Na czym polega zabieg?

Zabieg modelowania lub powiększania ust polega na wprowadzeniu pod skórę ust kwasu hialuronowego, który daje efekt wypełnienia, oraz wygładzenia naskórka i przywraca optymalny poziom nawilżenia naskórka warg. Usta stają się pełniejszej, jędrniejsze i wyraźnie młodsze. W zależności od oczekiwań pacjenta można powiększyć usta, skorygować ich kontur, lecz także podnieść opadające kąciki. Zabieg wpływa na poprawę wyglądu całej twarzy. Dzięki dostępnym preparatom możemy osiągnąć efekt naprawdę pełnych i kuszących warg, jak też bardziej naturalny, w zależności od oczekiwań danej osoby. Lekarz medycyny estetycznej zawsze stara się doradzić najlepsze rozwiązanie dla pacjenta.

Zabieg nie jest bolesny, jednak dla zwiększenia komfortu możemy zastosować krem znieczulający lub znieczulenie stomatologiczne. Następnie lekarz za pomocą cienkiej igły wprowadza pod skórę preparat z kwasem hialuronowym. Cienka igła wpływa na zminimalizowanie dyskomfortu, a także na ograniczenie śladów po wkłuciu w postaci zaczerwienienia bądź niewielkiego siniaka. Po iniekcji warto zastosować preparat z witaminą K lub innymi składnikami zmniejszającymi ryzyko powstania drobnych zasinień. Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie zajmuje więcej, niż około 15-20 minut. Nie powoduje wyłączenia z codziennych aktywności. Zabieg nie wymaga wykonywania prób uczuleniowych – kwas hialuronowy jest bezpieczną substancją, ponieważ naturalnie występuje w organizmie człowieka. Warto podkreślić, że bezpośrednio po zabiegu usta mogą być delikatnie nabrzmiałe i wydawać się większe niż planował pacjent, jednak jest to efekt naturalny, a w ciągu kilku dni po zabiegu usta nabiorą swego ostatecznego kształtu. Zabieg może być przeprowadzany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, bez względu na wiek.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, który naturalnie występuje we wszystkich organizmach żywych, w tym również w organizmie człowieka. Zachowuje identyczną budowę chemiczną u ssaków, jak i u bakterii. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet około 250 cząsteczek wody. Wiązanie wody w skórze właściwej w celu utrzymania jej optymalnego nawilżenia to jedno z zadań naturalnego kwasu hialuronowego. Substancja jest składnikiem macierzy międzykomórkowej. Niestety, wraz z wiekiem ilość naturalnie występującego kwasu hialuronowego maleje. Dlatego młoda skóra jest sprężysta i jędrna, a starzejąca się traci witalność, staje się przesuszona, mniej elastyczna i przez to bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Oprócz skóry kwas hialuronowy naturalnie znajduje się także w układzie kostnym – jest istotnym składnikiem mazi stawowej, odpowiadającej za odżywienie chrząstki i ochronę mechaniczną stawów.

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego są w pełni bezpieczne, ponieważ jest fizjologiczny, biozgodny i biodegradowalny. Preparaty wypełniające na bazie kwasu hialuronowego nie są trwałe i stopniowo rozkładają się w skórze, przez co zabieg wymaga powtórzenia po upływie około 9-12 miesięcy. Obok możliwości wypełniania zmarszczek i bruzd oraz modelowania owalu twarzy, powiększanie ust cieszy się niesłabnącą popularnością.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – co można zyskać?

 • pełniejsze, bardziej jędrne wargi,
 • odmłodzone usta,
 • ładniejszy kontur ust,
 • uniesienie opadających kącików,
 • zniwelowanie dysproporcji pomiędzy jedną wargą a drugą,
 • lepsze nawilżenie ust,
 • naturalny efekt, przemijający w czasie,
 • zniwelowanie problemu tzw. zmarszczek palacza wokół ust.

Pełniejsze i bardziej jędrne usta sprawiają, że cała twarz wygląda na odmłodzoną, pogodniejszą i bardziej promienną. Trwałość utrzymywania efektu zależy od różnych czynników, jednak najczęściej jeden zabieg wystarcza na okres 10-12 miesięcy.

Poznaj nasze preparaty

W Klinice Medycyny Estetycznej PROESTETICA w Poznaniu pracujemy wyłącznie na najlepszych, sprawdzonych preparatach, posiadających niezbędne badania w zakresie bezpieczeństwa.

 • Restylane Kysse – to wypełniacz do modelowania ust na bazie kwasu hialuronowego, wyprodukowany w technologii Optimal Balance Technology. Marka Restylane zdecydowanie należy do liderów na rynku produktów z dziedziny medycyny estetycznej. Z wykorzystaniem produktów tej marki wykonano już ponad 30 milionów zabiegów na całym świecie. Restylane Kysse to produkt kalibrowany, co oznacza, że w obrębie jednego produktu wszystkie cząsteczki mają taką samą wielkość. Pozwala to na uzyskanie wysokiej przewidywalności efektu zabiegowego, a sam preparat już po podaniu pod skórę równomiernie się wchłania.
 • Neauvia Intense Lips – to preparat o stężeniu kwasu hialuronowego na poziomie 24 mg/ml, co pozwala na osiągnięcie optymalnych rezultatów w tak delikatnym obszarze, jakim są usta. Neauvia Intense Lips gwarantuje uzyskanie ust naturalnych w dotyku. Jest to produkt odporny na naprężenia mechaniczne, jakim poddawane są wargi podczas ruchu mięśni. Preparat marki Neauvia wykazuje się powolną biodegradacją, co zapewnia długotrwale utrzymujący się efekt wypełnienia.
 • Stylage Special Lips – to wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, wyróżniające się wysoką elastycznością preparatu, co ułatwia równomierne rozprowadzenie go w skórze. Stylage Special Lips dobrze sprawdzają się, jeśli chodzi o wygładzenie skóry, na przykład u osób z problemem tzw. zmarszczek palacza. Dodatkowo preparaty te zawierają przeciwutleniacze (sorbitol, mannitol), które spowalniają degenerację kwasu hialuronowego, wydłużając tym samym okres utrzymywania się efektów zabiegowych. Stylage Special Lips to wypełniacze o wysokim bezpieczeństwie stosowania i bardzo dobrej tolerancji wśród pacjentów.

Wskazania

Zabieg powiększania oraz modelowania ust może być wykonywany bez względu na wiek, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Główne wskazania do wypełniania ust to:

WSKAZANIA
  • małe lub mało jędrne usta,
  • utrata objętości ust, postępująca wraz z wiekiem,
  • problem z opadającą bądź zwisającą górną wargą,
  • asymetria ust wymagająca rekonstrukcji,
  • zmarszczki spowodowane starzeniem się skóry wokół ust lub paleniem tytoniu.
PRZECIWSKAZANIA
  • ciąża i karmienie piersią,
  • schorzenia o podłożu autoimmunologicznym,
  • cukrzyca,
  • bielactwo, łuszczyca,
  • nadwrażliwość na składniki zawarte w preparatach z kwasem hialuronowym,
  • choroby alergiczne,
  • miejscowe, bakteryjne stany zapalne skóry,
  • choroby nowotworowe,
  • skłonność do występowania blizn przyrosłych,
  • delikatna i cienka skóra, wykazująca tendencje do podrażnień i infekcji,
  • brak pełnoletniości.

Efekty zabiegu

Efekty estetyczne są widoczne tuż po wykonaniu zabiegu i utrzymują się od ośmiu do dwunastu miesięcy. W zależności od zastosowanego preparatu, rezultat modelowania lub powiększania ust może być bardzo wyraźny lub dawać nieznacznie odmłodzenie i ujędrnienie skóry ust. Pozostawiony w czerwieni wargowej kwas hialuronowy poprawia jakość skóry, zwiększa jej elastyczność i aktywnie ją nawadnia.

modelowanie ust

modelowanie ust 2

06

08

12

13 (1)

usta 1

usta 1

Jak długo utrzymuje się efekt?

Osoby decydujące się na powiększenie ust liczą na długotrwałe efekty. W przypadku zabiegów polegających na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego szacuje się, że efekt utrzymuje się, w zależności od przypadku, od 6 do 9 miesięcy. Zakłada się, że różnice wynikają przede wszystkim z wieku oraz rodzaju skóry pacjentów. Istotny może okazać się także styl życia – palenie papierosów oraz zbyt długie przebywanie na słońcu może wpłynąć negatywnie na okres działania specyfiku. Wszelkie wątpliwości i pytania, także te dotyczące efektów zabiegu, można zgłosić naszemu specjaliście.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej należy stosować się do zaleceń i wytycznych odpowiedzialnego za efekt specjalisty. Powiększanie ust nie wiąże się z poważnymi konsekwencjami, ale może wywołać kilka całkowicie normalnych objawów. Do najczęstszych należy niewielki obrzęk, z którym można sobie radzić za pomocą zimnych okładów. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się również powstrzymanie od podróży samolotem, nadmiernego wysiłku fizycznego oraz picia alkoholu i palenia.

 
Zobacz też: Zmysłowe usta