Korygowanie kształtu nosa z użyciem kwasu hialuronowego to skuteczny sposób na poprawienie wyglądu tej części ciała bez ingerencji chirurgicznej.

Zabieg

Kształt nosa jest uwarunkowany genetycznie i bywa, że nie każdy z nas jest z niego zadowolony. Jedno trzeba przyznać – wielkość i kształt nosa mają dla wyglądu twarzy największe znaczenie. To właśnie nos nadaje twarzy określony charakter i w przypadku nawet niewielkiej zmiany może w znacznym stopniu poprawić ogólny wygląd.

Jak działa

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie decydują się na zabieg chirurgiczny, świetną alternatywą jest korekcja nosa kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to substancja, która jako naturalny składnik tkanek żywych organizmów pomaga przede wszystkim utrzymać odpowiednią elastyczność i nawilżenie skóry za sprawą ogromnej zdolności wiązania cząsteczek wody. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może ich związać nawet 250. To właśnie te właściwości przełożyły się na jego szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej poprzez wypełniacze żelowe na bazie kwasu hialuronowego, wykorzystywane między innymi do modelowania twarzy, ust i piersi, wygładzania zmarszczek oraz korekcji kształtu nosa.

Korekcja nosa -przebieg zabiegu

Zabieg, pomimo że jest stosunkowo krótki (trwa 10-15 minut) i mało inwazyjny, może być wykonywany tylko przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. W porównaniu do tradycyjnej metody (chirurgia plastyczna) jest praktycznie bezbolesny, daje porównywalne efekty, a pacjent nie wymaga rekonwalescencji. Do zabiegu wykorzystywany jest usieciowany kwas hialuronowy, który jest dodatkowo stabilizowany. Oznacza to, że cząsteczki żelu są bardzo wolno wchłaniane, a to z kolei zapewnia długotrwały efekt. Preparat jest całkowicie bezpieczny dla organizmu człowieka, a jego użycie pozwoli zamaskować wiele defektów, w tym między innymi skrzywienie nosa po złamaniu, za mały lub zbyt duży nos, garbek lub wklęśnięcie na nosie.

Przed zabiegiem lekarz smaruje obszar poddany zabiegowi specjalnym znieczulającym preparatem lub zostaje on schłodzony. Następnie w miejsca, które mają być poprawione, za pomocą cienkiej igły wprowadza kwas hialuronowy o konsystencji gęstego żelu. I – najważniejszy etap, w którym bardzo ważne są umiejętności i poczucie estetyki – lekarz modeluje substancję, ugniatając ją w odpowiedni sposób do czasu uzyskania pożądanego kształtu. Efekt jest praktycznie natychmiastowy i utrzymuje się 12-20 miesięcy. Wynika to z faktu, że preparaty na bazie kwasu hialuronowego ulegają naturalnej biodegradacji w skórze, co z kolei pozwala na zachowanie odpowiedniego wyglądu przy zmieniającej się z upływem czasu strukturze twarzy: wyglądu naturalnego gwarantowanego przez specjalistyczne modelowanie.

Wskazania

Wskazania

 • niesymetryczny nos
 • garbek na nosie
 • nierówności grzbietu nosa
 • zbyt duża wklęsłość nosa
 • ubytki i krzywizny w kształcie nosa
 • opadający koniuszek nosa

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym przynosi bardzo naturalne efekty. W zależności od defektu uzyskujemy zwężenie zbyt szerokiego nosa lub nadajemy mu objętości, w miejscach ubytku, zmniejszamy lub likwidujemy garb lub unosimy jego czubek. Zabieg zapewnia ponadto odpowiednie napięcie i elastyczność skóry.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jak długo utrzymuje się efekt?

Korekta nosa widoczna jest już po jednym zabiegu. A po upływie 12 miesięcy wymagana jest kolejna wizyta w celu uzupełnienia kwasu hialuronowego.

Zalecenia

Zalecenia przed zabiegiem

Na kilka dni przed wizytą nie przyjmować środków medycznych, które mogłyby zmniejszyć krzepliwość krwi, typu aspiryna i leki przeciwzakrzepowe.

Zalecenia po zabiegu

Bardzo rzadko u niektórych osób może pojawić się niewielkie zasinienie skóry w miejscu nakłucia lub delikatny obrzęk, które znikają po 2-3 dniach. Przez dwa tygodnie od zabiegu preparat jeszcze się uplastycznia i w pewnym sensie układa. Po ich upływie pacjent zgłasza się do lekarza na konsultację. Podczas wizyty dokonywana jest ocena wyników zabiegu i przeprowadzana ewentualna korekta.

Film

Przeciwskazania

Przeciwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • miejscowe infekcje skórne
 • uczulenie na kwas hialuronowy
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • niewyrównana cukrzyca
 • tendencja do powstawania bliznowców

Cennik

Cennik

Niechirurgiczna korekcja nosa
1 zabieg
Nos
900 zł