Osocze bogatopłytkowe PRP
Zabiegi z wykorzystaniem autologicznego preparatu osocza w celu naturalnego odmłodzenia oraz regeneracji skóry.
Zabieg
Rewitalizacja skóry osoczem bogatopłytkowym, tzw. lifting wampirzy, to metoda walki ze zmarszczkami, która bazuje na preparacie sporządzanym z krwi pacjenta. Na chwilę obecną jest to jeden z najskuteczniejszych odmładzających zabiegów medycyny estetycznej, który daje trwałe i widoczne efekty uelastycznienia i wygładzenia naskórka. Już jedna terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wystarczy, by odmłodzić skórę i poprawić jej jakość.
Osocze bogatopłytkowe PRP stanowi autologiczny koncentrat złożony z płytek ludzkiej krwi znajdujących się w niewielkiej objętości osocza. Krew potrzebna do sporządzenia takiego preparatu jest pobierana bezpośrednio przed przystąpieniem do zabiegu, a następnie przy pomocy specjalistycznych urządzeń medycznych poddawana opracowaniu, w trakcie którego dochodzi do wyodrębnienia z niej plazmy bogatopłytkowej (PRP). W ten sposób przyrządzony koncentrat zawiera szereg elementarnych białkowych stymulatorów wzrostu, wydzielanych przez płytki krwi, aby inicjować proces regeneracji tkanek. Dzięki temu, że wszystkie składniki pochodzą z krwi pobranej od pacjenta, nie występuje ryzyko reakcji immunologicznych czy jakichkolwiek objawów nietolerancji.
Jak działa
Jakie korzyści daje osocze bogatopłytkowe
Czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym biorą udział w fundamentalnych procesach odnowy skóry, aktywując syntezę kolagenu i elastyny, a także wspomagając mechanizmy naprawcze, zapobiegając starzeniu się skóry oraz nadmiernemu wypadaniu włosów.
Biostymulujący mechanizm działania osocza bogatopłytkowego polega przede wszystkim na aktywacji różnych tkanek i komórek ciała poprzez znajdujące się w nim wyżej wymienione czynniki wzrostu. Im więcej stymulatorów wzrostu zawiera koncentrat PRP, tym pacjent może liczyć na lepszy efekt odmłodzenia, ujędrnienia, wygładzenia oraz naprawy skóry.
Wskazania
Wskazania
- rewitalizacji naskórka (zwłaszcza dekoltu, szyi oraz okolic oczu)
- poprawie napięcia, gęstości oraz ogólnego kolorytu skóry
- korekcji, wypełnianiu fałd oraz w przeciwdziałaniu pojawianiu się zmarszczek
- leczeniu łysienia
- zwalczaniu blizn potrądzikowych
- przyspieszaniu gojenia naskórka po różnego rodzaju zabiegach z użyciem wiązki światła laserowego
Efekt zabiegu
Efekt zabiegu
Efektem terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest intensywna stymulacja komórek organizmu do regeneracji. Pierwsze widoczne rezultaty terapii można zauważyć zazwyczaj po upływie 1-2 tygodni, ale trzeba zaznaczyć, że rzeczywista przebudowa tkanek rozpoczyna się już po 48 godzinach od zakończenia zabiegu z użyciem autologicznego koncentratu PRP. W następstwie podania osocza bogatopłytkowego ma miejsce natychmiastowy proces namnażania nowych komórek i stymulacji zupełnie nowych struktur tkankowych. W efekcie, skóra staje się wyraźnie lepiej dotleniona, bardziej jędrna i elastyczna, a zmarszczki wygładzone. Na skutek zabiegu dochodzi także do pobudzenia regeneracji cebulek włosowych, a wraz z tym procesem następuje wyraźna poprawa kondycji włosów.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Jak długo utrzymuje się efekt?
Zabieg jest wykonywany jednorazowo, ale w zależności od indywidualnie uwarunkowanych procesów starzenia się naskórka, może być powtarzany po wcześniejszej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Liczbę terapii oraz odstępy czasowe pomiędzy poszczególnymi wstrzyknięciami preparatu ustala specjalista, po przeprowadzeniu wywiadu i poznaniu oczekiwań pacjenta. Najczęściej zalecanych jest około trzech zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które można ewentualnie powtórzyć po półrocznej przerwie. Decyzję o powtórzeniu terapii podejmuje lekarz, który wcześniej ogląda skórę pacjenta i stwierdza, czy jest taka potrzeba.
Zalecenia
Zalecenia przed zabiegiem
Aby zmniejszyć ryzyka wystąpienia ewentualnych krwiaczków, do tygodnia czasu przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny oraz leków przeciwzapalnych i przeciwkrzepliwych.
Film
Przeciwskazania
Przeciwskazania
- choroby skóry
- nowotwory
- okres ciąży i karmienia piersią
- stosowanie niektórych leków (między innymi leków sterydowych oraz preparatów wydłużających czas krwawienia)