Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego w szybki sposób nada ustom odpowiedni kształt, przywróci im młodość i dobre nawilżenie.

Zabieg

Niezadowolenie z kształtu lub proporcji ust nie musi być już przyczyną kompleksów. Medycyna estetyczna pozwala w ciągu kilku chwil poprawić i wymodelować wargi, z zastosowaniem całkowicie bezpiecznego wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Ważnym atutem tego zabiegu jest niski stopień inwazyjności oraz efekty przemijające. Wraz z upływem czasu preparat systematycznie rozkłada się w organizmie, a efekty słabną. Aby je podtrzymać, należy powtórzyć zabieg po upływie kilku, kilkunastu miesięcy.

Jak działa

Powiększanie ust, modelowanie ust – na czym polega zabieg

Zabieg modelowania lub powiększania ust polega na wprowadzeniu pod skórę ust kwasu hialuronowego, który daje efekt wypełnienia, oraz wygładzenia naskórka i przywraca optymalny poziom nawilżenia naskórka warg. Usta stają się pełniejsze, jędrniejsze i wyraźnie młodsze. W zależności od oczekiwań pacjenta można powiększyć usta, skorygować ich kontur, ale także podnieść opadające kąciki. Zabieg wpływa na poprawę wyglądu całej twarzy. Dzięki dostępnym preparatom możemy osiągnąć efekt naprawdę pełnych i kuszących warg, jak też bardziej naturalny, w zależności od oczekiwań danej osoby. Lekarz medycyny estetycznej zawsze stara się doradzić najlepsze rozwiązanie dla pacjenta.

Zabieg modelowania i powiększania ust nie jest bolesny, jednak dla zwiększenia komfortu możemy zastosować krem znieczulający lub znieczulenie stomatologiczne. Następnie lekarz za pomocą cienkiej igły wprowadza pod skórę preparat z kwasem hialuronowym.

Wskazania

Wskazania

 • małe lub mało jędrne usta
 • utrata objętości ust, postępująca wraz z wiekiem
 • problem z opadającą bądź zwisającą górną wargą
 • asymetria ust wymagająca rekonstrukcji
 • zmarszczki spowodowane starzeniem się skóry wokół ust lub paleniem tytoniu

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Efektem zabiegu są pięknie wymodelowane, pełne usta o naturalnym kształcie i proporcjonalnym do twarzy rozmiarze. Zabieg koryguje także kontur ust oraz ich ewentualną asymetrię. Kwas hialuronowy to także doskonały zabieg nawilżający usta. Już samo nawilżenie dodaje im naturalnej, młodzieńczej objętości, bez konieczność ich specjalnego powiększania.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jak długo utrzymuje się efekt?

Wraz z upływem czasu preparat systematycznie rozkłada się w organizmie, a efekty słabną. Aby je podtrzymać, należy powtórzyć zabieg po upływie kilku miesięcy, średnio ok. 6-10 miesięcy.

Zalecenia

Zalecenia przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga wykonywania prób uczuleniowych – kwas hialuronowy jest bezpieczną substancją, ponieważ naturalnie występuje w organizmie człowieka.

Zalecenia po zabiegu

Cienka igła wpływa na zminimalizowanie dyskomfortu, a także na ograniczenie śladów po wkłuciu w postaci zaczerwienienia bądź niewielkiego siniaka. Po iniekcji warto zastosować preparat z witaminą K lub innymi składnikami zmniejszającymi ryzyko powstania drobnych zasinień. Zabieg nie powoduje wyłączenia z codziennych aktywności.

Warto podkreślić, że bezpośrednio po zabiegu usta mogą być delikatnie nabrzmiałe i wydawać się większe niż oczekiwał pacjent, jednak jest to efekt naturalny. W ciągu kilku dni po zabiegu usta nabiorą swego ostatecznego kształtu.

Film

Przeciwskazania

Przeciwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • schorzenia o podłożu autoimmunologicznym
 • cukrzyca
 • bielactwo, łuszczyca
 • nadwrażliwość na składniki zawarte w preparatach z kwasem hialuronowym
 • choroby alergiczne
 • miejscowe, bakteryjne stany zapalne skóry
 • choroby nowotworowe
 • skłonność do występowania blizn przyrosłych
 • delikatna i cienka skóra, wykazująca tendencje do podrażnień i infekcji

Cennik

Cennik

Powiększanie i modelowanie ust
1 zabieg
Usta
od 800 zł