Sposób na odzyskanie gładkiej skóry.

Zabieg

Trądzik pospolity to problem, z którym borykają się nie tylko nastolatki, coraz częściej dotyczy także osób dorosłych. Choć współczesna dermatologia pozwala na całkowite pozbycie się tej dolegliwości, to nawet po zwalczeniu trądziku wiele osób jest niezadowolonych z wyglądu cery. Powodem są charakterystyczne blizny potrądzikowe i nierówności na skórze. Walka z bliznami potrądzikowymi to żmudna i długa droga, często wymaga włączenia do terapii kilku metod leczenia jednocześnie. Jednak fachowa wiedza naszych lekarzy w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami sprzętowymi pozwalają na znaczne zredukowanie, a nawet usunięcie blizn.

Jak działa

Usuwanie blizn potrądzikowych

 

Najbardziej efektywnym sposobem na usuwanie blizn potrądzikowych jest laseroterapia. W PROESTETICA Klinika dr Prager stosujemy dwa rodzaje najnowocześniejszych laserów laser frakcyjny CO2 Neoskin oraz innowacyjny laser pikosekundowy Picocare 450 – obecnie technologia laserowa nr 1 na świecie. Wiązki światła wnikają w głąb skóry, wywołując serię kontrolowanych uszkodzeń skóry właściwej, bez naruszania jej ciągłości. Proces ten pobudza fibroblasty do regeneracji i produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Struktura skóry ulega przebudowie, a uszkodzone tkanki zostają zastąpione nowymi i zdrowymi. Po serii zabiegów laserowego usuwania blizn potrądzikowych stają się one niewidoczne lub znacznie płytsze, a kolor i faktura skóry są wyrównane.

Pomocą w terapii w walce z bliznami potrądzikowymi są również peelingi chemiczne. Złuszczają wierzchnią warstwę martwego naskórka, redukują nadmierne rogowacenie, zmniejszają widoczność blizn, normalizują pracę gruczołów łojowych, rozjaśniają przebarwienia. Stosowanie kwasów wywołuje także regenerację struktur skóry, odbudowę włókien kolagenowych i elastyny. Peelingi wykonuje się przy pomocy kwasu migdałowego, kwasu pirogronowego, kwasu salicylowego oraz kwasu glikolowego. Każda z wymienionych substancji wykazuje inną intensywność. Wybór odpowiedniego kwasu zależy od rodzaju cery, głębokości blizn oraz czasu ich powstania. Peelingi chemiczne przyniosą dobre efekty w przypadku niewielkich zmian.

Terapią wspierającą redukcję widoczności blizn potrądzikowych są również terapie retinolowe. Retinoidy działają zarówno objawowo, zwalczając istniejące zmiany i powikłania trądzikowe, jak i przyczynowo, zapobiegając powstawaniu nowych. Złuszczają martwe komórki naskórka, zmniejszają przebarwienia pozapalne, normalizują wydzielanie sebum, oczyszczają ujścia kanałów łojowych, działają bakteriostatycznie i bakteriobójczo.

Przy usuwaniem blizn po trądziku warto wesprzeć się zabiegami z zastosowaniem medycznego dwutlenku węgla, czyli karboksyterapią. Wstrzykiwany pod skórę CO2 inicjuje zmiany podobne do stanu zapalnego. W jego wyniku dochodzi do pobudzenia procesów regenerujących tkanki oraz zredukowania zbliznowaceń i patologicznych zmian skórnych.

Wskazania

Wskazania

 • blizny potrądzikowe
 • przebarwienia
 • rogowacenie naskórka
 • sucha skóra

Zalecenia

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym CO2 występuje zaczerwienienie skóry oraz lekki obrzęk, który ustępuje w ciągu kilku kolejnych dni. W trzecim i czwartym dniu skóra zaczyna się łuszczyć, odsłaniając świeży, nowy naskórek. Ze względu na znakomite parametry naszego lasera NeoSkin, czas rekonwalescencji jest znacznie krótszych niż w przypadku standardowych laserów frakcyjnych. W okresie pozabiegowym skórę należy pielęgnować zestawem preparatów, który każdy pacjent otrzymuje do domu. Przyspieszają one dodatkowo czas gojenia. W ciągu kilku dni po zabiegu nie wolno stosować makijażu ani środków myjących, które mogłyby podrażnić okolicę poddaną terapii.

W przypadku lasera pikosekundowego PICOCARE 450 czas rekonwalescencji został skrócony do absolutnego minimum. Nie ma tu pozabiegowego łuszczenia skóry, a bezpośrednio po terapii skóra jest jedynie zaczerwieniona z drobnymi wybroczynami. Rekonwalescencja trwa 2-3 dni. Rumień ustępuje w ciągu kilku godzin.

Z kolei bezpośrednio po zabiegu karboksyterapii mogą wystąpić zaczerwienie i niewielkie, szybko znikające zgrubienia w miejscu podania gazu CO2. Po okresie ok. pół roku po zastosowanej terapii, wskazane jest podanie kolejnej dawki, tzw. terapii przypominającej.

Przeciwskazania

Przeciwskazania

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • choroba nowotworowa
 • choroby autoimmunologiczne
 • cukrzyca
 • choroby reumatyczne
 • stan zapalny okolicy owłosionej skóry głowy
 • otwarte rany okolicy owłosionej skóry głowy

Cennik

Cennik

Usuwanie blizn potrądzikowych
1 zabieg
Pakiet 5 zabiegów
Laser frakcyjny CO2 NeoSkin – zabieg autorski
 
twarz
1600 zł
 
szyja
1000 zł
 
dekolt
1000 zł
 
twarz + szyja
2100 zł
 
twarz + szyja + dekolt
2800 zł
 
czoło
700 zł
 
policzki
1000 zł
 
skronie
500 zł
 
inne okolice
cena indywidualna
 
Uwaga! Osoby do 25 r.ż. rabat – 30%
 
 
Laser pikosekundowy PICOCARE 450
 
twarz
1600 zł
 
szyja
1200 zł
 
dekolt
1200 zł
 
twarz + szyja
2200 zł
 
twarz + szyja + dekolt
2800 zł
 
inne okolice
cena indywidualna
 
Uwaga! Osoby do 25 r.ż. rabat – 30%
 
 
Karboksyterapia Julie
250 zł
1000 zł
Terapia Retinolowa Yellow Peel
400 zł