Nowoczesne metody redukcji blizn.

Zabieg

Blizna to naturalny końcowy etap procesu gojenia rany, zarówno pooperacyjnej, pourazowej jak i potrądzikowej. Zanim jednak powstanie blizna, rana przechodzi fazę zapalną, w której ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną, w czasie której komórki skóry (tak zwane fibroblasty) intensywnie mnożą się i tworzą tkankę bliznowatą. Te dwa etapy trwają zwykle 2-3 tygodnie, następnie wchodzi w fazę remodelingu, czyli przebudowy. Staje się twarda, traci powoli intensywny kolor, zbliżając się do barwy zdrowej skóry.

Niekiedy, gdy etap proliferacji przedłuża się, dochodzi do powstania tak zwanej blizny przerostowej – hipertroficznej. Taka blizna jest bardzo twarda, uniesiona ponad poziom zdrowej skóry i pogrubiała.

Jak działa

Metody usuwania blizn

Dzisiejszy rozwój technologii w medycynie estetycznej sprawił, że nawet najbardziej szpecące blizny pooperacyjne i pourazowe możemy całkowicie usunąć lub sprawić by były niemal niewidoczne. Wszystko zależy od ich wielkości, głębokości, koloru i czasu powstania.

W PROESTETICA Klinika dr Prager do redukcji blizn wykorzystujemy m.in. najnowocześniejsze technologie laserowe takie jak laser frakcyjny CO2 oraz najbardziej innowacyjny laser pikosekundowy Picocare 450. Terapie laserowe polegają na kontrolowanym uszkadzaniu wybranych obszarów naskórka i skóry właściwej poprzez wprowadzenie na odpowiednią głębokość mikrowiązek światła. W miejscu uszkodzonych komórek skóry, tworzy się nowa, zdrowa tkanka. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją i badaniem lekarza, który dostosowuje ilość i częstotliwość zabiegów do potrzeb skóry, wielkości i głębokości blizny.

Skutecznym sposobem redukcji niechcianej blizny jest także karboksyterapia Julie. Jest to mało inwazyjny zabieg rewitalizujący skórę, poprawiający jej napięcie i koloryt, redukujący cellulit, rozstępy i blizny. Doskonałe efekty zabiegowe osiągamy poprzez wprowadzenie pod powierzchnię skóry medycznego dwutlenku węgla. Organizm w reakcji „obronnej”, interpretując zwiększoną ilość CO2 jako deficyt tlenu, odpowiada wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i czynników wzrostu. W obszarze blizny zachodzi synteza kolagenu i elastyny co stymuluje odbudowę komórkową. Zabieg wygładza i spłyca blizny, ujednolica koloryt skóry, przywraca jędrność i elastyczność skóry.

O czym musisz pamiętać przed wykonaniem zabiegu?

Istnieje kilka wytycznych, które należy spełnić, aby móc poddać się laserowemu usuwaniu blizny. Przede wszystkim na co najmniej trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać opalania. Dotyczy to zarówno naturalnego światła słonecznego, jak i promieni emitowanych przez lampy UV. Jednak to nie wszystko, ponieważ na miesiąc przed należy odstawić kremy z retinolem, a tydzień przed zabiegiem zrezygnować z wykonywania peelingów.

Usuwanie blizn – Poznań – przeciwwskazania

W Klinice medycyny estetycznej PROESTETICA wykonujemy różne zabiegi mające na celu poprawienie wyglądu skóry, w tym także redukcję blizn i innych niedoskonałości. Każdy zabieg poprzedza wizyta kontrolna, podczas której lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, pozwalający wykluczyć wszelkie ewentualne przeciwwskazania. W przypadku niektórych schorzeń laserowe usunięcie blizn nie jest możliwe. Do przeciwwskazań należą wykluczenia czasowe, takie jak ciąża czy karmienie piersią. Jednak tego typu zabiegów nie można przeprowadzać u pacjentów chorujących na nowotwory, a także cierpiących na łuszczycę czy atopowe zapalenie skóry. Dodatkowe przeciwwskazanie stanowi również przyjmowanie wszelkiego rodzaju leków przeciwzakrzepowych. Natomiast jako przeciwwskazania do karboksyterapii wymienia się również hemofilię, epilepsję, jaskrę czy zaawansowaną anemię i ciężkie choroby płuc, serca i nerek.

Wskazania

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Po dobranej indywidualnie terapii, efekty są bardzo dobre. Już po pierwszym zabiegu skóra jest wyraźnie wygładzona a blizny spłycone. Pięknie wyrównuje się też koloryt, skóra odzyskuje świeżość, a pacjent komfort życia.

Zalecenia

Zalecenia po zabiegu

Pacjenci, u których blizny zostały usunięte przy pomocy lasera muszą pamiętać o kilku ważnych wskazówkach i się do nich stosować. Przede wszystkim przez okres czterech tygodni, należy unikać słońca, a także stosować kremy z wysokim filtrem UV +50. Dodatkowo, przez dwa tygodnie po zabiegu nie można brać gorących kąpieli, a także korzystać z sauny. Natomiast dla lepszego nawilżenia warto używać kremów natłuszczających skórę, które pomogą dogłębnie ją nawilżyć.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Film

Przeciwskazania

Cennik

Cennik

Usuwanie blizn
1 zabieg
Mała blizna
250 zł
 
Duża blizna, więcej blizn
cena indywidualna
 
Korekcia blizn po cięciu cesarskim
500 zł