Utrata włosów. Łysienie.

Wypadanie włosów to dla wielu osób powód do niepokoju, zwłaszcza u kobiet i mężczyzn ze zdiagnozowanym łysieniem androgenowym. Na szczęście, w większości wypadków dochodzi do odwracalnych procesów. Wypadanie włosów można powstrzymać już po jednym specjalistycznym zabiegu i sprawić, by te odrastające były grubsze i zdrowsze.

Co to jest łysienie?

Zjawisko wypadania włosów jest normalnym zjawiskiem. Każdy z nas traci codziennie nawet do 100 włosów.
O łysieniu możemy mówić dopiero, jeżeli zostanie zaburzona równowaga pomiędzy ilością włosów rosnących a wypadających. Łysienie odnosi się do każdego rodzaju wypadania włosów, występującego zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Może być dziedziczne lub spowodowane zachodzącymi procesami starzenia i zmianami hormonalnymi. Występuje łysienie „miejscowe” (dotyka określone fragmenty skóry głowy) lub „całościowe” (dotyka całą skórę głowy).

Przyczyny

Włosy mogą wypadać z wielu różnych powodów. Wypadanie do stu włosów dziennie nie jest objawem nieprawidłowym i nie powinno stanowić powodu do niepokoju. Za najczęstsze przyczyny utraty owłosienia uznaje się:

1) Hormony (łysienie androgenne) to najczęstsza przyczyna łysienia spowodowana zmianami hormonalnymi w ciele, głównie zwiększonym poziomem hormonów męskich. Ten rodzaj łysienia dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety.

2) Przyjmowane lek (chemioterapia i leki przyjmowane na artretyzm, zapalenie stawów, depresję, nadciśnienie, serce i tabletki antykoncepcyjne).

3) Szczególne okoliczności (ciąża, zaburzenia czynności tarczycy, dieta niskobiałkowa, toczeń, zakażenie grzybem).

4) Obciążająca pielęgnacja: poddawanie zabiegom chemicznym i działaniu gorącego powietrza.

Leczenie

Leczenie da efekty jeżeli mieszek włosowy jeszcze nie uległ obumarciu. Jeżeli nie podejmie się leczenia na czas, ryzykuje się trwałym ubytkiem włosów. Przed rozpoczęciem terapii, bardzo ważne jest ustalenie przyczyny łysienia (np. zaburzenia hormonalne, niedobory żelaza, dieta wegetariańska, długotrwały stres, depresja, zapalenie stawów). W zależności od potrzeb należy podjąć leczenie farmakologiczne, przyjmować suplementy diety i/lub poddać się zabiegom mezoterapii, ostrzyknięcia osoczem bogatopłytkowym lub mezoterapii mikroigłowej.

Dr CYJ Hair Filler –  Pierwsza na świecie zaawansowana terapia peptydowa intensywnie wspomagająca odrost włosów i hamująca ich wypadanie. Preparat zawiera skondensowaną mieszankę siedmiu, opatentowanych peptydów, zawartych w mikrokapsułach i zawieszonych w kwasie hialuronowym. Peptydy wzmacniają mikrokrążenie, stymuluja namnażanie sie komórek włosa, pobudzajac jego wzrost oraz działają ochronnie, zapobiegając jego wypadaniu. Zamknięcie peptydów w podwójnych nanokapsułach zapewnia stałe, długofalowe działaniei pobudzanie komórek do stymulacji nawet do 2 tygodni po zabiegu. Preparat podawany jest metodą iniekcji, a jego niewielka bolesność sprawia, że nie wymaga znieczulenia. Terapia sprawia, że włosów jest więcej, są grubsze, bardziej lśniące i zdrowsze. 

Znalezione obrazy dla zapytania dr cyj

Dermaheal HL   – Preparat do mezoterapii zawierający 56 aktywnych składników zapobiegajacych i redukujących objawy wypadania włosów . Należą do nich:  witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy oraz kwasy nukleinowe. Zabieg rewitalizuje cebulki włosowe, poprawia mikrokrążenie skóry głowy i sprawia, że zwiększa gęstość i grubość włosów.

Znalezione obrazy dla zapytania dermaheal hl

Osocze bogatopłytkowe – Zabieg biostymulacji komórek skóry dający długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry. Polega na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta, a następnie podaniu go w skórę za pomocą iniekcji. więcej…

Mezoterapia mikroigłowa – Zabieg wykonuje się przy pomocy urządzenia dermapen, nakłuwając skórę głowy w określonych odstępach. Dzięki powstającym w ten sposób mikrokanalikom,  aplikowane na skórę koktajle z substancjami  aktywnymi  mogą łatwiej i szybciej wnikać w głąb skóry.

Jak dużo zabiegów jest potrzebnych?

To zależy od indywidualnych potrzeb. W zależności od wskazań najczęściej wykonuje się serię 2-5 zabiegów z częstotliwością raz na 1-2 tygodnie. Aby utrzymać rezultaty zaleca się regularne zabiegi raz na 1-2 miesiące w zależności od potrzeb. Intensywniejsze leczenie na ogół jest konieczne w przypadku łysienia androgenowego, telogenowego oraz wypadania włosów, które towarzyszy chorobom o podłożu ogólnoustrojowym.

Czy rezultaty są od razu widoczne?

Tak! Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Jednak aby w pełni zobaczyć efekt wzrostu włosów zazwyczaj potrzeba serii zabiegów.

 

01

02

 

Czy potrzebna jest rekonwalescencja?

Nie. Od razu po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć.