Wypełnianie zmarszczek i bruzd
Najpopularniejszy zabieg w medycynie estetycznej przywracający skórze młody wygląd.
Zabieg
Wraz z upływem lat nasza skóra traci elastyczność i sprężystość, pojawiają się zmarszczki oraz bruzdy, które nadają twarzy smutny i zmęczony wyraz. Wypełnienie zmarszczek i bruzd to popularny zabieg estetyczny, którego celem jest przywrócenie skórze młodego wyglądu, odzyskanie świeżości, jędrności i gęstości. Zabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu, tzw. wypełniacza, najczęściej kwasu hialuronowego, w małej dawce w precyzyjnie wybrane miejsca na twarzy lub szyi. Efekt wypełnienia zmarszczek i bruzd jest natychmiastowy, ale końcowy rezultat widoczny jest po tygodniu. W zależności od zastosowanego preparatu efekt zabiegu utrzymuje się przez okres od 9 do 18 miesięcy.
Jak działa
Co stosujemy do usuwania zmarszczek?
W PROESTETICA Klinika dr Prager do zabiegu wypełnianie zmarszczek wykorzystujemy dwa najpopularniejsze i najbezpieczniejsze preparaty.
Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie, ale wraz z upływem czasu ubywa jej w naszych tkankach. Odpowiada za właściwe nawilżenie – wiąże i magazynuje w skórze wodę. Wstrzyknięty bezpośrednio pod skórę skutecznie uzupełnia niedobór kwasu, aktywując naturalne procesy regeneracyjne. Zabiegi kwasem hialuronowym przywracają skórze młody wygląd, ujędrniają ją oraz wypełniają głębokie zmarszczki, bruzdy oraz zmarszczki mimiczne, gwarantując naturalny efekt. Więcej
Hydroksyapatyt wapnia
Hydroksyapatyt wapnia jest materiałem biologicznym naturalnie występującym w ludzkim organizmie, m.in. występuje w kościach i zębach stanowiąc swego rodzaju rusztowanie w ich budowie. W medycynie estetycznej do wypełnienia tkanek miękkich, np. wypełnienia zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych stosuje się opatentowany preparat Radiesse mający działanie silnie biorewitalizujące. Preparat ten świetnie sprawdza się również przy korektach objętościowych policzków, brody i krawędzi żuchwy. Zabieg przeciwzmarszczkowy na bazie hydroksyapatytu wapnia to metoda o przedłużonym czasie działania, dlatego jego efekty utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Więcej
Wskazania
Wskazania
- wypełnienie zmarszczek
- nawilżenie i ujędrnienie skóry
- niewielkie blizny zanikowe, w tym m.in. blizny potrądzikowe
- dolina łez
- opadające kąciki ust
- opadające policzki
- asymetria ust
- powiększenie i nawilżenie ust
- konturowanie twarzy
- wymodelowanie nosa
Efekt zabiegu
Efekt zabiegu
Terapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest bardzo skuteczna i daje niemal natychmiastowe rezultaty estetyczne w postaci odmłodzenia, nawilżenia i uelastycznienia skóry, wypełnienia zmarszczek, podniesienia opadających policzków, wymodelowania konturu twarzy, brody czy nosa. Hydroksyapatyt wapnia pozwala na uzyskanie naturalnych, subtelnych efektów: wypełnienia bruzd, zmarszczek, wolumetrii twarzy, ubytków tkankowych twarzy oraz dłoni. Zabieg silnie stymuluje komórki skóry do wytwarzania kolagenu oraz ma silne działanie liftingujące.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Jak długo utrzymuje się efekt?
Czas utrzymywania się efektów zabiegu kwasem hialuronowym zależy m.in. od uwarunkowań genetycznych, trybu życia, diety czy też miejsca, w którym podany został preparat. Terapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego daje niemal natychmiastowe rezultaty estetyczne, które utrzymują się przez okres około 10-12 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega stopniowej degradacji, aż do całkowitego wchłonięcia. Wówczas można zabieg powtórzyć, nie powodując jakichkolwiek zmian w wyglądzie twarzy.
Hydroksyapatyt wapnia: zabieg daje błyskawiczne rezultaty, ale i rozłożone w czasie, a to wszystko dzięki stymulacji włókien kolagenowych w organizmie. W zależności od rodzaju skóry pacjenta, stylu życia czy gospodarki metabolicznej oraz miejsca objętego terapią, efekty zabiegu utrzymują się do około 18 miesięcy. Dla przedłużenia rezultatów warto, po konsultacji z lekarzem, podjąć decyzję o uzupełnieniu preparatu.
Zalecenia
Zalecenia przed zabiegiem
Kwas hialuronowy: na 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy zażywać preparatów o działaniu rozrzedzającym krew, np. Aspiryna, Gripex, Allertec.
Hydroksyapatyt wapnia: zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, nie wywołuje reakcji alergicznych. Nie wymaga wykonania wstępnych testów uczuleniowych.
Zalecenia po zabiegu
Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym jest bezpieczny i mało inwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent od razu może wrócić do normalnej aktywności. Niekiedy może wystąpić niewielki obrzęk miejscowy, który utrzymuje się do 2 dni. Końcowy efekt zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym jest widoczny po 2 tygodniach, gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym czasie pacjent powinien pić dużą ilość wody oraz unikać sauny i solarium.
Zabieg wypełnienia hydroksyapatytem wapnia jest komfortowy dla pacjenta. W strzykawce znajduje się delikatny środek przeciwbólowy, który łagodzi ewentualne dolegliwości. Nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności bezpośrednio po zabiegu. Niekiedy wstrzyknięcie preparatu może wywołać przejściową reakcję w postaci obrzęku, tkliwości i zaczerwienienia. Objawy ustępują jednak
w ciągu 2-3 dni.
Film
Przeciwskazania
Przeciwskazania
- ciąża
- karmienie piersią
- skłonność do pojawiania się na skórze blizn przyrostowych
- schorzenia o charakterze autoimmunologicznym
- choroby nowotworowe
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka)
- stosowanie leków zawierających w składzie kwas acetylosalicylowy (zwiększających krwawienie w czasie zabiegu)
- cukrzyca
- bielactwo
- łuszczyca
- hemofilia