Wywiad z Rafałem Pragerem

18 grudnia 2018

Jesień i zima to gorący okres w Klinice, brak opalenizny i silnego nasłonecznienia sprzyja intensywnym zabiegom. Sprawdzamy, które z nich warto wykonać jeszcze w tym sezonie i pytamy dr Rafała Pragera z Kliniki PROESTETICA o polecane zabiegi, codzienną pracę i przygotowania do Świąt.

Pielęgnacja domowa skóry – co zrobić by podtrzymać efekt zabiegów?

16 listopada 2018

Pracujesz do późna, jesteś zestresowana, nie masz czasu na zbilansowaną dietę? Efektem może być przesuszona skóra, cienie pod oczami i opuchnięcia, wrażliwość i rumień skóry oraz stany zapalne. Szkodliwy jest też długotrwały brak odpowiedniej ochrony skóry przed czynnikami środowiskowymi takimi jak promienie UV, kurz i spaliny, chłód czy bakterie. Brak właściwej pielęgnacji może spowodować przedwczesne starzenie się skóry i prowadzić do zaburzenia w wytwarzaniu płaszcza wodno-lipidowego, czyli naturalnej bariery ochronnej skóry.

Przebarwienia – pamiątka z wakacji

13 listopada 2018

Niejedna z nas po powrocie z urlopu zmaga się z nierównomiernym kolorytem skory. Największy problem pojawia się gdy nasza opalenizna blednie, a przebarwienia i nierówności stają się jeszcze bardziej widoczne. Problem przebarwień wiąże się z ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe UVB, którego stężenie jest znacznie większe w okresie letnim. To właśnie UVB stymuluje komórki barwnikowe (melanocyty) do produkcji barwnika (melaniny) stanowiącego nasz naturalny ‘parasol’ chroniący jadro komórkowe z DNA przed szkodliwym działaniem promieniowania.

PEELINGI – co warto wiedzieć

9 listopada 2018

Peelingowanie, eksfoliacja czy też po prostu złuszczanie. Trzy różne nazwy a jedno znaczenie. Po co właściwie stosować peelingi i jakie rodzaje są najlepsze? Nasza skóra zbudowana jest z trzech warstw: tkanki podskórnej, skóry właściwej oraz naskórka. Ponadto sam naskórek dzieli się na pięć kolejno ułożonych warstw. Średnio co 28 dni mamy nowy zestaw komórek naskórka. Oznacza to, że komórki wytworzone w głębszych jego warstwach przez pierwsze 2 tygodnie przechodzą przez kolejne warstwy ku górze tracą oragenella komórkowe, stając się martwymi komórkami.