Przebarwienia – pamiątka z wakacji

13 listopada 2018

Niejedna z nas po powrocie z urlopu zmaga się z nierównomiernym kolorytem skory. Największy problem pojawia się gdy nasza opalenizna blednie, a przebarwienia i nierówności stają się jeszcze bardziej widoczne. Problem przebarwień wiąże się z ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe UVB, którego stężenie jest znacznie większe w okresie letnim. To właśnie UVB stymuluje komórki barwnikowe (melanocyty) do produkcji barwnika (melaniny) stanowiącego nasz naturalny ‘parasol’ chroniący jadro komórkowe z DNA przed szkodliwym działaniem promieniowania.

PEELINGI – co warto wiedzieć

9 listopada 2018

Peelingowanie, eksfoliacja czy też po prostu złuszczanie. Trzy różne nazwy a jedno znaczenie. Po co właściwie stosować peelingi i jakie rodzaje są najlepsze? Nasza skóra zbudowana jest z trzech warstw: tkanki podskórnej, skóry właściwej oraz naskórka. Ponadto sam naskórek dzieli się na pięć kolejno ułożonych warstw. Średnio co 28 dni mamy nowy zestaw komórek naskórka. Oznacza to, że komórki wytworzone w głębszych jego warstwach przez pierwsze 2 tygodnie przechodzą przez kolejne warstwy ku górze tracą oragenella komórkowe, stając się martwymi komórkami.

Nietrzymanie moczu u kobiet – wstydliwy problem medyczny i społeczny

14 września 2018

Stałe wydłużanie się długości życia w krajach rozwiniętych powoduje, iż szybo rośnie liczba ludzi starszych a wraz z tym liczba osób cierpiących na dolegliwości oraz schorzenia związane z wiekiem. Nietrzymanie moczu, czyli według International Continence Society (ICS) każdy niekontrolowany mimowolny wyciek moczu, jest chorobą występującą powszechnie w całej populacji i stanowi poważny problem społeczny. Kobiety chorują częściej od mężczyzn, a pierwszy szczyt zapadalności, przypada no okres menopauzy. Skala problemu jest ogromna.

Mężczyzna w gabinecie

17 sierpnia 2018

W gabinetach medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej mężczyzn dla których zabiegi estetyczne przestają być tematem tabu. W Polsce do niedawna pokutował stereotyp, że wyłącznie kobiety powinny dbać o wygląd. Jednak w dzisiejszych czasach kwestie wizerunkowe stały się bardzo ważne dla obu płci, a zwłaszcza dla osób, których reprezentacyjność jest jednym z czynników sukcesu.