Nietrzymanie moczu u kobiet – wstydliwy problem medyczny i społeczny

14 września 2018

Stałe wydłużanie się długości życia w krajach rozwiniętych powoduje, iż szybo rośnie liczba ludzi starszych a wraz z tym liczba osób cierpiących na dolegliwości oraz schorzenia związane z wiekiem. Nietrzymanie moczu, czyli według International Continence Society (ICS) każdy niekontrolowany mimowolny wyciek moczu, jest chorobą występującą powszechnie w całej populacji i stanowi poważny problem społeczny. Kobiety chorują częściej od mężczyzn, a pierwszy szczyt zapadalności, przypada no okres menopauzy. Skala problemu jest ogromna.

Mężczyzna w gabinecie

17 sierpnia 2018

W gabinetach medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej mężczyzn dla których zabiegi estetyczne przestają być tematem tabu. W Polsce do niedawna pokutował stereotyp, że wyłącznie kobiety powinny dbać o wygląd. Jednak w dzisiejszych czasach kwestie wizerunkowe stały się bardzo ważne dla obu płci, a zwłaszcza dla osób, których reprezentacyjność jest jednym z czynników sukcesu.

Kriolipoliza a lipoliza iniekcyjna

8 sierpnia 2018

Wielu pacjentów szuka mniej inwazyjnych zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej. Wysokie ryzyko powikłań po zabiegach chirurgicznego usuwania tkanki tłuszczowej spowodowało rozwój metod niechirurgicznych i obarczonych dużo mniejszym ryzykiem komplikacji pozabiegowych. Kosmetologia, jak i medycyna estetyczna dają nam kilka skutecznych alternatyw liposukcji. Są to między innymi kriolipoliza oraz lipoliza iniekcyjna (intralipoterapia).

Jak się odżywiać, żeby zachować zgrabną sylwetkę?

1 sierpnia 2018

Coraz częściej nie zwracamy uwagi na to co jemy. Brak czasu na przygotowanie posiłków i jedzenie czegokolwiek w biegu nie sprzyja naszej sylwetce, a zwłaszcza zdrowiu. Rozwój dietetyki i nauki o żywieniu dowodzi, że racjonalne odżywianie się jest najważniejszym czynnikiem zmniejszającym ryzyko rozwoju otyłości i przewlekłych chorób.