Redukcja rumienia, naczyniaków czy trądziku różowatego to tylko niektóre efekty, jakich można spodziewać się po przeprowadzeniu procedury omawianej w poniższym artykule. Zamykanie naczynek to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, dzięki któremu można pozbyć się zmian na skórze. Rumień czy zaczerwienienie nie wpływają negatywnie na stan zdrowia, ale mogą zaburzać estetykę twarzy i obniżać w ten sposób pewność siebie. Warto wiedzieć, jak często można stosować ten zabieg, by cieszyć się jak najlepszymi efektami. W wielu przypadkach nie jest to bowiem jednorazowa procedura.
Zalecana częstotliwość zabiegu zamykania naczynek
Jak przy wielu procedurach medycyny estetycznej, zaleca się wykonanie serii zabiegów. Pozwoli to na utrwalenie efektu zamykania i zmniejszy ryzyko powrotu objawów. Naczynka rozszerzają się bowiem naturalnie wraz z upływem czasu oraz pod wpływem różnych czynników. Można tu wyróżnić działanie skrajnych temperatur, czynniki atmosferyczne, stres, a nawet spożywanie alkoholu. Efektem jest nieestetyczny rumień i zaczerwienienie, dlatego wielu osobom zależy na pozbyciu się tej dolegliwości.
Zastanawiasz się, jak często stosować zabieg zamykania naczynek, by cieszyć się jak najlepszym efektem? Niestety, nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi – kwestia ta uzależniona jest przede wszystkim od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Zazwyczaj jednak konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Trzeba przy tym zachować odstęp wynoszący około 3 tygodni, by kolejne procedury były bezpieczne.
Jak przebiega zamykanie naczynek i na czym polega?
Zabieg ten wykonywany jest zwykle z wykorzystaniem technologii laserowej, dlatego należy stosować go z zachowaniem odstępu kilku tygodni. Wiąże się to także z istnieniem ograniczeń, jeśli chodzi o możliwość zamykania naczynek w klinice medycyny estetycznej. Procedury nie można bowiem przeprowadzić w przypadku ciężarnych pacjentek, widocznej opalenizny, a także przyjmowania leków i ziół o działaniu światłouczulającym. Zabiegu nie można wykonać również u osób ze zdiagnozowaną padaczką, chorobami nowotworowymi i aktywną opryszczką.
Liczba i częstotliwość zabiegów zamykania naczynek dobierane są indywidualnie podczas konsultacji w klinice medycyny estetycznej. Lekarz określa wówczas, jak wiele procedur będzie koniecznych na podstawie dotychczas osiągniętych efektów. W większości przypadków zaleca się trzykrotną wizytę w gabinecie, zwłaszcza, jeśli zmiany są dość rozległe i wyraźnie widoczne.
Kiedy można powtórnie zgłosić się na zabieg zamykania naczynek?
Zaleca się, by między kolejnymi procedurami zachować około 3 tygodni odstępu. Należy upewnić się, że tkanka prawidłowo się zagoiła – w innym przypadku przeprowadzenie zamykania naczynek może nie być możliwe. Skóra potrzebuje bowiem czasu na regenerację, aby następne zabiegi z serii przyniosły oczekiwany efekt. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście wizyta w gabinecie medycyny estetycznej i postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarza.
W Poznaniu zamykanie naczynek można wykonać w klinice Proestetica. Informacje na temat zabiegu i dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej placówki.