Przyczyny

Nietrzymanie moczu to niekontrolowane, mimowolne oddawanie moczu. To bardzo wstydliwy i utrudniający normalne funkcjonowanie problem. Może ono przytrafić się zarówno kobietom, jak i mężczyznom, w różnym wieku. Szacuje się, że z problemem tym boryka się nawet 20% kobiet po 40. roku życia, około 50% kobiet i 30% mężczyzn po 80. roku życia, a także spora grupa kobiet młodych po porodzie.

Nietrzymanie moczu u kobiet może mieć różne przyczyny, m.in.:

• osłabienie i rozciągnięcie dna miednicy mniejszej, do którego dochodzi wskutek naturalnych procesów starzenia organizmu lub przebytych porodów,
• zaburzenia w produkcji hormonów w okresie menopauzy (szczególnie niedobór estrogenów) - mogą powodować opadnięcie układu rozrodczego, w tym cewki moczowej,
• nadaktywność pęcherza moczowego.

U mężczyzn nietrzymanie moczu najczęściej występuje z powodu przepełnienia i rozciągnięcia pęcherza. Z tego właśnie powodu mocz wycieka stale lub okresowo. Jego bezpośrednim powodem jest powiększenie prostaty.

Leczenie

Leczenie nietrzymania moczu, przy obecnym rozwoju medycyny i technologii, nie wymaga inwazyjnych operacji - jest znacznie prostsze i o wiele mniej bolesne.

PROESTETICA Klinika dr Prager oferuje zabiegi nowoczesnym laserem frakcyjnym CO2, radiofrekwencję QuadriPolarną EVA oraz radiofrekwencję frakcyjną Loktal Megapulse HF Fraxx. Ich zadaniem jest wszechstronna rewitalizacja narządów płciowych - odbudowanie włókien kolagenowych, obkurczenie pochwy, wzmocnienie obszaru ujścia cewki moczowej oraz podniesienie dźwigacza cewki.