Przyczyny

Przyczyny nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej:
• skłonności dziedziczne,
• niewłaściwa dieta,
• brak aktywności sportowej,
• siedzący tryb życia,
• nieumiarkowanie w jedzeniu,
• zajadanie stresu,
• zmniejszenie przemiany materii w okresie menopauzy,
• stosowanie środków hormonalnych.

Leczenie

Tkankę tłuszczową można zredukować na wiele sposobów. Medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz innowacyjnych technologii redukujących nadmiar komórek tłuszczowych i modelujących sylwetkę. W PROESTETICA Klinika dr Prager wykorzystujemy tylko te technologie, które są komfortowe dla pacjentów i przynoszą znakomite efekty zabiegowe.

Do najbardziej poszukiwanych zbiegów usuwania tłuszczu należą te, które trwale usuwają komórki tłuszczowe. Należą do nich: Onda, kriolipoliza CLATUU oraz lipoliza iniekcyjna.
ONDA to rewolucyjne urządzenie wykorzystujące najnowszą, światową technologię mikrofal Coolwaves. Unikalne mikrofale docierają w sposób selektywny do tkanki tłuszczowej, umożliwiając jej redukcję, bez ryzyka uszkodzenia okolicznych tkanek. ONDA jest technologią opatentowaną i do tej pory nie ma na rynku podobnego do niej urządzenia. Cieszy sie ogromna popularnością ze względu na wysoką skuteczność w likwidacji niechcianego tłuszczu przy jednoczesnej poprawie napięcia skóry.

Kolejnym topowym zabiegiem jest kriolipoliza CLATUU - radzi sobie nawet z depozytami tłuszczowymi opornymi na dietę i ćwiczenia. Pomaga wyszczuplić i wymodelować ciało. Znakomicie sprawdzi się u osób pragnących zredukować zlokalizowaną miejscowo tkankę tłuszczową. Technologia wykorzystuje naturalne właściwości komórek tłuszczowych, które wykazują większą wrażliwość na działanie zimna niż inne tkanki. CLATUU wyróżnia się wśród innych aparatów do kriolipolizy wyjątkową skutecznością. Jest też zabiegiem bardzo wygodnym: wystarczy jeden zabieg by uzyskać dużą poprawę sylwetki.

Nieoperacyjnym zabiegiem medycyny estetycznej stosowanym do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna. Jest to terapia miejscowa, w trakcie której pod skórę wstrzykiwane są starannie dobrane składniki aktywne rozbijające komórki tłuszczowe, która następnie wydalenia są z organizmu w naturalnym procesie metabolicznym. Likwidacja tkanki tłuszczowej metodą lipolizy iniekcyjnej charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością dzięki całkowitemu niszczeniu części komórek tłuszczowych i wydalaniu ich z organizmu w naturalnym procesie metabolicznym. Metoda ta cieszy sie dużym zainteresowaniem. Ilość zależy od obszaru poddanego terapii oraz grubości tkaki tłuszczowej oraz indywidualnej reakcji na podany preparat. Z reguły należy przeprowdzić od jednego do kilku zbiegów, aby uzyskać zadawalający efekt. Jest zabiegiem wygodnym dla osób, które nie mogą lub nie chcą być częstym gościem w klinice.

Efekt napięcia skóry oraz zredukowania tkanki tłuszczowej i cellulitu uzyskamy wykorzystując radiofrekwencję Venus Legacy. Urządzenie jest pierwszym i jedynym, które stosuje technologię 4D, stanowiącą kombinację m.in. multipolarnej fali radiowej z impulsowym polem magnetycznym. Pięknie napina skórę, jednocześnie wyszczuplając i modelując ciało.

Z kolei HIFU Ultraformer III to technologia, która opiera się na działaniu wysokoskoncentrowanej fali ultradźwiękowej. Efektem zabiegu poza spektakularnym liftingiem skóry jest również redukcja zlokalizowanej miejscowo tkanki tłuszczowej.

Karboksyterapia Julie to zabieg wykorzystujący odmładzające właściwości dwutlenku węgla. Przy pomocy specjalnego urządzenia zakończonego cieniutką igłą, w skórę podawana jest odpowiednia dawka medycznego CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, rozpuszczając komórki tłuszczowe. Proces ten prowadzi do zmniejszenia złogów i komórek tłuszczowych, a następnie do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.

Do ulubionych zabiegów naszych pacjentów należy masaż podciśnieniowy Icoone. Jego twórcą jest prof. Jean-Claud Guimertau - wybitny specjalista w dziedzinie chirurgii rekonstruktywnej. Icoone to profesjonalny zabieg terapeutyczny skutecznie ujędrniający skórę, likwidujący cellulit i modelujący sylwetkę. Znakomicie sprawdza się też w walce z niedoskonałościami skóry, redukując rozstępy i blizny. W jego przypadku potrzeba większej ilości zabiegów - zwykle serii 10. Jest to zabieg zdecydowaną poprawę, ale jednoczesnie przyjemny i relaksujący.

Masaż podciśnieniowy Green Vac polega na oddziaływaniu na skórę i tkankę podskórną łączną. Opiera się ona na unikalnym procesie masażu skóry i tkanki podskórnej specjalną bańką szklaną, wewnątrz której umiejscowione są obracające się ruchome kuliste elementy masujące w warunkach zmiennego podciśnienia. Zabieg przyspiesza drenaż zalegających odpadów przemiany materii oraz wpływa na sprężystość skóry.