Technologia fal radiowych z polem magnetycznym. Redukcja cellulitu, zwiększenie napięcia skóry oraz wygładzenie zmarszczek.

Zabieg

Venus Legacy to najlepszy sposób na walkę z uporczywym cellulitem, redukcją niechcianego tłuszczu oraz sposób na naprężenie skóry i zwiększenie jej elastyczności. Daje efekt wyszczuplenia i ujędrnienia bez okresu rekonwalescencji, bezinwazyjnie kształtując sylwetkę.

W odróżnieniu od innych urządzeń wykorzystujących radiofrekwencję zastosowanie w Venus Legacy czterech technologii pozwala na wykonanie bezpiecznych i bezbolesnych zabiegów charakteryzujących się doskonałymi rezultatami, które można obserwować już po pierwszym zabiegu. Wysoka skuteczność oraz możliwość zastosowania na wiele sposobów, pozwala na osiągnięcie efektów klinicznych, gwarantujących zadowolenie najbardziej wymagających pacjentów.

Jak działa

Jak działa

Urządzenie Venus Legacy jest pierwszym i jedynym, które posiada certyfikat FDA i stosuje technologię 4D® stanowiącą kombinację multipolarnej fali radiowej (RF) z impulsowym polem magnetycznym (PEMF), technologią VariPulseTM (VP) oraz technologią podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym (Real Time Thermal Feedback).

Technologia multipolarnej fali radiowej (RF) pozwala na efektywne podgrzanie głębszych warstw skóry oraz tkanki podskórnej. Ciepło endogenne tworzące się w tkance nie tylko obkurcza istniejące włókna kolagenowe, ale stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien. Z kolei podniesienie temperatury w tkance podskórnej zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych, a co za tym idzie zmniejsza się ich objętość. Dzięki temu uzyskujemy efekt napięcia skóry oraz zredukowania tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Impulsowe pole magnetyczne (PEMF) bezpośrednio wpływa na komórki tkanki łącznej zwiększając ich namnażanie oraz syntezę kolagenu. Zauważono również formowanie nowych naczyń włosowatych, co prowadzi do lepszego odżywienia i dotlenienia komórek skóry oraz ich lepszego funkcjonowania.

Technologia VARI-PULSE determinuje głębokość penetracji tkanki dzięki czemu możemy sami decydować, na jakim poziomie chcemy zadziałać. Podciśnienie wytwarzane przy pomocy głowicy przyśpiesza przepływ krwi i limfy w naczyniach włosowatych, wpływając tym samym na lepsze dotlenienie i odżywienie, ale również redukcje obrzęków.

Wykorzystanie tych technologii skutkuje:

 • nasiloną lipolizą (zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych),
 • poprawą krążenia, a zatem i lepszym odżywieniem i dotlenieniem komórek, co przekłada się na zwalczenie podstawowej przyczyny cellulitu.

Venus Legacy pozwala na opracowanie każdej newralgicznej części ciała i twarzy bezinwazyjnie i bezboleśnie. Sam zabieg trwa od 10-30 minut, w zależności od wielkości oraz stanu obszaru zabiegowego. Pacjent odczuwa przyjemny masaż, któremu towarzyszy ciepło i efekt zasysania. W czasie i po zabiegu może pojawić się przejściowy rumień skóry utrzymujący się do kilku godzin. Nie wymaga to jednak przerwy w pracy i życiu towarzyskim oraz okresu rekonwalescencji.

 

Wskazania

Wskazania

 • nadmiar tkanki tłuszczowej
 • cellulit
 • utrata jędrności i elastyczności skóry
 • zwiotczenia i obcisłości skóry w poszczególnych partiach ciała
 • zmarszczki i bruzdy
 • odmładzanie i ujędrnianie twarzy

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Silne napięcie i ujędrnienie skóry, wymodelowanie sylwetki, redukcja tkanki tłuszczowej, redukcja cellulitu, uniesienie i ujędrnienie opadających pośladków, wyszczuplenie ud, likwidacja wiotkości skóry, wymodelowanie ramion.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jak w przypadku innych zabiegów częstotliwość oraz ilość zabiegów  jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty liftingu twarzy, szyi i dekoltu zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów w odstępach 10-21 dni. W przypadku modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulit zalecamy wykonanie 8-10 zabiegów w odstępach 10-21 dni.

Należy pamiętać, że przebudowa skóry trawa od 3-6 miesięcy, stąd efekty zabiegowe w przypadku ujędrnienia skóry i spłycenia zmarszczek narastają w czasie trwania terapii i jeszcze po jej zakończeniu. Dlatego też warto powtarzać zabiegi w regularnych odstępach czasu.

Zalecenia

Zalecenia przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Trzeba jednak pamietać, by przed zabiegiem nie wykonywać zabiegów złuszczających w miejscu, które chcemy objąć terapią.

Zalecenia po zabiegu

Zaleca się pić zwiększoną ilość płynów ok. 2,5-3 l dziennie. Przez 7 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu oraz solarium.

 

Film

Przeciwskazania

Przeciwskazania

 • stan zapalny i/lub infekcja w obszarze, na którym ma być przeprowadzony zabieg
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • choroba nowotworowa
 • choroby autoimmunologiczne wpływające na stan skóry
 • metalowe implanty w miejscu zabiegowym ( z wyłączeniem implantów zębowych)
 • wszczepiony stymulator serca
 • zakrzepowe zapalenie żył, zakrzepica
 • choroby nerek, wątroby
 • nieustabilizowane nieprawidłowości w funkcjonowaniu tarczycy
 • implanty silikonowe

Cennik

Cennik

Venus Legacy
1 zabieg
Pakiet 6 zabiegów
Pakiet 8 zabiegów
Ramiona (pelikany)
450 zł
2290 zł
 
Brzuch
500 zł
2550 zł
 
Boczki
400 zł
2040 zł
 
Brzuch + boczki
700 zł
3570 zł
 
Pośladki
450 zł
2290 zł
 
Bryczesy
450 zł
2290 zł
 
Uda – wewn. część, przód lub tył
600 zł
3060 zł
 
Uda – całe
900 zł
4590 zł
 
Kolana
450 zł
2290 zł
 
Łydki
450 zł
2290 zł