Regeneracja skóry skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi.

Zabieg

CGF to terapia wykorzystująca fizjologiczne stymulatory procesów odnowy skóry, które mamy we krwi – czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste. Dają one skórze niesamowity zastrzyk energii rewitalizacyjnej.

CGF to zdrowa, komfortowa, bezinwazyjna, a przy tym skuteczna forma „odjęcia skórze lat” w zasięgu ręki każdego. Terapia przynosi długofalowe i bardzo naturalne rezultaty. Co ważne, po CGF skóra nigdy nie wraca do punktu wyjścia. Zyskuje nowe, odbudowane struktury. Wygląda i funkcjonuje o wiele lepiej.

Jak działa

Na czym polega zabieg CGF?

Regeneracja naszej skóry zależy od synergicznej pracy czynników wzrostu (GF, ang. growth factors) oraz komórek macierzystych (SC, ang. stem cells). Pierwsze są białkami sterującymi procesami naprawy i rewitalizacji tkanek. Drugie mogą różnicować się we wszystkie typy komórek, w tym skóry (np. naskórka czy fibroblasty produkujące kolagen, elastynę i kwas hialuronowy) oraz wspierać odbudowę naczyń krwionośnych. Niestety z wiekiem ilość jednych i drugich w skórze maleje, co przyczynia się do jej starzenia. Odkrycie, że można je pozyskać z krwi pacjenta, a następnie wprowadzić pod skórę, silnie pobudzając ją do naturalnej odnowy, to ogromny krok na przód w medycynie estetycznej.

Główne zalety zabiegu CGF to: uwalnianie czynników wzrostu w znacznie skoncentrowanych ilościach, zapewnienie dłuższej i silniejszej stymulacji, dzięki przygotowaniu preparatu w matrycy żelowej (CGF Harmony, CGF One), stopniowo uwalniane czynniki wzrostu i komórki macierzyste stale ją stymulują.

Naturalny materiał zapewnia absolutne bezpieczeństwo metody. Działanie 2 w 1– jednoczesne podanie czynników wzrostu oraz komórek macierzystych – intensyfikuje efekt regeneracji i odmłodzenia skóry. CGF wzmagają bowiem podział i namnażanie się nowych komórek skóry powstałych z komórek macierzystych krwi. Nasilają produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Natomiast zastosowanie żelowej matrycy rozciąga w czasie uwalnianie się i dobroczynne działanie tych składników aktywnych (aż do 14 dni).

Wskazania

Wskazania

 • zmarszczki
 • wiotkość skóry
 • wypadanie włosów
 • rewitalizacja skóry (twarzy i ciała, np. szyi, dekoltu, dłoni, okolic intymnych)
 • profilaktyka starzenia się skóry i wypadania włosów
 • leczenie oparzeń, blizn, ran

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

CGF to zdrowa, komfortowa, bezinwazyjna, a przy tym skuteczna forma „odjęcia skórze lat” w zasięgu ręki każdego. Terapia przynosi długofalowe i bardzo naturalne rezultaty: odmłodzenie, odświeżenie i zregenerowanie skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek, wzrost sprężystości skóry, poprawę kolorytu skóry, zmniejszenie łysienia.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Jak długo utrzymuje się efekt?

Terapia przynosi długofalowe i bardzo naturalne rezultaty. Po CGF skóra nigdy nie wraca do punktu wyjścia. Zyskuje nowe, odbudowane struktury. Wygląda i funkcjonuje o wiele lepiej.

Zalecenia

Zalecenia przed zabiegiem

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska. Po wykluczeniu przeciwwskazań, lekarz pobierze krew. Następnie w ciągu 14 minut, w specjalnej wirówce krwi, tzw. separatorze komórkowym, wyizolowane zostaną komórki macierzyste. Indywidualnie dobrany do potrzeb pacjenta preparat zostanie wprowadzony w skórę. Zabieg wykonuje się po uprzednim znieczulenia obszaru zabiegowego.

Zalecenia po zabiegu

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po zabiegu mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia, zasinienia, obrzęki – ustąpią samoistnie w ciągu kilku dni.

Film

Przeciwskazania

Przeciwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • stany zapalne (w tym skóry)
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • choroby hematologiczne (krwi)
 • stosowanie leków rozrzedzających krew

Cennik

Cennik

CGF – terapia czynnikami wzrostu
1 zabieg
CGF One – mezoterapia czynnikami wzrostu
900 zł
 
CGF Harmony – wypełnianie zmarszczek z terapią czynnikami wzrostu
1800 zł