Skuteczna metoda usuwania kurzajek.

Jak działa

Czym jest „kurzajka”?

Za pojawianie się na skórze wykwitów, tzw. kurzajek odpowiedzialny jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Do zakażenia może dojść na wskutek kontaktu z przedmiotem, którego dotykał nosiciel, np. poprzez używanie cudzego ręcznika, chodzenie w nieswoich butach, ale także na basenie, w szatni lub innych pomieszczeniach, w których wiele osób chodzi boso. Mimo tego, że zdrowy człowiek posiada barierę ochronną przed wirusem, to w momencie, gdy naskórek zostanie uszkodzony, bardzo łatwo może dojść do zakażenia.

Usuwanie kurzajek – Poznań

Brodawki wirusowe dzielimy na zwykłe, płaskie oraz kłykciny kończyste. Najczęściej występują one na dłoniach i stopach, ale mogą pojawiać się także na innych częściach ciała. Mimo tego, że istnieje wiele domowych sposobów na ich usunięcie, warto udać się do specjalisty. Podczas wizyty obejrzy on brodawki oraz pomoże wybrać najlepszy sposób ich usunięcia.

W naszej klinice medycyny estetycznej kurzajki usuwamy przy pomocy, zabiegów takich jak:

1. Laseroterapia: jak sama nazwa wskazuje, wykonywana jest przy pomocy lasera CO2. Zabieg przeprowadzany jest na znieczuleniu miejscowym, a brodawka usuwana bezinwazyjnie. Metoda ta, w odróżnieniu od innych nie pozostawia nieestetycznych blizn.

2. Krioterapia: to zabieg, podczas którego zamraża się brodawkę przy pomocy ciekłego azotu. Po jego zamrożeniu na skórze zostaje charakterystyczna wypukłość, która utrzymuje się przez kilka dni. Krioterapia najlepsze efekty daje, gdy stosowana jest na niewielkich kurzajkach, należy jednak pamiętać, że aby uzyskać zadowalający efekt zabieg czasem trzeba powtórzyć kilka razy.

Zabiegi wykonywane w naszej klinice medycyny estetycznej pozwalają na precyzyjne pozbycie się brodawki. Oczywiście należy pamiętać, że HPV to choroba wirusowa, dlatego może nawracać, jednak zabieg wykonany przez lekarza przyniesie trwalsze efekty niż samodzielna próba pozbycia się kurzajki przy pomocy środków dostępnych w aptekach.

Efekt zabiegu

Efekt zabiegu

Podczas krioterapii kurzajka jest wypalana, a w jej miejscu tworzy się obrzęk, który może utrzymywać się przez około trzy tygodnie. Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach na skórze mogą pozostać przebarwienia i blizny. Laser jest bardziej efektywną metodą niż krioterapia. Wiązka światła usuwa zmianę w kilkanaście minut, a w miejscu kurzajki najczęściej tworzy się niewielki strupek, który nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Mimo, że laseroterapię uznaje się za bardziej skuteczną, to żadna z metod nie daje 100% pewności, że kurzajka zniknie. Dlatego w niektórych przypadkach konieczne jest jego powtórzenie.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Wskazania

Przeciwskazania

Cennik

Cennik

Usuwanie znamion, brodawek i włókniaków
1 zabieg
Laser CO2
od 350 zł
 
Krioterapia
1 zmiana 300 zł
 
Cennik nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy, ostateczny koszt zabiegu jest ustalany w trakcie konsultacji. Cennik jest orientacyjny – koszt jest ustalany na podstawie badania. Rejestracja pod nr: +48 515 152 363